Abortusz vagy megtartsam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Évekig fogamzásgátló tablettával védekeztünk, de sajnos abba kellett hagynom. Közben pedig kiderült 1-2 dolog, ami miatt nehezen esek teherbe az orvosok szerint. Nem lett igazuk, terhes lettem, és igen védekeztünk, de ezek szerint nem jól, ezt most már én is tudom.

Úgy érzem, ha nagyon akarnánk a babát megtudnánk oldani, a kényelmes életet viszont felkéne adnunk. Mindketten szegényebb családból származunk, de együtt pár év alatt szép életet alakítottunk ki.

Végre megvehettünk olyan dolgokat amiket azelőtt nem, sikerült eljutni olyan helyekre ahova régen csak vágyakoztunk. Úgy érzem kezdett egyenesbe jönni az életünk, de még mindig vannak tervben dolgok pl új autó, a ház felújításának folytatása.

Ha megtartjuk, bukjuk a terveinket. Kevesebb fizetésből kell majd többen megélnünk, ráadásul minden iszonyatosan drágul gyerek nélkül is elkezdtem aggódni a pénzügyek miatt.

Viszont a baj ott van, hogy én nem tudok csak sejtcsomóként tekinteni rá. Nem beszélek hozzá, nem érzem hogy kötődnék. De fáj, hogy én döntök arról, hogy élhet-e. Korábban nem gondoltam, hogy engem ez megviselhet, másoknak könnyű volt akár az abortuszt tanácsolni.

Valószinűleg ha nem tartom meg, szenvedni fogok, de az idő talán majd segít. Ha megtartom akkor úgyancsak szenvedni fogok, mert az életem nem a terveim szerint alakul, talán még legrosszabb esetben a gyereket hibáztatnám, hogy csökken az életszínvonalunk.

Nem azt kérem, hogy helyettem döntsetek, csak talán tanácsokért jöttem, hátha mond valaki olyat amire esetleg még nem gondoltam a döntés szempontjából. Vagy talán csak jól esett kiírni magamból.


2022. aug. 3. 07:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
A monológod alapján te nem akarsz gyereket, de egyértelmű, hogy meg fogod tartani, később pedig valóban őt fogod hibáztatni mindenért.
2022. aug. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%
Itt nagyon sokat nyomna latba a férjed véleménye is. Te egyértelműen nem állsz még készen rá. Ő talán meg tudna nyugtatni, hogy gyerekkel együtt is lehet kényelmes, szép az élet, lehet tudna olyan családképet festeni eléd, amiben boldogok vagytok… de lehet tökéletesen egyetért veled és akkor el is dőlt a dolog..
2022. aug. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
60%
Én mindig úgy voltam vele, hogy vedekezem rendesen, de ha mégis teherbe esnek, nem lenne kérdés, hogy megtartanám.
2022. aug. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

Ez csak rajtad múlik. Azon, hogy számodra mi a fontos az életben. Ez nem kell, hogy mindenki életében a gyerek legyen. Ha úgy érzed, nem tudnál nem neheztelni rá a nehezebb körülmények miatt, akkor inkább vetesd el, mert neki sem lenne jó bűnbakként felnőni, de ha az abortusz után már nem tudnál örülni a jó(bb)létnek, mert az fordulna meg a fejedben, hogy ezért a gyereketek az életével fizetett, akkor tartsd meg.

Ezt rajtad kívül senki nem fogja tudni eldönteni.

2022. aug. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nalatok alapvetően nem anyagi kérdés, hanem a napirendet, a kialvatlanságot, a kotottseget tudjatok-e vállalni, ami egy gyerekkel jár.
2022. aug. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
46%
Nem vagy elég érett egy gyerekhez az írásod alapján. Szerintem vetesd el.
2022. aug. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ez egyetlen dolgon múlik: szereted-e a párodat.

(Tehát el tudod-e képzelni, hogy még nagyon sokáig vele élj.)


Ha igen, akkornnem értem a dilemmádat.

A "kényelmes" élet miatt mondanál le a világ legjobb dolgáról?

Ez olyan, mintha nem akarnál elmenni egy ingyenes világkörüli útra, mert macera kimenni Ferihegyre.


A gyerekért áldozatokat hozunk, mert annyira jó dolog, mert annyira megéri.


Nekem szuper életem volt, mindenem megvan, de mégis az egyetlen fontos dolog az életemben a lányom.

Minden más pótolható.

Ő annyi boldogságot ad, amit el se tud képzelni olyan, akinek nincs gyereke. Minden nap minden percében hálás vagyok, hogy van egy ilyen csodám.

2022. aug. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

A gyerek apja hogy àll a kérdéshez?

Mi terveztük a gyerekeket, a gondolataid többsége lejátszodott bennem is ( azon felül, hogy nyilván vàrt gyerekek voltak)


Hamar sikerültek, nem volt adott első esetben a rendes lakhatásunk sem, mert a szüleimnél a lányszobámban laktubk, mert szétbombáztuk a házunkat. ( több fal eltávolítása, mennyezet készítése, teljes ingatlan alkzatolasa burkolása, elektromos hálózatcsere, nyílászárócsere, ajtó csere és áthelyezés, stb)

A felújîtás 70%-a saját kezűleg, munka mellett és szorîtott az idő.


Végül a szülésre minden kész lett, de van, ami azóta (5 èv) is csúszik.

Közben van 2. Gyerek.

Itt is az “úristen hogy is lesz”

Okulhattam volna, de szoptatás mellett nem gondoltam, hogy azonnal sikerül.


Amik csúsznak inkább idő, mint pénz lérdés.


Vagyis nem gondolok, hogy egy átlagember kertészt meg kertépítőt bíz meg, mert akkor valóban pénzkérdés is.


Szóval az első sokk után szàmot kell vetni.


Akartatok egyáltalán valaha gyereket?

2022. aug. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
69%
Jaj 7, ez a nyálas cukormazas baromság olyan csömör, azt csodálom nem hánysz tőle. Nem mindenki akar gyereket-a kerdezo sem, a párja véleménye pedig ismeretlen.
2022. aug. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
Az apa mit szól hozzá?
2022. aug. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!