Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszellenesek miért...

Az abortuszellenesek miért hiszik, hogy megmondhatják azt, hogy egy nő hogyan rendelkezhet a teste felett?

Figyelt kérdés

Ez tipikusan olyan téma, amit józan paraszti ésszel is át lehet látni. Ha egy nő várandós lesz, akkor ő az, aki vállalja a több hónapnyi terhességet. Ő az, aki átmegy a szülés nehézségein, meg az (esetleg) azzal járó depresszión.

Hogy jönnek akkor egyesek ahhoz, hogy megmondják, hogy márpedig egy nőnek kötelessége megszülni azt a gyereket, akit esetleg nem is akart?


Férfiként azt gondolom, hogy a fenti dolgok miatt a nő joga eldönteni, hogy vállaja-e ezt az egészet. Maximum annak a pasinak van köze még a témához, aki teherbe ejtette a nőt, de a végső szó a nő mondja ki az utolsó szót. E két emberen kívül az összes rokon, barát, magzatvédő ki van zárva a témából. Max akkor szólhatnak bele, ha a nő tanácsot kér.


Nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy az abortuszellenesség mögött vallási nézetek húzódnak meg. És aki erősen a terhesség megszakítása ellen van, az lényegében a vallási meggyőződéseit akarja másokra erőltetni.


Ezen kívül van valami egyéb ok?

Várom a válaszokat, hogy megértsem az abortuszellenesek gondolkodását.


dec. 22. 10:12
 41/96 anonim ***** válasza:
62%
Kürasszír! Messze többen haltak meg az USA-ban iskolai lövöldözésben, “sima” lövöldözésben, gondatlan fegyvertartás miatt, mint késő abortuszok száma. Pláne ha ezekből kivonjuk a nem életmentő okokat.
dec. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 kürasszír ***** válasza:
26%

# 41


Vannak pontos statisztikák.


Az USA esetében több, mint 50 millió abortusz történt 1973 óta, ebből legalább 3% a 20. terhességi héten túli, késői abortusz. A késői abortuszok fele sima nem kívánt terhesség miatt történik, erre megint vannak tudományos módszertannal végzett felmérések és statisztikák.


Azaz 1973 óta 750 000 késői abortusz történt az Egyesült Államokban, sima nem kívánt terhesség miatt.


Szerinted 750 000 eset jelentéktelen?


Ez a 750 000 nem kívánt terhesség miatti késői abortusz Hollandia kivételével az Európai Unió valamennyi tagállamában tiltott lenne és köztörvényes bűncselekménynek minősülne. Hollandiában is csak a 21. terhességi hét 6. napjáig engednék, utána ott is szigorúan tiltott.

dec. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk ezt olvasni borzasztó. Oké,hogy elvetetik a 12 hétig,érthető. De aki egy 25-30 hetest csak mert nem kívánt és odáig kivárta...na az már számomra tényleg gusztustalan. Ennyi erővel szülje meg 38 hétre és kb. végezzék ki...gyilkosság.
dec. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 anonim ***** válasza:
56%

Kürasszír....hányszor kell elpofázni neked, hogy nincsen szükség az irományaidra? A te barkmságaiddal van szét trollkodva az abortusz témájú kérdések nagy része...ennyire unatkozol még az ünnepek alatt is?



Kérdező: egy abortusz ellenes szerintem egyszerűen nem képes megérteni ezeket a józan paraszti ésszel felfogható dolgot... Egy gyerek általában ugye a környezetétől tanul. Ha a szülő, rokon, barátok, egyéb más az adott személlyel érintkezők az abortusz ellen vannak, akkor egy idő után az alanyunk is. Mert az ember az sajnos olyan, hogy azt hiszi el, amit elégszer hall. Ha azt hallja a valláskárosult szülőtől, nagyszülőtől, akkor ezt tanulja meg, talán részben ezért is lehet az, hogy akár mondjuk egy ateista is lehet abortusz ellenes. Vagy például az is lehet egy ok, amit feljebb említettek, hogy az adott személyt el akarták abortálni mikor embrió volt, vagy lett volna kistesó, de helyette abortusz lett, esetleg a nő nem avatta be a férfit abba, hogy abortuszra megy.



Megmondom őszintén, nem nagyon foglalkozom azzal, hogy az abortusz ellenesek miért abortusz ellenesek. Számomra egyszerűen undorító, szégyenteljes ez az egész nézet. Nem azért, mert egy önálló személynek hiszik az embriót, hanem azért, mert minden miatt is ítélkeznek. Ők azok, akik az abortuszt elítélik, ha a nő árvaházba adja a megszült gyereket, elítélik és nem fogadnák örökbe a kicsit. Ha a nő egyedül neveli a nem akart gyereket, akkor az ő anyja pcs@ját, hogy minek szült.... Őket csak addig érdekli az embriók sorsa, amíg legálisan el lehet abortálni, utána magasról le vannak tojva. Ha az abortusz ellenesek örökbefognák az árva gyerekeket, segítenének a bántalmazó kapcsolatban élőknek kitörni abból a rémálomból és ha támogatnák a szegénységben élők gyermekeit, akkor szerintem kevésbé lenne unszimpatikus ez a nézet, de amíg a kisujjukat sem mozdítják, ha segítség kell, helyette inkább párszor belerúgnak az abortusz valódi áldozataiba (igen, én a nőket tekintem valódi áldozatnak, hiszen ők érzik a dolgokat...fizikailag és lelkileg is megviseli őket, és az abortusz ellenesek bántják őket, feleslegesen traumatizálják őket minél jobban) addig személy szerint nagyobb bűnnek tartom az abortusz ellenességet, mint magát a művi terhességmegszakítást.

dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 anonim ***** válasza:
15%
43# Aki lepontozott elmondaná miért is? Mert nem nézem le,aki elveteti a 12-ig vagy mert okádék aki egy 30 hetest megöl? Ja oké. Jó társadalom.:D Hányinger.
dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/96 anonim ***** válasza:
38%
44# Gondolom azért nem fogadják örökbe,mert ők maguk esetleg duplán védekeztek,hogy ne történjen meg,tudod. Egyébként nem tudom ti hol találkoztok ennyi abortuszellenessel,mert én egyet se látok se itt,se személyesen nem ismerek. Inkább az ellenkezőjét látom,aki fanatista módon pártolja.
dec. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:
57%
46 gondom akkor még ne pofázzanak bele abba, ami nem az ő dolguk. Ha nem akar segíteni, akkor legalább ártani se akarjon....álkereszténység vesz körül engem kicsi koromtól fogva. Fanatista módon az abortuszt nem pároljuk, mi pro choice emberek, hanem ekfogadjuk, hogy létezik és létezni is fog, valamint nem rúgunk bele a már amúgy is szenvedő áldozatba.
dec. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 anonim ***** válasza:
59%
Ezért kérdem hol láttok ti ilyen embereket,mert én egyet sem. Tök normálisan áll hozzá minden ismerősöm ehhez. Olyat látok,ahol feltesznek egy kérdést itt és valaki elmondja,hogy neki nem fér bele. Ez pedig vélemény,nem pedig belerúgás,ahogyan neked is van véleményed most,ami sok embernek nem tetszik. De aki kérdést tesz fel egyértelmű,hogy nem csak egy válasz fog jönni.
dec. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/96 anonim ***** válasza:
65%
48 amikor a parasztja azt írja, hogy undorító gyilkos, meg bűnös és hasonlók, az qrvára nem vélemény, hanem a másik emberbe való belerúgás.
dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:
59%
De itt most vagy 49 válasz van, te melyiknél láttál ilyet? Ezért nem értem. Bár most nem nézem át,de nekem nem rémlik ilyen válasz hogy gyilkos stb. Tehát itt feleslegesen megy a pörgés a semmiről,feszültség generálás.
dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!