Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem a jó a sok A-vitamin...

Miért nem a jó a sok A-vitamin a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

olvastam több várandós anyuka véleményét az Elevitről és sokallták a benne lévő A vitamint. Miért egészségtelen a túl sok A-vitamin?

Köszönöm előre is a válaszokat! 7+2 hetes kismama


2010. aug. 30. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

elvileg nem lehet benne több mint a megadott mennyiség de ha valaki úgy szedi hogy egészsgégesen él sok zöldséget meg mindent eszik és mellé szedi is akkor baj lehet mert túl lehet adagolni.


májkárosodást is okozhat a túladagolás:



[link]

2010. aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

nem csak terheseknek, hanem egyébként is káros a sok a vitamin (zsírban oldódó, ezért a többlet nem tud kiürülni)

a terhesvitaminok pedig elég nagy mennyiséget tartalmaznak mindenből. ezért kell vigyázni vele és nem szabad amellé már semmi mást szedni. az A vitamin miatt kerüld a túl sok sütőtököt és répát, bár talán az nem ártana. vagy ha aggódsz emiatt, szedj más fajta vitamint, amiben kevesebb van

2010. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

èn úgy tudom hogy az A vitamin kell azagy fejlödéséhez, de nem ürül ki egyszerüen így túladagolható, ami meg káros lehet az agy fejlödésére.


Ezért mondják hogy csak kevés májat együnk. a máj tele van A vitaminnal. én több terhes vitamint szedtem de egyikban sem volt A viatmin. ha te olyat szedsz amiben van akkor inkább nagyon kevés vagy semmenyi májat ne egyél.


én heti 1-2 alkalommal eszek májkészítményt, ami májkrém vagy rendes máj.

2010. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
májkárosodást és a szemre is hatással van az a vitamin!!Nagyon fontos viamin mert a szemnek nagyon jó de csak amennyi elő van írva és tuladagolásnál már roncsol
2010. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A túl sok A vitamin fejlődési rendellenességet okozhat.Ez akkor következhetne be, ha napi több Elevitet vennél be, rendszeresen.A védőnőm szerint az Elevit az egyetlen, ami tudományosan be van vizsgálva.(kísérletekkel)Ezért ő a legjobbnak tartja.Sok benne az A vitamin, de a napi maximális mennyiséget nem éri el.Nyilván úgy van összeállítva, hogy ne legyen ártalmas.Ha káros lenne akár a babára, akár az anyára, forgalomba se engednék hozni.Akik ezt a vitamint összeállították, nyilván okosabbak voltak nálunk.Az se véletlen, hogy Dr.Czeizel is ajánlja.Innentől kezdve nincs miről beszélni.Ha betartod az adagolást, nem fogod túladagolni.A táplálékban csak az A vitamin előanyaga ( B karotin) van benne.A táplálékból csak annyi vitamin hasznosul, szívódik fel, ami még nem káros.Táplálékkal nem tudod túladagolni.Viszont valamennyi A vitaminra szükség van a szem, a bőr, és a nyálkahártyák fejlődése miatt.Ne dőlj be minden tévhitnek! A várandós anyukáknál a tudósok akik kifejlesztették a terhesvitaminokat többet tudnak.
2010. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

hasonló véleményen vagyok mint az első. én sem elevitet szedek pont az miatt amit kérdeztél, de ha a józan paraszti eszemre hallgatok nem engednék szedetni a kismamákkal és be is tiltanák, ha valóban károsan sok A vitamint tartalmazna. és valóban sütőtökben répában az A vitamin elővitaminja van, a béta karotin, ami tud ürülni a szervezetből, tehát csak annyi hasznosul amennyi kell.

és már nagyon sok kismama szedte végig a terhessége alatt minden gond nélkül és egészséges babákat szültek.

2010. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam , hogy látási gondokat okozhat később.
2010. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

itt van még egy kérdésem, hogy nincs az Elevitbe jód és úgy döntöttem,ha elfogy,váltok Ladevitre!

Mit szóltok hozzá?

2010. aug. 31. 09:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is LadeeVitet szedek már 3 hónapja.

Sok benne az 0mega3, amit jót tesz az agy fejlődésének.

2010. aug. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted!Én is 6 hónap után váltottam Ladeevitre, pont azért mert van benne jód és omega 3.Viszont nincs benne A vitamin.Most is azt szedem.
2010. szept. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!