Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan étel, amit abszolút...

Van olyan étel, amit abszolút nem lehet enni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
sokmindent hallottam már: csipkebogyó tea, máj zöld tea, kóla, tatrármártás.. mik azok amik tényleg ártanak és mik azok amiket kis mennyiségben szabad enni?
2007. dec. 19. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Szia, ne egyél olyan ételt, amiben nyers tojás van, vagy nyers hús (pl. figyelj a kolbászokra). Vigyázz a penészes sajtokkal, első időben nem ajánlott. A májról én is lemondtam egy darabig, méreganyag lehet benne. Gyenge teát lehet, kólát megkíván az ember, de szerintem mivel fel van puffadva a kismami nem vágyik túl sok szénsavra. A szervezeted jelezni fogja. Kellemes babavárást.
2007. dec. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Roibos teát nyugodtan ihatsz,mert abban nincs tein,de a többit csak ésszel.A zöldtea meg állítólag vizhajtó hatása miatt nem jó,de erről megoszlanak a vélemények.

Májjal nem tudom,h mi a baj,teli van vassal.A csipkebogyó tea meg C vitaminnal, és kisbabáknak is adják a kórházakban,ha jól emlékszem arra,amit édesanyám mondott annakidején.

Nyers tojást ne egyél,meg nyers húst se.Ergo nincs tatárbeefsteak, meg kolbász.

Penészes sajtokat is mondják,no én nyugodt szívvel megeszem:)

Egyébként ezekben a puha sajtokban,és nyers hús tojás dolgokban lévő kórokozók, rajtad sem múlnak el tünetmentesen,tehét ha ilyet eszel,és 10-14 napon belül nem jön ki semmi,akkor nem volt benne ilyesmi.TÜneteik: hasmenés,láz.

Állítólag a mákban is van valami,de én akkor is meg fogom enni a mákosgubát,mert szeretem.

Jó lenne teljesen mellőzni az ételízesítőket, leveskockákat, porleveseket és a többi mesterséges kaját.De legalábbis minimalizálni a bevitelüket.

Kólát meg a cukros lötyiket azért jobb kerülni,mert hízlalnak,meg rontják a fogakat.Mindkettőt megteszi most babóca,nem kell még neked is.Meg a kólában a koffein.

Ugyanakkor nyugodtan megihatsz hetente 1-2 pohár sört vagy bort.Napi 1-2 kávét is szabad.

Egy csomó olyan cikket találsz neten amiben leírják,h mit igen és mit nem.Én eddig azt hiszem nem hallottam másról.

2007. dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem ehetsz nyers húst, nyers tojást és penészes sajtot. Nem ajánlják a sok tartósítószert, tehát kerülendő a "zacskós leves" és társai.

nem ajánlják az üditőket is pont ezért, de szénsavas ásványvizet lehet inni.

TEát is lehet, a védőnőm szerint(ha napi 3 kávét lehet, akkor teát is)Bizonyos gyógyteákat nem lehet(pl az Ökonet teáját), ezt kérdezd meg a gyógyszertárban.

Májat lehet enni, májkrémet is.

Házi tiramishut nem, mert nyers tojás van benne-így a házi majonézben is. Mákot lehet:-)

De ezeket kivéve egyél igyál azt, ami jól esik.

2007. dec. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia .Annyiban én nem értek egyet ,hogy nyugodtan edd a penészes sajtokat,mert az olyan baktériumot tartalmazhat ami neked semmit nem okoz de a babának igen és ez a lágy sajtokra is vonatkozik.Szerintem annyi felhozatal van már ,hogy nyugodtan ehetsz mást is-én is imádom a lágysajtokat de ennyi áldozatot meg kell hozni.És nem arra várni lesz e bajom tőle-mért kísértsük a sorsot.Sztem a kávé nem ajánlott csak a koffein mentes.Én pl rosszul lettem a teától -szívdobogásom lett.A védőnőm azt mondta azért mert a kismamáknak nem szabad fekete teát és olyan teát inni ami ezt tartalmazza.A teekannet(remélem jól írtam)ajánlotta és azokat a gyümölcs teákat amik nem zacskósak,bioboltban és teaházban tudsz ilyeneket venni,de mindig kérdezd meg van e benne fekete tea.pl A pickvick-ben van én ettől lettem rosszúl.

A nyers húsok tojások veszélyesek lehetnek többek között a toxoplazma vírus miatt és a mosatlan gyümi és zöldség is.

Az alkohol kerülendő,de sztem néha egy kis pohár az még lehet jót is tesz az emésztésnek a vörösbor meg vérképző.

A szénsavas sztem azért nem jó mert ilyenkor amúgy is savasabb a gyomrunk és ez még csak fokozza.A májról én azt hallottam ehető sőt ajánlott a magas vitamin tartalma miatt.Mi jól ki szoktuk áztatni és akkor sztem nincs benne méreganyag.A csipkebogyó tea sztem jó,de pl a kamillára is azt mondta a védőnő,hogy nagy mértékben nem jó ,mert a bélbolyhokat károsítja-ezt nem tudom ez nekem új volt...pedig ez gyulladás csökkentő elvileg...

2007. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
sziasztok!az en nogyogyaszom azt mondta hogy nem szabad enni disznohust..
2009. jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!