Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kíváncsiságból szeretnélek...

Kíváncsiságból szeretnélek titeket megkérdezni, hogy terhesség alatt lehet-e alkalomadtán 1-2 dl száraz minőségi vörösbort fogyasztani?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes, de érdekel, mert megoszlanak a vélemények, viszont többen mondják, orvosok és szakértők is, hogy naponta 1-2 dl száraz minőségi vörösbor jótékony hatással van ilyenkor is, nem ártalmas.
2011. szept. 8. 11:03
1 2
 1/12 Réti bubuzér ***** válasza:
67%
Sima ügy, ennyi alkoholt még lazán lebont a májad.
2011. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Van, akinek az orvosa javasolja. Vérszegénységen is segíthet, illetve az összehúzódásokra (haskeményedésre) is jó, mert lazít, és ez a mennyiség még nem ártalmas.
2011. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem kifejezetten hasznos a vérképzés miatt. Én pl. soha nem szoktam alkoholt inni (nem szeretem az ízét), még társaságban, vagy bulikban sem, de a terhességem alatt kifejezetten kívántam azt az egy-kétnaponkénti kis pohár vörösbort.


A fiam 3 és fél éves, egészséges, mint a makk. :)

2011. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Első terhességem alatt kifejezetten kívántam a vörösbort, és a vörös gyümölcsöket. Bár azt a testes vörösbort, ami a képzeletemben, kívánalmamban élt, nem sikerült megtalálni.

Én a napi 2 dl-t kicsit soknak gondolom, de az orvosok biztosan tudják a választ.

Ja, és csak minőségit, ami szőlőből készült.

2011. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Ez a közkeletű tévhit sajnos, amibe még én is beleestem annak idején, de azóta utánaolvastam és orvossal is beszéltem. Az igazság az, hogy a magzat vérkeringésébe is azonnal bekerül az alkohol (és az etil alkohol idegméreg - ez van, akkor is ha nem akarunk róla tudomást venni és létezik az a mennyiség, ami VALÓSZÍNŰLEG nem okoz bajt) és az ő kis mája még nagyon éretlen, hogy ezzel megbírkózzon. Hál' Istennek, azért az esetek többségében nem okoz bajt, de az biztos, hogy káros. Tulajdonképpen ugyanez van a dohányzással is, egy-két szálba még egyetlen magzat sem halt bele, csak az alkohollal ellentétben ennek senki nem csinál kampányt. A legújabb kutatások alapján az alkohol "védő" hatása eltörpül a káros hatások mellett. Szóval a következőnél egy kortyot sem fogok inni :)
2011. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Nekem az orvos azt javasolta, hogy ha keményedik a hasam akkor igyak vagy 3 cent konyakot és feküdjek le. A vörösbor szerintem sima ügy.
2011. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Borász családban élek, és szeretem is a bort, most meg hogy szüret van, gondolhatod, jó hogy belekóstolok abba ami majd elkészül!

Szerintem 1-2 deci bortól alkalomadtán, függetlenül attól, hogy mekkora az alkohol tartalma, nem lesz baja a babának.

2011. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én is ittam a fiammal is és most iszok a lányommal is.
2011. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 8. 12:48
 10/12 Réti bubuzér ***** válasza:
100%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:28


A májban lévő enzimek 8-9 gramm alkoholt tudnak lebontani óránként.

2 dl vörösbor, mondjuk 12%-os alkoholtartalommal tartalmaz 2,4 ml alkoholt. Ennek tömege 2,4*0,79=1,896g (az alkohol sűrűsége 0,79 g/cm3)

Szóval a szervezetbe bejut kb 2 gramm alkohol, amit a máj azonnal lebont, gyakorlatilag ezért nem érzi az ember, hogy megivott egy pohár bort.

Szóval elvileg többet is lehetne inni, de az már tényleg nem javasolt, maradni kell az 1-2 decinél :)

2011. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!