Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor elmondtátok a férjetekne...

Mikor elmondtátok a férjeteknek, hogy babát vártok, a korai terhesség során, hogyan reagált? Nem konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy mit szólt, amikor megtudta, hanem hogyan teltek a napjaitok? Szóba hozta a babát, vagy nem beszélt róla?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg, hogy babát várok, három hete. Azóta nekem folyamatosan minden gondolatom ekörül forog. A férjem sosem hozza szóba. Mikor rákérdeztem, hogy miért, akkor elmondta, hogy nem tervez vele, mert még nem 100%, és nem akarja beleélni magát. Ez a hormontól dúsított agyamnak nagyon rosszul esik. A ti férjetek is hasonlóan gondolkodik?

2020. júl. 28. 08:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%
A nagyra majdnem 6 évet vártunk, szerintem többet beszélt róla, mint én, úgy bezsongott, mikor megfogant végre. 😄 Kis korkülönbségekkel születtek a kicsik, így a várandósságaim során ők talán kevesebbet lettek simogatva, de róluk is minden nap szó volt. Nekem nagyon furcsa a férjed hozzáállása.
2020. júl. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%

Ez teljesen normális lehet. Gondolj bele. Csak egy tesztet lát, de rajtad semmi változást. Te érzed magad furán a hormonok miatt, neked vannak tüneteid, neki akkor fog leesni igazán, amikor látja hogy nő a pocak és érzi a mozgást de még az is lehet megfoghatatlan lesz neki.

Az én férjemnek az első uh - n amikor hallottuk a szivhangot akkor tudatosult igazán hogy egy kis életet hoztunk létre, de később is többször mondta, hogy kicsit megfoghatatlan ez neki. Neked más lesz, érzed majd végig :)

Illetve az is lehet hogy tudatosul benne hogy mostmár milyen felelősséggel tartozik mind kettőtökert. Adj neki egy pici időt :)

2020. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

Az én férjem is hasonlóan óvatos volt. Nevet is alig mert választani, mert ha történik valami, akkor úgy már egy személytől kellene búcsút vennie.

Ő is borzasztóan örült, de féltett mindhármunkat a legrosszabb forgatókönyvtől.

2020. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak ezek a tapasztalatok, amiket leírtatok. Az azért beletartozik, hogy az első UH-n az orvos csak petezsákot látott. Az én számításom szerint 6+2 naposan voltam, de csak 9mmes petezsák volt. Nagyon izgulok, hogy két hét múlva minden rendben legyen. Mivel a férjem teljesen elhatárolódik, én pedig erre nem vagyok képes, ha ne adj Isten valami baj lenne, úgy érzem egyedül maradnék a fájdalommal, ezért is élem meg nehezen, hogy ő nem éli bele magát.
2020. júl. 28. 10:08
 15/25 anonim ***** válasza:
70%
Azért az hogy nem tervez elég fura. Tervezett a gyerek vagy becsúszott?
2020. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Tervezett. Már majdnem egy éve próbálkoztunk.
2020. júl. 28. 10:23
 17/25 anonim ***** válasza:
93%
Jól írod, ilyenkor benned tombolnak a hormonok. Az a különbség, hogy őbenne viszont nem. Neked ez napi valóság, ott van a testedben, veled történik minden percben. Az ő számára ez annyi, hogy most még semmi sem biztos, mert az embriók ennyi-annyi százaléka nem marad meg, és sokkal rosszabb, ha az ember beleéli magát, elkezd hozzá egy kicsit kötődni, és úgy kell elengedni aztán. Neki nincs meg hozzá az a fizikai érzet, történés, ami neked, neki ez tény, információ. Gondolj bele, nem könnyű ám, és akkor ott vagy te, aki meg elvárnád, hogy ugyanúgy lubickoljon a hormongőzös örömben, mint te. Szerintem nagyon is érthető, amit mond. Az meg, hogy ő is élje bele magát, mert ha elmegy az embrió, akkor szenvedjen ő is - hát ez elég meredek logika, ne haragudj, semmi értelme. Akkor ott lesz, hogy vigasztaljon TÉGED, és nem kell még az ő lelkivilágát is pátyolgatni. Egy kicsit próbáld racionalizálni a dolgot, ne ennyire érzelmi alapon közelítsd meg.
2020. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nem, de anyukám igen. Ő csak a 12. hét után gratuált, amivel megbántott. Értem, hogy van esély a szomorú kimenetelre, de az folyamatosan csökken. Plusz sokaknál már a sikeres fogantatás is okot ad az örömre.
2020. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
75%
Az én párom nagyon várta már, ezért azóta nagyon izgatott. Persze, hogy bármi történhet még, de szinte már a 7. héttől “véletlenül” a fél világnak elszólta magát.
2020. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is dettó. 3 terhességnél is csak akkor hitte el, amikor az orvos alátámasztotta. A legtöbb férfi szerintem ilyen. Még a digitális claerbluera is azt mondta, hogy akár lehet rossz is.

😂 A férjem nem volt has simogatós sem. Persze ezektől függetlenül imádja a gyerekeit. :)

2020. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!