Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nagyon nagyon nehéz helyzetben...

Nagyon nagyon nehéz helyzetben vagyok, nem tudom, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem kioktatásra és ítélkezésre van szükségem.

8 éves kapcsolat, nem terveztünk sosem házasságot, én sem akartam, és ő sem.


2 éve szóbakerült a családalapítás, de úgy voltam vele, hogy várjunk egy kicsit, mégsem a covid kellős közepébe kell szülni.


Össze is jött idén, most vagyok 10 hét 4 napban.


Tegnap este 5 óra magasságában közölte velem a párom, hogy meggondolta magát, neki nem kell gyerek, és ő most elmegy inkább.


Meglepődtem. Lesokkolódtam.


Kérdeztem tőle, hogyha elvetetném, akkor velem maradnál?


A saját kérdésemet nem hallottam, annyira sokként ért.


Mondta, hogy így sem maradna mellettem, mert nem tudná végig vinni velem azt, hogy rám jön a depresszió meg a sírás emiatt, és nincs kedve a rossz hangulathoz.



Nem tudom mit tegyek, eddig 3x hallottam a szívhangját, nem tudnám ellökni magamtól, de egyedül felnevelni sem, sem lelkileg sem anyagilag nem bírnám, nagyon ragaszkodok hozzá, imádom, foggal-körömmel kapaszkodok belé, de mégsem.. Fogalmam sincs, tegnap egész éjjel az öngyilkosság járt a fejemben, rengeteget sírtam, úgy érzem, hogy kicsúszott a lábam alól a talaj.



Aki volt ilyen helyzetben, az kérem ossza meg velem a tapasztalatát


2022. szept. 17. 09:40
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%

Sajnálom, hogy 8 év után derült ki milyen is a párod. Jobb is lesz nélküle.

A probléma az, hogy hiába szeretnéd nagyon, se apja nem lenne, se megfelelő érzelmi vagy anyagi háttér. Így lehetetlen felnevelni egy gyereket, a szeretetből nem fog jóllakni.

Azt meg szabad kérdezni, hogy miért voltál már 3x nőgyógyásznál? Normális esetben van a terhesség megállapítása és utána a 12 hetes genetikai vizsgálat.

Én ilyen körülmények mellett nem tartanám meg, és ha te is emelett döntesz, akkor azonnal intézni kell az abortuszt, mert ki fogsz futni az időből.

2022. szept. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

#1, szia.

Igen, lassú és aránytalan volt a szívhangja, néha kihagyott 2 ütemet, így figyelni kellett, 13-án voltam az utolsó UH-n, ahol azt mondta a doki, hogy úgy tűnik, hogy minden rendben lett, de ne igyunk előre.



És akkor kezdett el furcsán viselkedni a párom.

Mikor kérdeztem, hogy mi a baj? Mondd el, másképp nem tudok segíteni, akkor mondta, hogy semmi.


És tegnap borult az egész.


Meggondolta magát, és remélte, hogy halott a gyerek.

2022. szept. 17. 09:56
 3/46 anonim ***** válasza:
18%

Először komolyan szerettem volna válaszolni, de ez az "eddig 3x hallottam a szívhangját" komolytalanná teszi. Csak újabb provokatív troll kérdés.

Meg az egész leírás fura. 8 év alatt nem lehet ennyire félreismerni egy pasit. Gyakorolj még.

Amúgy nem valószínű, hogy beleférne még az időbe az abortusz. Már ha lenne terhesség, de nincs.

2022. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
54%

Meg se forduljon a fejedben az öngyilkosság, mindig van ki út!! Ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor örök életedre bánni fogod, hogy elveteted.

Kérj segítséget, család, barátok!

2022. szept. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem már nem fogod tudni elvetetni, a jövő héten el kellene intézned mindent.

Az anyagi helyzeted nagyon rossz?

2022. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
85%
Szüleid sem támogatnának a gyerekkel? Én is hasonló cipőben voltam, de nálunk jó vége lett közösen várjuk a gyereket, viszont én egyből a szüleimhez fordultam, mert nem akartan volna a kezdeti 1-2 év (anyagi) nehézsége miatt elesni a gyerekvállalástól.
2022. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

#3.

Sajnos tegnap szembesültem azzal a mondással, hogy bárkit kiismerni egy élet is kevés, végtelenül elszomorít, hogy ezt az érzést át kellett élnem, a szívhangra adtam bővebb tájékoztatást a kettes pontban.


#4.

Ez mind szép és jó, de nem bírnám anyagilag, lelkileg, sehogy.

Ha elvetetném, abba halnék bele, hogy megöltem.


Szombaton nem tudok semmilyen pszichológussal kapcsolatot felvenni.

2022. szept. 17. 10:03
 8/46 anonim ***** válasza:
42%

Azon nyomban kihajítanám az ilyen pasit a lakásból, a cuccaival együtt. Soha nem tudnám megtenni hogy elvetessek egy egészséges gyereket, amint meghallottam a szívhangját a kislányomnak, attól a pillanattól kezdve jobban szerettem mint a saját életemet,és mint bárki mást.

Meg fogod tudni csinálni! Kérj segítséget a családtól, barátoktól. Ha kapsz majd csedet, családi pótlékot, abból ki lehet jönni az első hat hónapban, utána meg gyed alatt vissza tudsz menni dolgozni ha nagyon kelleni fog + Apuka meg fizesse csak a gyerektartást.

2022. szept. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
31%

Nem egyértelmű, mi a kérdés, hogy tartsd-e meg?


Azt gondolom, választási lehetősége annak van, aki fel tudja nevelni a gyereket, ha te nem tudod, mert nincs rá pénzed, akkor hiába akarod.

2022. szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
42%
Igen. Meg kW fogni minden lehetőséget és penzt. A gyerek tartás jár a gyereknek. A járó támogatásokkal meg ki húzod míg tudsz menni dolgozni
2022. szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!