Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek az baj, ha csak...

Szerintetek az baj, ha csak napi egy szem folsavat szedek, de semmilyen más vitamint nem? A doki azt mondta, majd később érdemes szedni, de ugyaez a doki másnak ajánlja az elevitet.13h km

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:

13 hetesen már nem érdemes magzatvédő vitamint szedned ebben igaza van a dokinak. Esetleg akkor vegyél be egy - egy szemet ha aznap nem ettél gyümölcsöt v. hánytál.


Vasat még érdemes szedni.

2010. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

32 hétes vagyok és a mai napig szedem a terhes vitamint. Azért is a neve TERHES VITAMIN. Tehát szerintem érdemes szedned, a baba nagyon sok vitamint és tápanyagot von el az anya szervezetéből amit pótolni kell. És a ma kapható gyümölcsök, zöldségek már nem tudják csak magukban ezt pótolni.

Nekem az háziorvosom, nőgyógyászom, és védőnőm is azt ajánlotta szedjem végig, sőt a szopi alatt is.

2010. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En pedig azt mondom, hogy ha rendesen etkezel, akkor teljesen felesleges a terhes vitamin. Nekem annak idejen azt mondta az orvosom, hogy annak ajanlja, aki veszesen sovany, nem etkezik rendszeresen es egeszsegesen, illetve betegseg idejen is jol johet. Amugy tok felesleges. A masodik babamat varom, eddig nagyjbol 5 szem vitamint vettem be. Vasat azert erdemes szedni, illetve ha nem eszel joghurtot, sajtot, vagy iszol tejet, akkor a kalcium is jol johet. Etkezz valtozatosan, egyel sok gyumit, zoldseget, feher husit, halat.
2010. aug. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a 12. hétig szedtem az Elevitet, utána már nem kellett - azt mondta a doki. Most csak folsavat kell szednem, napi 2 szemet (doki mondta, hogy végig szedjem) és Magne B6-ot is szedek még. Ezen kívül vegyesen táplálkozom, sok gyümölcs és zöldség. Szerintem igaza van a dokinak, felesleges már szedni a terhesvitamint, inkább egyél sok gyümit és zöldséget. Vasat csak akkor javasolta az én dokim, ha a vérképem nem lett volna megfelelő, de mivel a vasam rendben volt eddig, nem kellett szednem.

28 hkm

2010. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem ajánlotta a dokim a terhesvitamint, sem egyéb vitamin.

1. Folsavat kellett szednem a 16. hétig.

2. Picit kevesebb volt a vörösvérsejtem (min. vashiány), de vasat NEM ajánlott.

2. 20. héttől kb. mondta, ha lesznek majd keményedéseim (addig nem voltak), szedjek magnéziumot. Ezt a 23. héttől már napi 2X1 szemben javasolja, akár van keményedésem, akár nincs.

3. Ca-t szedek a 22. héttől (Tovita), ahhoz írt fel D3 vitamint. Ekkor kezdődik a csontosodási folyamat, ilyenkor van dupla annyi mennyiségű Ca igény a kismama szervezetének a baba megnövekedett szükséglete miatt. De van pl Tovita D3, így nincs szükség külön D3 bevitelre.

4. 23. héttől Vas-folsavat napi 2x1 szemet.

Egyelőre ennyi. Sztem mást nem fog már felírni.

A terhesvitaminról megoszlanak a vélemények. Van ellenző és van ajánló tábora. Ált. azok ajánlják, akik épp szedik, és a dokijuk és védőnőjük rábeszélte őket. Akik nem ajánlják, azok maguk sem szedték, és természetesen gond nélkül kihordták a babát és a pici is egészségesen született. De vannak oylanok is, akik úgy nem ajánlják a terhesvitamint, hogy szedték. Szerintük (és sok doki szerint) a csecsemő gyors fejlődéséhez vezet a méhben, ami miatt nagy lesz a baba, és nagyobb esély, hogy császározni kell. Sokaknak nagy babájuk lesz tőle, de vannak, akiknek nem. Hát embere válogatja...

Ezeknek tudatában dönts!

2010. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én is csak a vasat szedtem,semmi mást(bocsánat meg a magnéziumot a keményedésekre),sok-sok gyümölcsöt ettem!4 kg-os babám született és panaszmentes volt a terhességem!

Üdv.1 éves nagyfiú anyukája

2010. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én szedem az elevitet, és közben kiderült a vérvételből, hogy kell plusz vasat is szednem. Aztán elkezdődött nagyon durva izomlázam és izomgörcsöm lenni mindenhol, így most még plusz magnéziumot és kalciumot is szedek. 32 hetes vagyok.
2010. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A dokim nekem sem ajánlotta az Elevitet. Kb. 16. hétig szedtem. Azt mondta, ha eszembe jut, vegyek be egyet-egyet, de nem kell szedni. Aki végig szedi, annak szoptatáskor is kell, mert sok példát láttam, hogy brutális hajhullás lett a vitamin elhagyás vége. És aránytalanul nagy babák.

Én csak vasat, és Magne B6-ot szedek.

2010. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!