Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 ér a köldökzsinórban....

2 ér a köldökzsinórban. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A 18.heti genetikain derült ki, hogy 2 ér van a köldökzsinórban. Kombinált teszt alacsony kockázat, magzati szívultrahangon minden rendben, a baba sokat rugdos :) Olvasgattam már itt a gyakorin hasonló kérdéseket, de mindegyik viszonylag régi, így gondoltam újra bedobom a témát. Szívesen olvasnék tapasztalatokat ezzel kapcsolatban. Esetleg valakinek valami tipp, hogy mire kell jobban figyelni? (ha kell) Egyébként nem stresszelek miatta, több orvos is azt mondta, hogy előfordul, és ha nem társul hozzá betegség (esetemben nem), akkor nem kell aggódni. Köszi előre is a válaszokat! :)

#köldökzsinór #2ér #1artéria
2021. nov. 10. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan 3 volt, de a pàros erek közül az egyik sokkal kisebb volt a màsiknàl. Aaz etikatlan doki meg akart ijeszteni, mert mèregdràga ètrendkiegeszìtőt akart ràm sózni. Mèg jò, hogy addigra mar tudtam, hogy ez a normàlis egy ritkàbb vàltozata. Az a doki akkor latott utoljàra, azòta egèszsèges gyerekem született.
2021. nov. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős kislányának volt ez, makkegészségesen született, semmi gond nem volt a terhesség során se, nem kellett semmit se csinálnia külön. Remélhetőleg nálatok se lesz gond.
2021. nov. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is két ér volt a köldökzsinórban :) A 30. heti UH-n vették csak észre. A baba méretei végig megfeleltek a korának, 40+4 naposan indítottak végül. Teljesen egészséges kisbaba született, semmi testi, értelmi probléma nincs. Mikor megszületett, mondta a doki, hogy a zsinórban mindkét ér jó vastag volt.

Annyi, hogy az utolsó hetekben én heti kétszer jártam ctg-re egy helyett, de csak elővigyázatosságból. Semmit nem kellett máshogy csinálnom, semmilyen gyógyszert, vitamint nem kellett szednem. Szóval tényleg ne aggódj, minden rendben lesz, megesik az ilyen :)

2021. nov. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem mondanám, hogy aggódok, csak érdekel minél több ember tapasztalata :) általában tényleg nem volt gond senkinél és olyan jó ilyeneket olvasni :D
2021. nov. 16. 11:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan 3 ér volt, de sajnos van a családban, akinek 2 ér pulzált, és autista lett a kisfiú…Nem gondolták, hogy baj lenne, de most már 6 éves és még mindig nem beszél sajnos
2021. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2 ér van nem kel laggodni ritkán van baj.aggodalmadat megértem
2021. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! És bebizonyosodott, hogy emiatt lett autista? Mert az is lehet, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz
2021. nov. 17. 17:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Minden rendben ment, ugye?
2022. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező... Valószínűleg nincs köze a kettőnek egymáshoz. Bárki lehet autista, olyan is, akiről semmilyen szokatlan dolog nem derül ki az ultrahangon, meg olyan is, akinek igen. Ugyanis az autizmusnak semmilyen biztos, látható jele nincs, se szülés előtt, se utána.

Max vannak anyai és magzati tulajdonságok, amik hajlamosítanak rá, meg van egy csomó dolog ami gyakrabban együtt van jelen az autizmussal (pl. depresszió vagy allergia), de semmi biztos, előre tudható jele nincsen.

Rengeteg autistát ad ki beszél és elmondja a nehézségeit invalidusékba a környezete emiatt az ostoba tévhit miatt.

2023. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaj.: Rengeteg autistát aki beszél és elmondja a nehézségeit invalidálja a környezete emiatt az ostoba tévhit miatt.
2023. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!