Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszellenesek miért...

Az abortuszellenesek miért hiszik, hogy megmondhatják azt, hogy egy nő hogyan rendelkezhet a teste felett?

Figyelt kérdés

Ez tipikusan olyan téma, amit józan paraszti ésszel is át lehet látni. Ha egy nő várandós lesz, akkor ő az, aki vállalja a több hónapnyi terhességet. Ő az, aki átmegy a szülés nehézségein, meg az (esetleg) azzal járó depresszión.

Hogy jönnek akkor egyesek ahhoz, hogy megmondják, hogy márpedig egy nőnek kötelessége megszülni azt a gyereket, akit esetleg nem is akart?


Férfiként azt gondolom, hogy a fenti dolgok miatt a nő joga eldönteni, hogy vállaja-e ezt az egészet. Maximum annak a pasinak van köze még a témához, aki teherbe ejtette a nőt, de a végső szó a nő mondja ki az utolsó szót. E két emberen kívül az összes rokon, barát, magzatvédő ki van zárva a témából. Max akkor szólhatnak bele, ha a nő tanácsot kér.


Nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy az abortuszellenesség mögött vallási nézetek húzódnak meg. És aki erősen a terhesség megszakítása ellen van, az lényegében a vallási meggyőződéseit akarja másokra erőltetni.


Ezen kívül van valami egyéb ok?

Várom a válaszokat, hogy megértsem az abortuszellenesek gondolkodását.


dec. 22. 10:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
27%
Én konkrétan nem értem a kérdést. Ki mondja meg és hol? Nem látok ilyet. Itt az oldalon, ha valaki feltesz egy kérdést, bármilyen témában, vállalja, hogy olyan válaszok is fognak érkezni, amivel ő nem ért egyet. Nincs ez másként az abortusszal se.
dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 A kérdező kommentje:

#1


[link]

dec. 22. 10:20
 3/96 anonim ***** válasza:
54%
Én nem vagyok abortuszellenes, pl ha valakit megerőszakoltak, esetleg beteg lenne a baba vagy védekezés mellett esett teherbe. De azért azokat ne sajnáljuk már akik nem védekeznek vagy azt hiszik a megszakítás jó módszer és teherbe esnek kéthavonta aztán rohangálnak abortuszra. A mai világban nagyon sok lehetőség van védekezésre. Amúgy én nem tiltanám be az abortuszt, inkább amennyiben nincs rá a nőnek komoly indoka olyan árat kérnék tőle, hogy legközelebb 3szor meggondolja szexel-e védekezés nélkül.
dec. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
85%
3, és a férfit hogyan büntetnéd?
dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 A kérdező kommentje:

#3


Nyilván mindennek van határa. Most ezzel nem azt akarom mondan, hogy az a nő, akinek már zsinórban az 5. abortusza van, okés. Az már taszító.


De mondjuk ha egy értelmiségi nő egyszer teherbe esik, és nem áll készen arra, hogy szüljön, plusz nem is azt a pasit képzeli el a gyermeke apjának, (mert nem tervez vele hosszútávon) akkor nem kellene rákényszeríteni a szülést.

dec. 22. 10:31
 6/96 anonim ***** válasza:
83%
#2! Ennek a cikknek semmi köze a kérdésedhez. Összefoglaló arról, hol, milyen döntést hoztak a kérdésben. Minden más témában is léteznek törvények, amelyek országonként eltérhetnek. Mi a kérdés?
dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 A kérdező kommentje:

#6


Köze van hozzá. Az abortuszellenességről érdeklődöm a kérdésben. A cikkel arra mutattam rá, hogy ez a téma még a mai világban is mennyire jelen van. Hogy egyesek azt hiszik, rendelkezhetnek a nők teste fölött, állami törvényekkel.

dec. 22. 10:35
 8/96 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem mondják meg,csak van 2 oldal 2 véleménnyel. Megváltoztatni senki véleményét nem tudod egy egy dologról,mint ahogyan más se tudja a tiédet és nincs is ezzel baj. Ahogy te próbálod megérteni az abortuszelleneseket,úgy ők is próbálnak megérteni téged amiért támogatod. Ez egy meddő vita bizony és felesleges is.
dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
15%
4es mondjuk a férfi alapból büntetve van, hiszen 18 évig fizetheti a gyerektartást. De akkor is, könyörgöm, abortusz témában mindenki azzal jön, hogy a mi testünk. Akkor nem a mi felelősségünk kellene hogy legyen az is, hogy mindent megteszünk egy nem kívánatos teherbeesés ellen? Én pl akitől nem akartam gyereket nem is bíztam rá ezt a dolgot, nyilván léteznek már nagyon jó, megbízható fogamzásgátló módszerek, 34 éves koromig egyszer se voltam úgy terhes, hogy nem szerettem volna
dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
15%
Akkor beszélhetnél a "nő testéről", ha mindenféle külső hatás nélkül alakulna ki benne a magzat. Ezt felfogni lenne az alap.
dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!