Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nincs a XI. kerületi...

Ha nincs a XI. kerületi védőnőtől igazolásom, akkor nem kapom meg a születési támogatást?

Figyelt kérdés

A XI. kerületben van az állandó lakcímem, de egy pest megyei városban járok védőnőhöz.

Az első gyerekmnél az állandó lakcím miatt automatikusan kaptam az újbudai önkorm. születési támogatását (ill. igényelni kellett, de megkaptam).

Most viszont úgy látom az igénylő űrlapon, hogy a XI. ker-i védőnőnek kell igazolnia, hogy életvitelszerűen a kerületben élek. Nekem vidéken van a védőnőm, akkor nem is kapom majd ezt a támogatást?


Van itt olyan aki a védőnő igazolása nélkül adta be az igénylést, mégis megkapta a támogatást??


2010. aug. 27. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a dokidtól kell most már a papír, amivel menned kell a támogatásért
2010. aug. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de Te nem az egyszeri anyasági támogatásra gondoltál??? Mert azt tényleg a doki igazolja. Én a helyi , XI. kerületi születési támogatást kérdezem.
2010. aug. 28. 07:56
 3/15 anonim ***** válasza:
A kerületi védőnő adja az igazolást,hogy itt laksz ténylegesen.Ha nem,hiába van az állandó lakcímed itt,nem itt tartózkodsz,élsz életvitelszerűen a kerületben,nem kapod meg a támogatást.Ezért kérik a kerületi védőnő igazolását.
2010. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

nem mindenki tudja, hogy a mákos XI. kerületi állandó lakcímmel rendelkezők potom 89.000 Ftos egyszeri plusz pénzt kapnak az önkormányzattól.:) (tavaly ennyi volt az összeg, lehet idén már más.)


Szóval azt a papírt nekem szüléskor adták ki, a kórházi védőnő állította ki a Szent Imrében. Te nem ott fogsz szülni?

2010. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az István kórházban fogok.
2010. aug. 31. 16:14
 6/15 anonim ***** válasza:
Hű, én eddig úgy tudtam, hogy csak a 11.-ben kell hogy legyen az állandó lakcímed. Az anyaságit kapod meg csak akkor, ha rendszeresen jártál a védőnőhöz, de az is csak általánosságban van feltüntetve, hogy ha jártál terhesgondozásra. Szerintem így van! Én 11. kerületi vagyok és egyébként a születési támogatást bent igényeltem a Bocskai úton és 1-2 hét múlva az a potom összeg a számlámon volt. :) Jó 11. ker.-inek lenni. :) hihi
2010. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
uccsó vagyok: ja és azt elfelejtettem írni, hogy mindez tavaly ilyenkor volt.
2010. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szia!kiderült már hogy kaphatsz tamogatást? én is ebben a cipőben vagyok azert kerdem.es nekem a haziorvosom is a 11 kerben van.
2010. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem kell védönöi igazolás. Azt viszont nem tudom, hogy mi van akkor, ha én 4. kerületbe vagyok bejelentve, a férjem viszont a 11. kerületbe állandóra? Akkor ö igényelheti? Mert csak annyi van ott, hogy a szülö, és ö is a törvényes szülöje a gyereknek...
2010. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

itt van az űrlap, amin szerepel, hogy kell a védőnő aláíráa és pecsétje:

[link]



emiatt aggódom , hogy nem kapjuk meg. Tavaly is szültem (:D) és akkor még nem volt ilyen az űrlapon, ez most valami új dolog :((((

2010. aug. 31. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!