Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan változhat a TSH a...

Hogyan változhat a TSH a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

2019 áprilisban a következő értékeim voltak:

TSH 6,6500 U/L

fT3 4.220 pmol/L

FT4 13.890 pmol/L


Akkor az endokrinológus azt mondta szerves szelént szedjek, meglátjuk arra hogy reagál.


2020. áprilisában spontán teherbe estem, pozi tesz után azonnal mentem vérvételre, akkor a következő eredményeket kaptam:

TSH: 2,820 mIU/L

fT3 5,11 pmol/L

fT4 15,45 pmol/L

Anti-TPO 14,1 IU/mL


Ekkor is azt mondta a doki, hogy elég a szelén, azt szedjem folyamatosan és szülés után menjek vissza hozzá.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Terhesség során mennyire ingadoznak az értékek?

Hálistennek babóval minden rendben, de azóta nem néztek vérvételen pm működést nekem.



2020. aug. 11. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem terhesség alatt nem, csak utána kellett állítani a gyógyszeremen. Mindhárom trimeszterben és a szülés után 6 héttel nézettem meg a TSH-mat.
2020. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség alatt teljesen rendben volt, utána fél évvel ugrott vissza, de én Hashimotos vagyok.
2020. aug. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon alacsony lett terhesség alatt a TSH-m, T3 és T4 rendben volt. Nekem havonta nézik az alakulását.
2020. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, lehet azért a biztonság kedvéért megnézetem majd :) Jó egészséget nektek!
2020. aug. 11. 10:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugy mint #3as, havonta van vervetelem es meglepo modon csokkenteni kellett a gyogyszert,baratnomnek duplajara emeltek. Mindketten Hashimotosok vagyunk.
2020. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szintén Hashimoto (gyógyszert nem szedek rá).

Terhesség alatt spontán beállt stabil 1,2-1,7es értékre, de azért 4 hetente csekkoljuk biztos ami tuti.

Röhögöm is mindig, hogy engem neggyógyított a terhesség 😀

2020. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért ezen csodálkozok, hogy az endokrinológus, akihez járok nem mondta, hogy nézetni kellene. Mindenesetre inkább kérek egy beutalót a háziorvostól. Ő adhat? Vagy menjek inkább magán vérvételre?
2020. aug. 11. 14:51
 8/9 anonim válasza:
Nekem növelni kellett sajnos a gyógyszeradagot, folyamatosan növekedett a Tsh. Minden hónapban nézetni kellett, a háziorvostól kértem a beutalót mindig a vérvételre. Szülés után remélem helyreáll :)
2020. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szorítok, hogy rendeződjön :) éppen most tartok én is a háziorvoshoz, remélem a héten még eljutok vérvételre.
2020. aug. 12. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!