Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van aki évek múlva megbánta ,...

Van aki évek múlva megbánta , a fiatalkori terhességmegszakítást ? Esetleg egész életében, végigkíséri a megbánás és a bűntudat?

Figyelt kérdés
máj. 14. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha abortuszra megy az ember lánya az egy döntés, hogy nem akar gyereket, mert nme vgaiyk rá, védekezett, nem tudna gondoskodni róla, olyan za apja akivel már megszakadt a kapcsolat stb tehát mit bánná meg rajta? Ésszerű döntés. Nekem volt baortuszom, előtte csalt meg a vőlegényem. Mikor kiderult, elmondott minden krvanak. Nyilván nem akartam tőle gyereket, 22 évesen. Ezen mi megbnani való van? Bánjam hogy nem lettem 22 évesen egyedülálló anya, aki kb semmit nem tud megadni a gyerekének? Nem bántam meg. Most van egy ovis fiam, házasságba, szerelembe szuletve, akinek meg tudok adni mindent.
máj. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

1-es örülök, hogy te ilyen boldog vagy, de azért a statisztikák nem ezt mutatják. Sokan megbánják, azért ez nem annyira egyszerű döntés. Van akinek utána nem is lehet gyereke.

Én személy szerint nem is tudnám megöletni a gyerekemet. Ha egyedül kellene felnevelnem, hát akkor egyedül.

máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Mamamnak 35 evesen volt, akkor volt anyam 13 eves, az occse 9. Ennek 45 eve, a multkor azt mondta, nem tudja jo dontes volt e, mert a ket gyereke leszarja, es nem tudja, ez a harmadik meg nem szuletett vajon tobbet foglalkozott volna e vele, ha megtartotta volna. Nos, emiatt banni szerintem nem elfogadhato indok.
máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
19 évesen estem át rajta. Magát a döntést a mai napig ésszerűnek gondolom. De igen, mai napig bánt a dolog, nem tudtam feldolgozni. Számon tartom hány éves lenne, gondolok rá, hogy milyen lenne. Van 2 gyerekem, tudom, hogy akkor alkalmatlan lettem volna gyereket nevelni egyedülállóként, de nem telik el úgy év, hogy ne gondolják rá, hogy mi lett volna, ha. Az is valószínű, hogy a férjem nem jött volna össze velem úgy, hogy már gyerekem van, és akkor ez a 2 gyerekem sem lenne, akiket imádok.
máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

"Ha egyedül kellene felnevelnem, hát akkor egyedül."


Blablabla, persze. Ha nem lenne rá pénzed, akarhatnád felnevelni, miköznen pl. még a lakhatását sem tudnád anyagilag biztosítani.

máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
2, "Én személy szerint nem is tudnám megöletni a gyerekemet." Ezt meg lehet fogalmazni kevésbé ítélkező / passzív-agresszív módon is. Aki abortuszra megy, NEM "megöleti a gyerekét" - az egy sejtcsomó, nem gyerek. Nagyon alja ez az abortuszellenes duma.
máj. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg az, akinek utána születik gyereke, kevésbé bánja meg.

Viszont ismerek olyat, akinek aztán nem lett, pedig vagy 10 lombikot végigcsinált, végül örökbefogadott. Meg olyat is, akinek azóta csak vetélései voltak, szám szerint 3, ebből az utolsó már lombikos volt.

Nyilván ez ritka, de szerintem ők baromira megbánták.

máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
Újabb hergelo kérdés?
máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Én is olyanokat ismerek, akiknek nem lett később gyermekük... ők megbánták.

Az egyiknek párja nem lett olyan később, akivel tudott volna vállalni. A másik meg már akkor megbánta, másnap. Ő férjnél volt, csak még elég fiatal (20 éves), és úgy döntöttek nem tartják meg. A házasságuk is tönkre ment. Van új férje, vele meg nem sikerült a közös gyerek, több lombik után sem.

máj. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt soha és a korombol adódóan biztosan nem is lesz már, de mindig uyg gondoltam, hogy aki az abortuszt választja, annak abban az adott pillanatban és helyzetben az a legjobb döntés. Később visszanézve már látja, hogyan tudta volna megoldani, ha máshogy dönt.
máj. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!