Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ a gyermek haj,...

Balazs00xx kérdése:

Mitől függ a gyermek haj, szem színe?

Figyelt kérdés

19 éves lány apja szőke kék szemű anyja fekete hajú és barna szemű , miért?

én úgy tudtam hogy az esetek igen nagy százalékában az apa dns erősebb , ezáltal ez határozza meg a a gyermek haj és szem színét,

várom a válaszokat

üdv.


2011. jún. 27. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos a kérdés... Nekem legalábbis.

A lány barna szemű, fekete hajú?

Bizonyos tulajdonságok nagyobb valószínűséggel öröklődnek, mint mások. A sötét bőr, haj, szemszín általában a dominánsabb, mindegy, hogy az apa, vagy az anya ilyen.


(Pl. néger az egyik szülő, akkor a gyerek is nagyobb valószínűséggel lesz az, ill. dominánsan sötét bőrű.)

2011. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az apa DNS-e az erősebb????? 7-es biológia tananyag, öröklés címszó!


Nem az apa vagy az anya DNS-e az erősebb, hanem bizonyos tulajdonságok dominánsan öröklődnek, bizonyos tulajdonságok (színek, formák, jegyek) pedig recesszíven.

2011. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyermek a szeme színét, mint sok egyéb tulajdonságát, mindkét szülőtől örökli. A szüleinek is 2-2 gén határozza meg a szemszínét. A barna szín domináns az öröklés során. Lehet, hogy az édesanya mindkét szülőjétől kék szemszínt eredményező gént örökölt, a zöldeskék szemű apa azonban hordozhatja a barna színt eredményező gént is. Az apa "barna" génje és az anya "kék" génje eredményekét a gyermek lehet barna szemű. Tehát a szemünk színének alakulásában, mint sok egyéb tulajdonságban is a nagyszülőktől örökölt géneknek bizony jelentősége van. Néha meglepően tud hasonlítani egy-egy kisgyermek valamelyik nagyszülőjére.
2011. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat, értem már teljesen!

üdv.

2011. jún. 27. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Szülőktől 50-50%-ban örökölheti. Ez csak fekete-fehér kombinációban igaz,hogy ha apuka fekete,akkor a baba is fekete lesz.
2011. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az apa génjei a nem örökítésben meghatározóak (tehát az apán múlik, hogy fiú vagy lány lesz-e), a szem és hajszín esetében a fent leírtak igazak.
2011. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!