Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan éli az életét aki...

Hogyan éli az életét aki abortuszra volt kényszerítve?

Figyelt kérdés

Aki nagyon szerette volna, de pl a párja és a pénz miatt ment abortuszra.

Hogyan alakult az életed?

Leginkább azoktól várnám aki átélte.


2013. júl. 14. 12:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
17%
Nem voltam ilyen helyzetben..de szerintem állandó lelkiismeret furdalásban és azon kattogva, hogy miért nem volt elég bátor ahhoz, hogy kiálljon a gyereke mellet és megmentse az életét. Szerintem szörnyű lehet és csak az idő az, ami kicsit enyhít a dolgon.
2013. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
65%

5 évvel ezelőtt volt egy abortuszom, mert erős gyógyszer mellett estem teherbe. :(

Nagyon rossz volt. Sokat sírtam miatta. Nehezen éltem meg én is és a párom is. De nem állt közénk. Nem romlott meg tőle a kapcsolatunk, sőt jobban összetartottunk. Megfogadtuk h majd ha jöhet a kicsi babánk mindent megteszünk érte. Mai napig szívemen viselem.

Azóta megszületett a kislányunk aki most volt 5 hónapos. SOkszor ha ránézek eszembe jut h már lehetett volna egy ilyen tündéri apróságunk, de az idő könnyít mindenen. Elfelejteni sose fogom. Próbálok úgy élni h ne ezen járjon az agyam, de sokszor eszembe jut. Viszont hálás vagyok h sikerült megtudnom milyen egy apróságot a szívem alatt hordani, a világra hozni és most ápolni és gondoskodni valakiről. A legjobb érzés a világon az h anya lehetek. Azzal szoktam még magamat nyugtatni h biztos volt ennek oka h így történt.

2013. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
53%
A párom nem "kényszerítene", mert kb addig a pillanatig lenne a párom... Ha nem engedik a körülmények, akkor sem tudnék egy olyan emberrel élni tovább, aki azt várja el a szándékom ellenére, hogy elvetessem.
2013. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
38%
Olyan nincs hogy abortuszra kényszerült. Aki akarja megoldja valahogy. Én 16 évesen lettem terhes, otthon nem örültek így mennem kellett. Egy ismerősöm fogadott be, nála éltem a kicsi 2 éves koráig. Addigra befejeztem az iskolát és pár hónapra rá munkát is találtam. Azóta albérletben élünk. Bocsánat a regényért, de szerintem aki akarja a gyereket az meg is szüli.
2013. júl. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
21%
Az a nő akit abortuszra lehet kényszeríteni az vagy nagyon gyenge jellem vagy pedig a férje tartsa el. Ez nem olyan dolog hogy fogom magam és a műtőig cibálom. Ilyenre nem lehet senkit se kényszeríteni.
2013. júl. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
71%
Hát nagyon nehezen, és sem tudom, hogy fogom túlélni. Holnap lesz a műtétem, én nagyon szerettem volna a babát, de a férjem nem merte bevállalni. És nem vagyon gyenge jellem, és nem a férjem tart el.
2013. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, mert nekem missed ab utáni műtét volt, és még így is borzalmas volt, csak nekem nem volt választásom. Egész nap bőgtem a kórházban is, és végig az volt bennem, hogy én ezt nem akarom, sosem akartam.


Nyilván aki nem akarja, annak joga van elvetetni, de aki akarja a babát, annak csak azt tudom mondani, hogy ne vetesse el, még halott gyerekkel is borzalmas, nem hogy azzal a tudattal, hogy él...

2013. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
29%
Látom itt mindenki le van pontozva akiben van annyi gerinc hogy nem öli meg a gyerekét mert a pasija nem akarja....
2013. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó, ezen az oldalon ez az elfogadott, normális gondolkodásmód, ne csodálkozz..ezért vagyok én is csak 55 (?) százalékos. :)) Sajnos..
2013. júl. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
29%
#8, nem gyerekek megöléséről van szó itten, hanem embriók abortálásáról, és hát biztosan nézőpont kérdése, de szerintem pont ahhoz kell gerinc meg önzetlenség, hogy valaki nem teszi tönkre minimum egy, de általában inkább több megszületett, élő ember életét azért, mert nem tud vagy nem is akar a saját fajfenntartási ösztönei felett tudatos kontrollt gyakorolni.
2013. júl. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!