Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ez normális, hogy így megválto...

Ez normális, hogy így megváltozott a véleményem?

Figyelt kérdés

Minden vágyam az volt, hogy legyen egy kisbabám.

Tavaly besikerült és nem éreztem azt, hogy szükségem lenne rá így elvetettem.

Viszont az abortusz óta csak megerősödött bennem az, hogy egyáltalán nem szeretnék gyereket. (hiába eddig minden vágyam ez volt..)


2021. aug. 12. 09:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
78%

"Tavaly besikerült és nem éreztem azt, hogy szükségem lenne rá így elvetettem"


Bakker, mintha 1 kg kenyérről beszélnél... ez nagyon gáz.


Hát szerintem inkább tényleg ne is legyen gyereked...

2021. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
Lehet hogy csak valami önvédelmi mechanizmus, hogy ne legyen lelkifurdalásod. Normális vagy sem, legjobb lesz, ha ez már így is marad, legalább nem vetetsz el több gyereket. Ne haragudj, de úgy értem, ha minden vágyad egy baba volt, és még így is elvetetted, akkor mindenkinek jobb lesz, ha soha többé nem vágysz kisbabára :(
2021. aug. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%
Normális vagy sem, nyilván jobb így mindenkinek.
2021. aug. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

"úgy értem, ha minden vágyad egy baba volt, és még így is elvetetted" <- igazából hiába volt minden vágyam egy baba ha a (szerintem) megfelelő körülményeket nem tudtam volna neki megadni....


Most már adott lenne minden körülmény. A (jelenlegi) párom már nagyon szeretne babát de én nem...:(

2021. aug. 12. 10:47
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg nem érzed 100%-osan, hogy te minden áron anya akarsz lenni és bármit megtennél ezért, addig nem érdemes gyereket vállalni.
2021. aug. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
23%
Nem érezte úgy, hogy szüksége lenne rá... Nekem úgy is rettentő fájdalmas ez a mondat, hogy van már gyerekem és nem küzdök teherbeesési problémákkal.
2021. aug. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
60%

Na már megint a sok megmondó ember.

Szüljetek még 5 gyereket, akkor talán nem lesz időtök itt ontani a hülyeséget.


Sokan csak a megszokott elvárások miatt hiszik, hogy annyira gyereket akarnak. Aztán mikor ott van, előjönnek a valódi érzések.

Szerintem nincs ezzel semmi baj.

Nem tudom mennyi idős vagy, de nem kell erőltetni. Nem vagy ettől rossz ember.

2021. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
47%

Hát ja csakhogy ilyenkor jönne a képbe a felelősségvállalás.. nem úgy vannak a döntések,hogy hoppá mégse és mindent fel lehet rúgni.

Vagy szerinted igen?

2021. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Mert az szerinted felelősségteljesebb döntés lett volna ha olyan körülmények közé szülöm meg ahol nem tudok neki minden 100%-ban megadni?

Vagy esetleg örökbe adom és a későbbiekben úgy éli le az életét (ha kiderül), hogy nem kellett a saját anyjának? Értem.

2021. aug. 13. 10:22
 10/34 anonim ***** válasza:
43%
Akkor mi a francnak is nem védekeztél? Ja mert hogy az macera? Értem -.-
2021. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!