Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen nem lehet házi...

Terhesen nem lehet házi tejfölt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy túrót nem, de ez vonatkozhat a tejfölle is?
2008. nov. 21. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Minden házilag készített tejtermék ugyanazokat a mikroflórákat hordozza, tehát ha túrót nem, akkor tejfölt sem. Viszont, hogy tényleg okozna -e gondot ate házi tejterméked, ahhoz be kellene vizsgáltatni.

A helyedben felesleges kockázatot nem vállalnék be, pár hónapig jó a bolti ellenőrzött tejtermék is!

2008. nov. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Hú, hát nekem meg kifejezetten ajánlották a túrót a magas calciumtartalom miatt. De a házi tejföltől sem lesz bajod, maximum jobban hízlal mint a sima. Igazából amit nem lehet enni, az a tatárbifsztek, meg úgy eleve a húsokkal kell inkább vigyázni, mert fonálférget tartalmazhat, ami bekerülhet a te szervezetedbe is. Meg a nyári nagy melegben nem javasolták a tojást a szalmonella miatt. De pl. kagylót is ehetsz meg olajos halat, tévedés hogy nem lehet. 37 hetes
2008. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Inkább acsak bolti tejterméket fogyassz, azok pasztőrözve vannak, én is így tettem. Amiben így sem vagy biztos, (pl. Feta sajt, stb), nézd meg a csomagoláson, hoyg pasztőrözött tejből készült-e. A házi tejet, tejfölt, túrót inkább mellőzd amíg terhes vagy!
2008. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Sejtettem én, hogy jobb elkerülni.Megfogadom a tanácsaitokat.
2008. nov. 21. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!