Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van olyan, akinek egy életre...

Van olyan, akinek egy életre bűntudatot okozott az abortusz?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, de nem szeretnék anya lenni. Szerintem nem bírná az idegrendszerem. Az a probléma, hogy nehezen veszem rá magam az abortuszra is, mert sajnálom is a magzatot. Nehéz ez a helyzet nagyon. Az abortusz után a pszichológus mennyire segített nektek túllépni rajta?
2022. jan. 19. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Az okozott volna, ha megtartom.
2022. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Örökbeadás? 😊
2022. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

A bűntudatot nem tudja megoldani egy pszichológus, mert a bűntudat nem egy kóros lelki folyamat.

Szerintem most menj el valamilyen valsagterhes alapítványhoz, ott tudnak segíteni. Lehet hogy csak egy kis batoritas és jó példa kell, hogy vallald a babát.

Remélem találsz segítséget minden jót!!

2022. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, ez egy nagyon bonyolult, összetett helyzet. Segítségre van szükséged. Nem ijesztgetésből írom, csak tényként, mert olyan is előfordulhat azokból kiindulva, amit írtál (tudod, mindenre érdemes felkészülni), hogy nem biztos, hogy valaha is kihevered. Nagyon sajnálom. De én mindenképpen felkeresnék egy pszichológust, igazából pszichiátert. Nem mindenki érint ilyen érzékenyen egy abortusz, de azért a legtöbb embert valamilyen szinten megviseli. Akit mégsem, az igazából nem tudja átérezni azt, amint te most keresztül kell, hogy menj. Csak elment, kikaparták és kész. Mint pl. az első válaszadó. Nem mindenki lelkizik rajta, viszont azt remélem, hogy nem is így védekeznek ezek a nők. Bár az abortusz nem védekezés, hanem következménye a felelőtlenségnek, butaságnak, nagyon-nagyon kevés százalékban védekezés mellett jön össze.


Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz veled. Mindenképpen kérj segítséget, mert nem játék az ilyesmi és nem is mindenki teszi magát túl rajta pikk-pakk, főleg egyedül. Illetve azt is remélem, hogy az alap problémád is kezelve lesz megfelelően (ha még nincs). Az idegrendszeredre gondolok itt

2022. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Szia. Ha tudsz kérj segítséget babához. Soha nem bocsájtom meg magamnak, hogy megöltem a gyerekem…
2022. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Normális embernek nem okoz bűntudatot. Egy sima rutinműtétről van szó ami megszabadít attól amit nem akarsz, egy életen át vállalt tehertől.

Akkor viszont lesz majd bűntudatod, ha annak ellenére vállalod be a terhességet, szülést, hogy a hátad közepére se kívánod ezt, sem a minimum 18 évet ameddig legalább a nyakadon marad ez a teher, ha megtartod, mert pl ezt várja el a társadalom. Csak az van, hogy nem ők fogják felnevelni hanem neked kell, ha nem vállalod a műtétet. Ezt jól gondold át.

És nem , azért se kell szülnöd, hogy másnak add. Lehet simán maradandó károsodást is okozhat a szülés a testedben. Nem éri meg.

2022. jan. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
A pszichológus bűntudatot eltörölni nem tud. Kibeszélni, átbeszelni tud veled problémákat. Keressd a Gólyahíreseket vagy az Alfa szövetséget. Beszélj velük, hátja van megoldás!
2022. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekem fél éve volt, már van egy gyerekem szóval tudom mivel jár az egész. Tudom, hogy nincs türelmem ezt még egyszer végigcsinàlni. Nem gondoltam, hogy nekem is lesz valaha az életben, de igen felelőtlen voltam, azóta szedek fogamzásgátlót. 1 hónapja járok pszichológushoz, antidepresszánst kell szednem mert depressziós lettem. Szóval igen nagyon gondold át, mert ha nem vagy biztos a döntésben egy életen át lelkiismeretfurdalàsod lesz miatta és védekezz rendesen innentől. Ha úgy érzed nincs idegrendszered hozzá ne vállald, mert az se neked se a gyereknek nem lesz jó, persze nem akarlak lebeszélni róla se. Kitartást bárhogy döntesz is.
2022. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Örökbeadàs persze szép dolog.. de a tested az már soha nem lesz olyan mint volt. Ultrahangra meg mindenre járni érzed, hogy mozog minden aztán mikor végre a karodba tartod meg odaadod másnak. Aztán egész életen át azon agyalni mi lehet vele, hogy nézhet ki stb. Lelkileg ez a legrosszabb választás szerintem.
2022. jan. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

A #7-ben említett MAGZATVÉDŐ szervezetek a legkevésbé sem a kérdezőnek akarnak jót, nekik a magzat (meg az Alfának a vallás) a fő. Pont, hogy a bűntudat-keltés a fő specialitásuk...

Kérdező, ép lelkű embernek nem lesz tőle életen át tartó bűntudata, fel fogja tudni dolgozni.

2022. jan. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!