Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van koztetek olyan, aki annak...

Van koztetek olyan, aki annak ellenere, hogy mindig kis mennyisegu es rovid idejig taro mensije volt teherbe esett minden gond nelkul?

Figyelt kérdés
En felek, mert babat szeretnenk, de a mensim mindig nagyon gyenge 2 max.3 napos. Azt hallottam, hogy ott vagy nincs pe vagy hormonalis zavar van es nem lehet teherbe esni igy. Igaz ez?
2008. dec. 7. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én most vagyok 14 hetes babás. Mielőtt teherbe estem, kb egy évig olyan mensim volt, mint Neked. (Előtte "normális" volt)Pontosan jött, de egyre kevesebb volt és nagyon rövid ideig tartott. Volt, hogy tisztasági betéttel kibírtam...

Dokihoz nem mentem, mert gondoltam, hogy azért van, mert elég sok stressz ért, rengeteget dolgoztam és alig-alig ettem. Sok kávé meg cigi...

És mégis sikerült a babó:)

Ha biztosra akarsz menni, keress fel egy orvost, hogy megtudd, miért olyan a ciklusod, amilyen. Nálam valószínű, hogy nem hormonális gond volt, csak az életvitel...

Ne add fel! Szurkolok!

2008. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két-három naposak voltak a menstruációim. Nem csak időszakosan, hanem folyamatosan 13 éves koromtól kezdve, amikor először menstruáltam. Később fogamzásgátlót is szedtem, majd hüvelygyűrűt használtam, ami szintén hormonális, de a mensim ugyanilyen rövid volt változatlanul, ugyanakkor nagyon pontos, 28 napos ciklusom volt, soha nem késett, nem jött korábban.

Érdekes, amit írtál, hogy ez valamilyen hormonális problémára utalna. Mégis mire? Ezt ki mondta? Mert én három különböző nőgyógyászt is megéltem az elmúlt tíz évben, mindegyik tudta, hogy ilyen rövid a mensim, de soha egyik sem mondta, hogy ez gond lenne... Inkább annyit fűztek hozzá, hogy szerencsés vagyok. Egyébként menstruációs görcseim, hangulatváltozásaim sem voltak.

Ennek ellenére elég könnyen teherbe estem, a fogamzásgátló elhagyása után. Tavaly november elején szabadultam meg a fogamzásgátlótól és a múlt hét végén megszületett a fiam. Tehát kb három hónapot próbálkoztunk.

2008. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ketteske ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon rövid és gyenge volt a mensim egész életemben, de nekem eszembe se jutott, hogy hormonális oka lehet, inkább a szerencsések közé soroltam magam.

A babó elsöre összejött, most vagyok 11 hetes.

2008. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a biztato valaszokat! azt olvastam, hogy a keves verzes annak a jele, hogy nagyon vekony a mehnyalkahartya, ezaltal a baba nem tud rajta megtapadni.

Illetve hormonzavar is okozhatja, vagy pedig ahol nincs peteeres. ugyanis a sok verzessel jaro menstruacio az idealis a teherbeeseshez. remeltem, hogy csak remeket olvastam, de megnyugtattatok! jo babazast es babavarast nektek! :-)

2008. dec. 7. 16:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is mindig rövid ideig tartott,pedig elötte több évig szedtem a gyógyszert.Amikor terveztük a Picit,elötte pár hónappal abbahagytam a gyógyszert.Boldogan mondhatom,hogy nekünk is elsöre összejött a Baba! :)

Annak ellenére,hogy én se kíméltem magam..

Szóval nem lesz semmi goond,kívánom Neked,hogy mielöbb valóra váljon az álmotok!! :)

egy 27 hetes kismama :)

2008. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!