Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt hány vizsgálat...

Terhesség alatt hány vizsgálatra kell menni összesen?

Figyelt kérdés

Mindent beleszámolva(vérvétel,védőnőkhöz,rendelésre is)az elejétől kezdve,ha kérhetem részletesen(hanyadik héten hova mentetek,hányszor)

Azért kérdezem,mert 20 kilométeren belül nincs kórház(a másik Szegeden van,40 kilométerre)és a bejutást csak kocsival tudom megoldani majd,mivel a buszmegállótól is messze lakok(gyalog 30 perc legalább)hála a buszjárat elvételeknek.

Nagyjából szeretném tudni,mire számítsak anyagilag...


2010. aug. 15. 20:03
 1/6 A kérdező kommentje:

tudom,volt már ilyen kérdés,el is olvastam,de nem tudom,miket lehet pl.egy napra időzíteni?(vérvétel és UH)mondjuk vagy hogy?

Tényleg csak a távolság miatt kérdezem,mert busszal nem tudok menni sajnos,tényleg messze van.

2010. aug. 15. 20:06
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

helyenként változó de ált.

1. harmad.

terhesség észlelése 6.-8. hét uh.

lehet hogy visszarendelnek két hetenként a 12. hétig.

plusz egyszer vérvétel és belgyógyászati vizsgálat


2. harmad.

12. heti uh genetikai

16. heti vérvétel AFP

18. heti uh szintén

24. heti terheléses cukor vérvétel


3. harmad.

32. heti vérvétel

36. héten nst

38. héten vérvétel hüvelykenet vétel

hetente nst


ez összesen kb.

11 megjelenés és eleinte havonta majd kéthetente -a 32. héttől - orvosi megjelenés tehát


kb. 20 alkalom


lehet hogy úgy is be kell menned hogy nincs védőnői ellenőrzés súlymérés meg ilyesmi csak vért vesznek aztán mehetsz is és van amikor bemész és van vizsgálat ereményének a magyarázata vagy szivhang hallgatás..


gondolom mivel messze laksz nem fognak feleslegesen berángatni és ha van közel védőnő akkor ő is tájékoztat.

2010. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,sokat segítettél! Kiskunfélegyháza és Kistelek közt lakok,ezért kérdeztem.Egy Szeged oda-vissza út kb.90 kilométer.Hát,elég sok lesz.Pláne 20-szor!

De a busz a háztól nagyon messze van,mint már írtam is,meg ha Szegedre megyek,még gyalogolni vagy tömegközlekedni is kell,ami szintén drága(csak egy jegy 320 forint helyi járaton,de ez kellene oda vissza + a helyközi)Kocsival se jön ki drágábbra sokkal ezek szerint.

Köszike!!!

2010. aug. 15. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

azt javaslom hogy amig koraterhes vagy úgy a 30. hétig menj gyalog a buszhoz és aztán busszal jót fog tenni a séta és ha a városban jársz a vizsgálatok után tudsz venni a babádnak ezt-azt.


aztán ha már nagy a pocakod akkor kocsival.


vérvétel után legyen nálad müzliszelet és valami üditő - kivétel a cukorterhelés vérvétel- akkor inkább reggelizz-


az is megoldás ha egy másik kismamával jársz össze és úgy mentek vizsgálatra.

2010. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Carmen22 nagyon szépen összefoglalta Neked a vizsgálatokat. Sajnos az a probléma, hogy minden orvos és védőnő más vizsgálatokat kér. Én a helyedben mindkettőjüktől kérnék 1-1 listát, amihez tarthatom magam. Én is így csináltam és előre beírtam a naptáramba, hogy melyik héten mit várhatok. Ez nagyban megkönnyíti az életem tervezését. Azt is mondd el nekik, hogy miért kéred ezt a listát, ahogy itt leírtad. Boldog babavárást!
2010. aug. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Busszal tényleg nem tudok menni,higgyétek el,nagyon messze van oda-vissza másfél másfél kilométer gyalog.(nagy része földes út)Meg ha Szegedre járok,onnan is gyalogolni kell,vagy még ogy buszozni,ami megint pénzes...

Na,mindegy,valahogy megoldjuk,de szerintem Kiskunfélegyházára megyek majd,az van közelebb.

Még csak tervezzük a babát,meg persze a kiadásokat is(ugye jobb mindenre előre felkészülni)

Carmen 22 nagyon szépen köszönöm! "felpontoztalak"

2010. aug. 17. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!