Akik átestek ilyenen ez meddig volt ilyen intenzív a gyász?

Figyelt kérdés

Kisfiam szinte napra pontosan akkor fogant mikor a testvére született volna.Mennyire érdekes és persze nem szándékosan ‘csináltuk ‘ így,de nagyon nehéz ez.Nem vagyok depressziós,boldog vagyok hogy ilyen csodálatos gyerekeim vannak.(3lány+1fiú)

De nem telik el nap hogy ne jutna eszembe az elvesztett kisfiam💔(középidős szülés)

Mindennap gondolok rá,miközben senki nem kérdez semmit,senkit nem érdekel,pont lesz@rják. 😞 Gyarló emberek mindenhol körülöttem,mindenkit csak a saját sz@rja érdekel😔


Ha én felhozom,vagy beszélnék róla zsigerből az a reakció,hogy inkább örülj hogy 4 egészséges gyereked van.

Na akkor tudnék visszakézből ütni,de inkább csendben maradok.

Lassan két év eltelt,de még mindig gyakran álmodok a szüléssel,a bevillanó boncolási jegyzőkönyvvel.


Szeretnék tetoválást csináltatni az emlékére,remélem ez is segithet!


2022. máj. 12. 11:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén sajnálom, borzalmas lehet amin keresztülmentél. Sok erőt és kitartást kívánok neked!

Viszont nem megoldás másokra kivetíteni a haragodat, ők nem tehetnek semmiről. Ha beszélni szeretnél valakivel róla, én mindenképpen a pszichológust ajánlom. Őszintén szólva egy átlag ember ezzel "nem tud mit kezdeni". Nem tudják átérezni a fájdalmadat, nem tudják mit mondhatnának. Szakember viszont segíthet.

2022. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

nem tudom miért kellene ezzel foglalkoznia mindenkinek körülötted, ráadásul 2 év távlatából?


sürgősen keress fel egy szakembert, a többi gyereked és a társad, családod érdekében.

2022. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is szakemberre van szükséged 2 év után.

Nem normális dolog ezért gyarlónak tartani mindenkit magad körül.

2022. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Pszichológus.


Amúgy meg jó érzésű embernek eszébe nem jut hogy ilyen tragédiát felhozzon az anyának. A másik oldal meg az, hogy a kozepidos szülés sokak szemében vetélés, nincs mit gyászolni rajta.m

Ha zavar, ahogy reagálnak, akkor nem csendben kell maradni, meg visszamenőleg ütni, hanem al kell mondani, amit érzel.

2022. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, két év után valószínűleg én is kedvesen arra terelnélek, hogy próbálj továbblépni és legyél boldog a négy gyerekeddel (ami néggyel több, mint ami nagyon sokaknak megadatik, de ez most más kérdés). Ha ezért legszívesebben megütnél, akkor tényleg segítségre van szükséged.
2022. máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

mert téged nem csak a saját “szarod” érdekel? gondolom fogalmad sincs mások érzéseiről vagy ilyen téren a múltjáról.


itt az igazán önző és gyarló az te vagy…

2022. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

Facebookon is láttam a kiírásod.

Rengeteg támogató ember írt neked illetve tanácsolták szintén a pszichológust.

Itt gyakorin is csak ugyanazt tudja mindenki írni amit ott kaptál. Ezt magadban kell rendezni.

2022. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Perinatális szakemberrel fel vettem a kapcsolatot,elég hosszú a várólista.

Próbáltam gyászfeldolgozó csoportba jelentkezni,oda nem tudtam bejutni mert elindult már és nem lehet becsatlakozni.

Egyébként lehet hogy rosszul fogalmaztam,az én fájdalmam még mindig nagy,akkor amikor történt érdekes ez mindig tèma volt,folyton érdeklődtek egy darabig,aztán kis idő múlva senkit nem érdekel hogy vagyok azóta.

2022. máj. 12. 12:01
 9/28 A kérdező kommentje:
Illetve még annyit jegyeznék meg hogy pszchiológushoz is fordultam,aki tovább írányitott olyanhoz aki gyásszal foglalkozik.
2022. máj. 12. 12:03
 10/28 Derjaderja ***** válasza:
84%

Szerintem ez annyira tabu téma, hogy aki gondol rá, sem meri felhozni.

Az én volt osztálytársam 42.heten szülte halva a kislányát.

Ez már vagy 8 éve volt, már az utána született lánya is iskolás.

Gyakran posztok a FB-n, szoktunk ritkán cserélni, találkoztunk is már. Egyetlen posztját nem tudom anélkül látni, hogy a szívem összeszoruljon. Százszor is arra gondoltam, mit érezhetett. Mindkét gyerekemnêl a szülés körüli hetekben minden nap eszembe jutott, hogy az a pár is milyen izgatottan ébredhetett minden reggel, hogy hogy vehették észre hogy nincs magzatmozgás, hogy hogy keresettek a szívhangot, hogy meg kellett szülni, hogy ott volt egy gyönyörű baba és halott, hogy otthon voltak a babaholmik, hogy ő úgy csinált regenerációs tornát hogy nem volt mellette baba.

Stb.

Abszolút nem vagyok érzelgős de ezen a történeten sírni tudnék minden alkalommal.

De hidd el, sose hoznám fel neki. Szerintem meglepőnek ha tudná, hogy mennyire átéltem a traumáját. Hozzàteszem, ő hozta már fel a témát, hogy mennyire szorong (várandósan), hogy megismetlődik.

Az emberek nem akarnak tapintatlanok lenni.

Sorstársakkal esetleg beszéltél? A FBn is vannak ilyen csoportok. Perinatális gyász vagy hasonló szavakkal is tudod keresni, nem tudom pont a nevét.

2022. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!