Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

jan. 30. 18:26
 21/100 anonim ***** válasza:
85%
Akkor szerintetek a fel nem használt lombikos fagyasztott embriók megsemmisítése is gyilkosság? Vagy hány sejtnél kezdődik az élet?
jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
41%
21es mondjuk mikor már dobog a szíve? Tudod mit írnak olyankor az orvosi papírra? Hogy ÉLŐ terhesség. Tehét ami él azt megölni gyilkosság vagy nem? Gondolkozz rajta, Einstein
jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
45%
#22 akkor éljen a méhen kívül magában.
jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
52%
23as ha az életképesség alapján döntenénk ebben akkor azért sokan bajban lennének :D
jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem attól függ, hány hetes az embrió/magzat. Én például akkor kezdtem el kötődni a gyerekemhez, amikor a 10. heti ultrahangon láttam a kezeit, lábait. Kicsi, szépen fejlődő ember. Nekem az már gyilkosság lenne. De például 5-6. héten, mikor még csak egy cső pulzál, az számomra nem gyilkosság.
jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
27%

21! A dobogó szívtől kezdődik az élet. Annak elhallgattatása már gyilkosság.

És ugye az abortusz szívhanghoz van kötve.

jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
73%
#26 Magyarországon igen. Itt MEG KELL VÁRNI a szívhangot. Tehát a magyar törvény erre nézve pont hogy megvárná, hogy gyilkosság legyen.
jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
84%

27!

Igen,megvárja. Hogy ennek mi az oka,azt lehetne elemezgetni.

jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
26%

Igen. Abban az esetben tartom csak elfogadhatónak, ha betegség, vagy erőszakból fogant gyermekről van szó; amelyek az anyán kívülálló okok.

De csupán felelőtkenségből, nem törődömségből, átgondolatlanságból...stb. játszadozni életekkel... igenis gyilkosság, hiszen a mai világban már minden rendelkezésre áll egy nemkívánt terhesség megelőzésére.

jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
30%

Az én nézetem szerint igen, hisz egy ÉLŐ embrióból csinálnak halott embriót.

Nem vagyok se vallásos, se semmilyen fanatikus, egyszerűen ezt diktálja a logika.

#21! Szerintem nem, mert az nem ÉLŐ. De van, aki szerint igen. Változó, hogy kinél hány sejttől kezdődik az élet.

jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!