Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz gyilkosság vagy nem?

Abortusz gyilkosság vagy nem?

Figyelt kérdés

2021. szept. 6. 18:32
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen
147 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
83%
Ez már annyiszor ki lett tárgyalva. Aki akar gyereket, annak gyilkosság, aki nem akar, annak nem.
2021. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
56%
Ezzel az erővel az aratás is gyilkosság.
2021. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
74%

Nyilvánvalóan nem az. "A büntetőjogban az emberölés a személy elleni bűncselekmények csoportjába tartozó bűncselekmény. A köznyelv gyilkosságnak nevezi.

A hatályos magyar szabályozás szerint emberölés bűntettét követi el, aki mást megöl azaz ez egy nyitott törvényi tényállás."


Abortusznál nincs személy. Embrió van, vagy max magzat. Szemely nincs.

2021. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 Andizsuzsi ***** válasza:
40%
Jogilag nem. Erkölcsileg kinek hogy. Nekem igen.
2021. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ mennyire megyünk messze, egyes vallások szerint az önkielégítés és a védekezés melletti szex is gyilkosság.

Ettől a nézettől mehetünk egészen a törvény adta lehetőségekig.

2021. szept. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
80%
Ha valaki egy kalap alá vesz egy kétségbeesett tinit, aki mehetne az anyaotthonba és élhetne egyedül a nyomorban ha megtartaná a gyerekét (van akiket ezért kidobnak otthonról), azzal, hogy valaki szándékosan meggyilkol egy másik embert, ott azért szerintem baj van a fejben.
2021. szept. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
43%
#1: Ez így, ebben a formában nem teljesen igaz. Én pl. akartam gyereke(ke)t, csak éppen nem akkor, nem abban a helyzetben és időben. Később a megfelelő helyzetben meg is születtek.
2021. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
90%

Ha valaki sportot űz belőle, az megvetendő.


Egy beteg gyereket elvetetni viszont erkölcsösebb döntés, mint megszülni és szenvedni hagyni.


Illetve az is erkölcsös döntés, ha valakinek mondjuk fiatalon becsúszik(van ilyen, a fiataloknak még nincs sok felelősségérzete), és inkább elveteti, minthogy nehéz anyagi körülmények közé szüljön. Bár ilyenkor az örökbeadás is szóba jöhet, de én személy szerint azt nehezebben viselném lelkileg, senkinek nem adnám a gyerekem.

2021. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Szerintem gyilkosságnak számít,meg esélyt sem kap hogy éljen az a gyermek
2021. szept. 6. 19:58
 10/71 A kérdező kommentje:
Hát inkább örökbe adnám mint abortusz, legalább életben lenne
2021. szept. 6. 19:59
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!