Megtartsam vagy ne a babát?

Figyelt kérdés
Leírom a tényeket:1hete tudtam meg, hogy terhes vagyok. Van egy 4éves kislányom. Alig vártam hogy végre közösségbe menjek,az itthonlét után,most kezdtem új munkahelyen, 2hete.Segítségem nem lenne ahol lakunk,nemrég költöztünk ide.A férjem nem keres rosszul,de rengeteg a hitelünk. Ő először örült a hírnek,én egyáltalán nem. Jövő héten kellene mennem abortuszra,de rettenetesen szégyenlem és bűntudatom van amiatt amire készülök..volt már egy missed ab műtétem pár éve és az teljesen összetört lelkileg. Nem akarok másik gyereket, de hogy mégegyszer végigcsináljam ezt..és sajnálom a kis életet a hasamban. Férjemmel már lebeszéltük hogy elvetessem.ám én mégis hezitálok. :(

2022. jan. 19. 05:58
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
34%

Rendezett családi háttér, úgy hogy a férjed dolgozik, és már van egy gyereked, aki után sokmindent megorokol a baba - ez nem az a helyzet, ahol az abortuszon kéne gondolkodni. Oké, nem így tervezted, de csak mert vágysz a közösségbe, ezért vennél el egy életet?

Míg meg nem születik a baba dolgozhatsz, utána fel évet otthon leszel és bölcsibe adod, vagy fogadsz bébiszitter, esetleg félállást vállalsz, hogy a kecske is jollakjon, a káposzta is megmaradjon.


Szerintem ez nem megoldhatatlan helyzet.


És ha a missed ab így hatott rád lelkileg, szinte biztos, hogy az abortusz után évekig gyötrődnél lelkileg.

2022. jan. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
22%

Nézd, egy kicsit hátrébb tolni a saját igényeidet, nem a világ vége. Pláne ha egy életről van szó.


Anyámat sokszor kísértem abortuszra (0,5 - 1 évente), de az a szellemi sivárság, ami ott van… Tényleg a tizenéves cigány rozalindák mellé akarsz beülni oda és végigmenni ezen, ameddig tönkre nem mész idegileg?

2022. jan. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

1.es, köszönöm a normális választ, nem megoldhatatlan, csak a férjemmel már a válás széléig sodródtunk nemrég. Most hogy dolgozom, végre nyugodtabb vagyok és nincs vitázás. Egy csecsemő megint fenekestül borítana fel mindent.

Igen utolsó, de ez már nem változtat a helyzeten sajnos.

2022. jan. 19. 06:40
 4/46 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező!


Egy gyerek nem szavatolja a házasságot, ugyanakkor az oka sem több esetben a válásnak. Neked kell mérlegelned, hogy egy megviselt idegrendszerrel is tudnád/tudnátok-e tartani a stabil légkört. Ugyanakkor szerintem minden jó érzésű ember azt tanácsolná Neked, hogy gondolkozz el ezen még egyszer (és ne a Gyakori alapján dönts!).

2022. jan. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
20%
Ha elveteted, azért válsz majd el, mert a férjed fogod hibáztatni a meg nem született gyermekért, meg azért, hogy egy idegroncs lettél. Vagy a férjed hagy ott...??
2022. jan. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
83%
En nem tartanam meg a helyedben. Vegre mennel vissza emberek koze, valsagban volt nemreg a hazassagotok... Igaz az a mondas, hogy egy gyerek vagy szethuzza vagy meg erosebbe teszi ket ember kapcsolatat. Teljesen megertem, hogy nem tudnad elvetetni. En is igy gondolkozom, de ha most lennek terhes, tudom, hogy csak az anyai osztonok miatt tartanam meg. Amugy a hatam kozepere se kivannek most egy jo kis "babazast".
2022. jan. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
79%

Na, én leszek a lepontozott..

Az hogy van háttér, bármikor változhat, lehet a férjed sokáig tappenzen, vagy munkanélküli és nem, ahol egynek jut nem biztos hogy fog jutni megegynek.

Mi pl minden gyerek után eladtunk mindent... és újat vettünk a következőnek, ti csak egyet terveztetek, gondolom semmit nem tettél el.


Végre dolgozol, emberek közt vagy, kiszakadtál a monoton anyanapokból, végre kicsit tudsz magadban lenni.


Nem akartatok gyereket, így az abortusz sem biztos, hogy meg fog gyötörni. Nekem is volt(képzeljétek,2 éves Mirena mellett), én megkönnyebbülést éreztem utána. Előtte a missed ab engem is megviselt. Mert azt a babát akartuk.


Ha nem tartod meg, és tönkre megy a házasságod nem emiatt lesz, menj vissza mihamarabb dolgozni és gondolni se lesz rá időd. És ne marcangold magad, meg ne gondolkodj olyanokat hogy már x hónapos terhes lennél, már megszuletett volna stb... mindenkinek van egy pont, hogy elbizonytalanodik. De ti már döntöttetek. Ess túl rajta..

2022. jan. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
29%

"ám én mégis hezitálok"


Utolsó, ez tényleg úgy hangzik, mintha már döntöttek volna?

2022. jan. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
75%
nincs olyan érv, ami a megtartás mellett szól...
2022. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
77%
Vetesd el. Én azt tenném.
2022. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!