Ti megtartanátok?

Figyelt kérdés
Már van egy gyerekünk, aki másfél éves. Eléggé megviselte a kapcsolatunkat a gyerekvállalás. Sokáig depressziós voltam, és szerintem soha nem leszek már a régi. A férjemmel is más lett a kapcsolatunk. Pl. a gyerek előtt soha nem veszekedtünk, az elmúlt egy évben pedig elég sokat. Szeretjük egymást és a gyerekünket is, de minden sokkal nehezebb most. Szóval, így vállalnátok a helyemben egy újabb terhességet?
2013. júl. 9. 13:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
háát vállalnám,de csak azért,mert erről ő nem tehet és még az is lehet,hogy jobb lesz..........új esély,új lap
2013. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
És a szavazás után fogod eldönteni? Egy gyerek vállalása sokkal komolyabb dolog annál, minthogy idegenek a neten döntsenek róla!
2013. júl. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ez egy olyan oldal, ahol mások véleményét lehet megkérdezni. Ezt teszem. Csak véleményeket várok.
2013. júl. 9. 13:14
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Mi is hasonló helyzetben voltunk. A gyerek előtt minden happy volt, utaztunk, kényelmesen éltünk, dolgoztunk. Aztán szülés után én nagyon bezárva éreztem magam, a férjem ezt nehezen értette meg, de aztán csak rájött. Ahogy nő a kicsi, most 18 hónapos, úgy szedem össze magam én is, de kb. 6 hónapja kutya bajom és alig veszekszünk.

Egy dolog viszont eldőlt, nekünk nem lesz több gyerekünk. Nem való nekünk. Imádjuk ezt az egyet, sokat játszok és mondókázok vele, az apja is.... de ennyi, nem kell még egy, csak vitáink lennének megint, kezdődne az egész előről és azt nem akarjuk. Boldogok vagyunk 1 kislánnyal.

2013. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem tartanám meg!
2013. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%
Ha már terhes lennék, akkor ebben az esetben igen, de tudatosan nem terveznék még egy gyereket.
2013. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Az tény, hogy minden gyerekvállalás után a kapcsolat egy kicsit labilisabb lesz, mert egy harmadik fél lép be a kapcsolatba. De általában egy házasság, vagy egy stabil kapcsolat ezt túl éli, Apák is megértik, hogy nem kerültek háttérbe, és Anyák is feldolgozzák, hogy van még valaki akiről gondoskodni kell, de Apa is van aki szeretetre vágyik. Szóval nemcsoda ha veszekedtek, de ez csak átmeneti. Szóval ha ezen túl tudtok lendülni, akkor meg lehetne tartani. Én megtartanám, mert nem tudnám elvetetni. A másik ok, pedig, hogy már okosabbak vagytok. Nem esnétek bele ugyanabba a hibába, sok mindent másképp csinálnátok. Szóval a kezdeti nehézségek, már könnyebbek lennének, mert nem kezdő szülők vagytok, hanem tapasztaltak. De ha úgy érzed, hogy a házasságod nem bírná, vagy a türelmed a második gyereket, akkor inkább ne tartsd meg, mert meg fogja sínyleni a kistestvér
2013. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

6. válaszolónál a pont. Én megtartanám, ha már lenne. Egyébként lehet, hogy pont jót is tenne nektek. Nem törvényszerű az újabb depresszó.

Ha szeretitek egymást és már úton a baba, szerintem rontani nem fog a helyzeten. És a második babával már minden sokkal könnyebb. Az első gyereknek is jobb lesz.

(Mást mondanék, ha azt írtad volna, hogy a férjed el akar hagyni.)

2013. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem nem szabad azt várni, hogy egy kapcsolat mindig ugyanolyan maradjon. Törvényszerű, hogy általakul, változik. Persze inkább pozitív irányba kellene változnia, fejlődnie. A gyerek is változtatra rajta, ez természetes.
2013. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Egy kapcsolatért mindig dolgozni kell :) Szerintem mindenki átmegy valamilyen formában a terhesség alatt vagy szülés után depresszión! Teljesen mások leszünk (kinek mi nekem mindenem torz lett és mikor szép kismamát láttam féltékeny voltam rá!) :)


A mostani helyzetben nem vállalnék! Ha megbeszéltétek az igazi problémákat és elkezdtetek dolgozni, hogy jó legyen a családotok és ez tényleg egy család is maradhasson (5-10-15 év múlva) akkor viszont, érezni fogod! Most Te is tudod (mert bizonytalan vagy és kérdést írsz ki) hogy valószínűleg nem ez lenne életed legjobb döntése!

Ha meg tudod, hogy úgy áll a kapcsolat akkor nem fogsz kérdést kiírni (hogy jó ötlet-e?) csak várod, hogy jöjjön az a pozitív teszt :)

2013. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!