Nem akartuk a gyereket, de abortuszra sem érzem magam képesnek - hogy tegyem meg? Vagy mi legyen?

Figyelt kérdés

Van már 2 gyerekünk, spirállal védekeztünk. Egyikünk sem akarja a gyereket, de ha arra gondolok hogy abortuszra kell mennem, teljesen kiborulok.

Félek a terhességtől, a szüléstől, az első hónapoktól, a hátam közepére sem kívánok egy újabb babát.


Ilyenkor mi van?


2013. szept. 11. 10:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%
nagyon sajnálom :( Szerintem ha az abortusztól teljesen idegenkedsz gondolkodhattok az örökbe adáson is. Bár nagyon nehéz dolog, de ha nem akartok még egy babát és az abortuszt sem akarod akkor más lehetőség nincs. Mennyi idős terhes vagy?
2013. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
64%
A terhesség, szülés és első hónapok szólnak csak a baba ellen? Mert az az időszak elmúlik! Ha amúgy nem lenne gond, miért nem merült fel, hogy tartsátok meg??
2013. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Nem csak ez: nagyobb lakás is kéne, ebbe az autóba nem fér bele 3 autósülés, már minden kinőtt dolgot eladtunk, mindent újra meg kellene venni.


Meg érzelmileg, türelmileg, idegileg is úgy érezzük, elég a 2 gyerek.

2013. szept. 11. 10:31
 4/35 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sajnálom! :( Akkor marad az abortusz, örökbeadás. Ez utóbbiról beszéltetek már?
2013. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
34%
Ne már... komolyan indok lehet egy élet kioltsára az, hogy nem fér be mégegy ülés az autóba....? Remélem ez kamu kérdés... de beteg.... Fórumokon sokan felajánlanak ingyen elvihető babafelszereléseket, ruhákat... Mi is rokonoktól kaptunk babakocsit, ágyat, ruhákat. Szinte alig kellett vennünk valamit... Nálunk is 3. baba, nem akartuk de jött. A nagyok már kamaszok... már nekem sem voltak meg a cuccaik. Sőt... autónk sem volt... eszembe sem jutott, hogy elvetessem, pedig már egyáltalán nem akartam gyereket...
2013. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzetben vagytok az biztos. Vegyetek egy mély levegőt és üljetek le, beszéljétek át alaposan mi az amitől igazán féltek és mi az ami az mellett van hogy a babát ne vetesd el. Tisztázd magadban az érzéseidet és tiszta fejjel hoz döntést.
2013. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

A pénz csak az egyik része. Bár gyerekként a férjemmel mind a ketten nélkülöztünk, szóval azért nem kívánom ezt a saját gyerekemnek.


De az sokkal jobban megijeszt, hogy egyikünk sem szeretné. Mi van, ha ez nem változik a terhesség alatt? Ha csak nyűgnek, gondnak tekintjük majd akkor is?

2013. szept. 11. 11:55
 8/35 anonim ***** válasza:
24%
Tapasztalat, hogy az ilyenkor megtartott babát imádja mindenki a legjobban.
2013. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
54%
CVetesd el.Ha egyikőtök sem szeretné,úgy érzitek igy teljes az élet akkor tedd meg.Lehet lepontozni.
2013. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanígy jártam én is. A második kisfiú után visszamentem már dolgozni, amikor újabb baba kopogtatott az ajtónkon. 35 éves voltam ekkor már. Először kétségbeestem, de az abortusz eleve kizárt volt. Gyönyörű kislányunk született. Végtelenül hálás vagyok, hogy ő is van nekünk.

Ha elvi okokból ellenzed az abortuszt, sosem bocsájtod meg magadnak. Az első időszak valóban nehéz tud lenni egy babával, sőt, nagyon nehéz, de mivel van már rutinotok, mindent jó előre meg tudtok tervezni, számolva azokkal az esetlegesen fellépő nehézségekkel, amelyek adódhatnak a pici fogadásakor, így pedig okos szervezéssel minimalizálhatók a buktatók.

Az pedig már csak egy tanács, hogy ha alapvetően ellenzed az abortuszt, nem használsz spirált, mert az abortív eszköz.

Vegyél egy nagy levegőt, szorítsd össze a fogadat, és próbáld meg a lehetőséget látni a váratlan ajándékban. A nehéz kezdet viszonylag hamar elmúlik, de az öröm, amit csak egy gyermek képes adni, a sírodig elkísér.

2013. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!