Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki váratlanul...

Van itt olyan aki váratlanul lett terhes és nem volt kész az anyaságra, mégis megtartotta?

Figyelt kérdés

Hogy keszultetek fel lelkileg, mentálisan az anyaságra?


Én nekem egy röpke kapcsolatból lett baba...az én részemről komoly lett volna de a férfi nem gondolt komolyan semmit velem. A baba sem érdekli, tehát egyedül vagyunk. 16 hetes vagyok és foggalmam sincs hogyan készüljek fel lelkileg. Elvetetni nem akartam. Anyagilag neccesen, de valahogy megleszunk. Viszont a lelki oldalával nehezen baratkozom. Félek, ijesztő az egész, félek, hogy mindent el fogok rontani és nem leszek jó anya. Egyszerűen nagyon hirtelen jött ez az egész és csak telnek a hónapok, no a hasam és nem gyozok mentálisan tempót tartani vele, hogy kész legyek az erkezesere.


Van olyan aki átélte ezt? Hogy ment neki elfogadni a dolgot és felkészülni?


Örökbeadás eszembe jutott, de az csak B terv. Szeretném ha velem maradna és minden rendben lenne..😔


2021. okt. 19. 18:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy 10 éves stabil kapcsolatba, megfelelő anyagi körülményekkel, támogató családba szülsz gyereket akkor is ott fogsz állni hulla fáradtan a kiságy felett és azt gondolod, hogy "már megint mi a f... baja van?" :D Ez ilyen, kb mindenki átesik rajta.
2021. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%
Tipikus szemétláda, a nőre hárítja a felelősséget. Ne hagyd magad kérdező, vállalja csak a gyökér a felelősséget, fizesse csak a tartásdíjat. Nem vagyok abortusz ellenes, (én vagyok a 4 és 2-es válaszoló), de az, amikor valakit akarata ellenére ráakarnak kényszeríteni, meg úgy állítják be a felelőtlen herék, mintha az olyan egyszerű lenne, akkor azért az igen kiveri nálam a biztosítékot.
2021. okt. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, csak olyan kis törékeny, pici, az elején nem is kommunikál csak sír és nézelődik..hogy fogok rájönni mit akar vagy mire van szüksége? Vagy mi van ha baja van, beteg, fáj valamilye és nem ismerem fel. Annyi kérdés van bennem."


Nézd, én nem váratlanul estem teherbe. Tudtam, hogy védekezés nélküli szex esetén terhes lehetek, és reménykedtem is, hogy az leszek, így nem ért váratlanul a dolog 😂

Az általad feltett kérdésekre nem onnan fogod tudni a választ, hogy tervezett volt-e a terhesség. Majd kitapasztalod, mint a többi nő 🤷‍♀️

Én sem fogok tudni jobbat mint találgatni, hogy mi a baja, aztán vagy bejön vagy nem. Ez ilyen. És attól tartok nem csak az első babánál lesz ez 😁

2021. okt. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
#12 Azzal próbált meggyőzni, hogy neki a családja ezt sosem bocsátja meg és könyörög hogy vetessem el...meghogy biztos benne, hogy majd megtalálom a lelki békémet még akkor is ha most fájna. Hát örülök neki, hogy nem hittem neki, mert végig csak magára gondolt.
2021. okt. 19. 20:14
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egy kicsit tavaly ilyenkor én is ugyanebben a helyzetben voltam mint te😃 Ugyanezeket a jó családban lesz a gyerek ha örökbe adjuk szöveggel jött a gyerek apja akkor. Most itt vagyok a fél éves fiammal, kettesben albérletben. Már elkezdtem dolgozni is. A többi meg kialakul, mármint a lelki része, meg hogy tud mikor mit jelez a sírásával.☺️
2021. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló a sztori. Engem 16 hetesen hagytak el, rövid kapcsolat volt, de én szerettem a férfit. Ennek már lassan 10 éve és az emlékek azóta megszépültek, jó visszagonddolni a terhességre, szülésre. Rengeteg szép élményem van a kislányommal is, még úgy is, ha sokszor nem volt egyszerű, de azóta férjhez mentem máshoz, 4 gyerekem van már. Nekünk minden a lehető legjobban alakult végül, bár amikor elhagytak terhesen, úgy gondoltam, hogy számomra összedőlt a világ.
2021. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Friss kapcsolatban lettem terhes. Lecsúsztam az abortuszrol (minden porcikam tiltakozott ellene, amikor raszantam magam, akkor meg már késő volt). A baba csak az én részemről volt kérdőjel, apuka a két csiktol imádta a babát. Nekem ubersz.r volt a terhességem fizikaikag és lelkileg is. Viszont a második naptól fogva imádom a gyerekem, nem adnám semmiért se. Tökéletes az összhang közöttünk kezdetek óta, mindig tudom, mi baja van. Te is így leszel vele!


Hova valósi vagy?

2021. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Budapest
2021. okt. 20. 08:29
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
azt kell mérlegelni, hogy mit viselnél el jobban. Ha örökbe adod, akkor életed végéig azon gyűröd magad, hogy miért mondtál le róla, vajon hol lehet most, mivé vált. Ha megtartod, akkor ugyan nehéz a kezdeti időszak, illetve a pártalálás, anyagilag is, de sosem fogod azt mondani, bár adtam volna örökbe. Az abortusz lett volna a jó megoldás, de most már felesleges ezen gyötrődni, hiszen már túl van az az idő.
2021. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Hát igen, biztos kinozna a dolog, hogy mi lett vele, de ugyanakkor annak is meg lenne keményen a nyoma, ha nem is engednem élni. Szerintem csak az tud elvetetni egy babat, aki azon a meggyőződésen van, hogy az még nem élet, az még csak egy szovetcsomo stb. Ha én egyetèrtenek ezzel, akkor én is lelkiismeretfurdalas nélkül csak elvetetem.
2021. okt. 21. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!