Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor elmondtátok a férjetekne...

Mikor elmondtátok a férjeteknek, hogy babát vártok, a korai terhesség során, hogyan reagált? Nem konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy mit szólt, amikor megtudta, hanem hogyan teltek a napjaitok? Szóba hozta a babát, vagy nem beszélt róla?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg, hogy babát várok, három hete. Azóta nekem folyamatosan minden gondolatom ekörül forog. A férjem sosem hozza szóba. Mikor rákérdeztem, hogy miért, akkor elmondta, hogy nem tervez vele, mert még nem 100%, és nem akarja beleélni magát. Ez a hormontól dúsított agyamnak nagyon rosszul esik. A ti férjetek is hasonlóan gondolkodik?

2020. júl. 28. 08:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
De legalább örült neki amikor megtudta?
2020. júl. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Valóban a 12. hétig sajnos semmi sem biztos, és a férfiak meg hát ilyenek. Nem olyanok mint a nők, kevésbé hallgatnak a megérzéseikre, józanabbul, objektíven látják általában a dolgokat. Ettől független biztos gondol rá, de a baba nem az ő testében van, időbe telik, mire hozzászokik a gondolathoz. Legyél türelemmel vele.
2020. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk több mint 4 év után sikerült a második lombikkal. Mindketten már nagyon vártuk. Amikor még csak a beültetés volt meg a férjem már akkor is simogatta a hasam, és mondta az embrióknak, hogy kapaszkodjanak. Én is már itt beszéltem hozzájuk. Miután meglett a pozitív teszt, akkor is simogatta néha, és megpuszilta a hasam. Amikor másfél hétre kórházba kerültem hematóma miatt, akkor ő is nagyon aggódott. Hazaengedtek amikor elkezdett felszívódni a hematóma. 1 hét múlva mentem kontrollra, leállt a szíve:-( Borzasztó érzés, mindketten nagyon szomorúak voltunk.

Pozitívan kell hozzáállni, de megértem, hogy miért mondta ezt. Elhiszem, hogy neked rosszul esett, de lehet neki így könnyebb ha mégis rosszul alakulna. De te próbálj továbbiakban is örülni nyugodtan. Boldog Babavárást kívánok!

2020. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Mikor elmondtam nagyon örült neki, de azóta sosem hozza szóba, mintha nem is létezne. Sőt, elmondta, hogy ő nem is tervez. Próbálok türelmes lenni, de nagyon nehéz.
2020. júl. 28. 08:46
 5/25 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom 3-as ami történt, remélem azóta már született gyermeked. Nagyon erősek vagytok. Köszönöm a válaszodat. :)
2020. júl. 28. 08:49
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Köszi, aranyos vagy. Sajnos még nem, ez idén áprilisban történt. Most vagyunk a 3.lombikban, hétfőn derül ki hogy sikerült e. Reméljük sikerül, de biztos jobban fogunk félni az előzmények miatt. (3-as válaszoló)
2020. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Szorítok nektek! Minden rendben lesz, és sikerülni fog! :)
2020. júl. 28. 08:59
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Az jó, hogy örült neki, de kicsit szélsőséges, hogy utána ennyire nem akar tudomást venni róla. Érthető, hogy férfi, racionálisabb, meg nem is kell pont ugyanúgy éreznie, mint Neked, de azért ez nekem is rosszul esne, ha azt mondja, nem tervez. Valószínűleg ez néhány héten belül azért oldódni fog benne. Különben sok olyan van, aki ilyenkor megijed. Előtte beszélnek a gyerekről, tervezik, próbálkoznak, aztán amikor odajutnak, hogy na jön a gyerek, akkor egy kicsit elakadnak.

Van olyan huszonéves férfi ismerősöm, aki az első gyereknél teljesen betojt, hogy húha, gyerek lesz, valamit kell kezdeni vele.

2020. júl. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem iszonyúan örült amikor elmondtam, régóta terveztük. De a legelején ő se élte bele magát, beszélgettünk róla, kicsit arra intett, hogy én se éljem magam bele annyira. Ezt józanul végiggondolva meg is értem.

Kb a 12. hét óta napi téma, ő is akarja érezni ahogy mozog, beszél hozzá.

Szóval az, hogy nem annyira lelkes mint te, nem feltétlen rossz, kicsit több időre van szüksége, hogy igazán tudjon örülni

2020. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

A férjemmel hónapok óta ügyködtünk a babán, és minden alkalommal, amikor megjött, kicsit elkeseredtünk. Tudtuk, hogy nem pikk-pakk jön össze, de mégis minden alkalommal szomorkodtunk.

Aztán egyik alkalommal a munkahelyemen megint megjött (hittem én ezt), írtam is a férjemnek, hogy sajnos most sem sikerült. Fura volt viszont, hogy annak ellenére, hogy vérzek, még mindig feszülnek a melleim (az első nap, amikor megjön, azonnal elmúlik a mellfeszülésem). Már aznap este sem volt több vérzésem, de betudtam annak, hogy az első nap csak maszatolgatok általaban, van, hogy csak másnap indul be igazán a dolog, addig meg szünet van. Aztán másnap sem volt több vér, itt már azért nem értettem a dolgot, és elkezdtem keresgélni a neten....ott olvastam, hogy a menses első napján lehet minimális vérzés a megtapdáskor.

Szóval írtam neki napközben, hogy nincs vérzés, de a mellem feszül, meg kicsit a hasam is. A hét végén, pénteken csináltam délután tesztet, együtt néztük meg, halvány pozitív volt. Megbeszéltük, hogy ez lehet téves is, ne éljük bele magunkat, pár nap múlva újra tesztelünk.... három nap múlva reggel csináltam meg, megint együtt néztük meg, már erős pozitív volt :).

Másnap felhívtam a nőgyógyászatot, kaptam időpontot ultrahangra.

Senkinek nem szóltunk, és csak nagyon óvatosan örültünk. Én sem mertem igazán elengedni magam, annyi helyen lehetett olvasni, hogy az első három hónapban bármi megtörténhet. Az wlső uh-n a baba 7 hetes par napos volt. Anyuéknak, tesóméknak és anyósomnak kb 8. héten mondtuk el. A 12 hét alatt azért beszélgettünk a férjemmel róla, vajon kisfiú lesz, vagy kislány, simizte a hasamat, meg kérdezgette, hogy vagyok, érzek-e valami furát, stb.

A 12 hét letelte után, amikor az ultrahangon minden rendben volt, akkor mondtam el a munkahelyemen, és onnantól volt teljesen hivatalos.


Valahol értem a párod érzéseit, mert nem szeretné beleélni magát, hogy aztán, ha esetleg valami történik, összetörjön érzelmileg....de akkor most 3 hónapig nem fog róla beszélni? Azért belegondolhatna abba is, hogy te hogy érzed magad és a benned dúló viharokat, boldogságot, félelmet szeretnéd kibeszélni, megbeszélni :/.

Próbáld megértetni vele, hogy ez neked nagyon fontos, és ő az életed párja, együtt szeretnéd megélni vele ezeket a dolgokat. Szerintem bármennyire is próbálja elhatárolni magát, az első ultrahangon ő is nagyon meg lesz hatódva :)

Addig is kitartást, és nagyon boldog babavárást! Legyen minden nagyon rendben a babókával és veletek♥️

2020. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!