Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a velemenyetek? Tul keso lesz?

Mi a velemenyetek? Tul keso lesz?

Figyelt kérdés

31 hetes terhes vagyok. Ugy volt,hogy 2 het mulva koltozunk. ma viszont kiderult,hogy csak okt.kozepen tudunk legjobb esetben is. Babaszoba meg sehol! Varni akartunk vele,hogy az uj lakasban legyen.Teljesen ketsegbe vagyok esve,mi lesz ha esteleg elobb jon a pici? A nagy semmibe.

Szerintetek alakitsunk ki itt is egy babaszobat? Vagy varjunk? Itt a hely eleg szukos.


2010. szept. 6. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi nem is csináltunk külön babaszobát mert úgy gondoljuk hogy jobb neki ha kb. fél- egy éves koráig velünk van. Csak nyáron csinálunk neki külön szobát.Szerintem ne aggódj majd meglesz és ha előbb jön akkor mi van gondolom a cuccokat már megvettétek neki.
2010. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiam júniusi, szeptemberben tudtunk költözni, a babakocsiban mózesben aludt addig, a ruhái a kórházas bőröndömben... Annyira pici volt a szobánk, ahol addig éltünk, tudtuk, mikor tudunk költözni, takarítottam előtte, megrendeltük a bútorainkat, köztük a babaszobát, másnap kihozták, összeraktuk és beköltöztünk.

Semmi baj nem volt belőle, egy nap alatt össze lehet tenni a holmikat...

2010. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy mi is úgy számoltunk, hogy mielőtt jön a babó kész leszünk...:)

Második

2010. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En februar 22-re voltam kiirva, ugy volt, hogy januar elejen koltozunk a hazba, addig a ferjem szuleinel huzzuk meg magunkat. A koltozes csuszott, vegul februar elejen kezdtuk. De a mehszajam a 28. hettol nyilni kezdett, szoval nagyon izgultunk. De a fiam aranyos volt es feb. 18-ig bent maradt.

En nem rendeztem be babaszobat, nem is lett volna hova. A kisagy, pelenkazo, meg minden becsomagolva volt, az egesz szoba tele volt a dobozolt cuccainkkal.

Annyit tettem, hogy a korhazi csomagomat osszeraktam, az 56os es nehany 62es ruhat kimostam, kivasaltam, mindent egy helyre keszitettem, amire a babanak az elso hetekben szuksege lesz. (Jelzem, hogy 2 gyerekeskent tapasztaltam, hogy akkor a babanak az anyukajara van elsosorban szuksege, cicire es tiszta ruhara, pelenkara, az neki kb mindegy, hogy mire rakjak pelenkazaskor, hogy az anyja mellett alszik-e, vagy mozesban, vagy babakocsiban, vagy kisagyban.)

Megbeszeltuk, hogyha korabban szulok, akkor a 3 napos korhazi letunk alatt a ferjem anyosomek segitsegevel atpakoljak vhogy ugy a cuccokat, hogy a kisagyat ossze lehessen rakni. De erre mar nem volt szukseg.

2010. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A babát nem érdekli, hogy hol van és milyen a minta a falon, ez csak a szülőknek fontos.

Az a lényeg, hogy valahol legyen egy kiságya. Hogy hol tartod a ruháit, a cuccait, hol pelenkázod, az neki édesmindegy.

Ne izgulj, és ne alakíts ki semmit sehogy, ráérsz vele majd a végleges helyen.

Az újszülöttednek csak te fogsz kelleni, semmi más :)

2010. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat. Biztos igazatok van. Nyilvan csak en aggodom tul az egeszet.Mivel elso baba,igy fogalmam sincs hogy telnek majd az elso hetek. Viszont nagyon szerettem volna egy harmonikus kornyezetbe,szep szobaba hazahozni a korhazbol.De ezek szerint o ebbol az elejen nem is vesz eszre semmit?? :-(
2010. szept. 7. 12:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokan válaszoltak, de azért én is leírom a történetemet.

Nálunk is csúszott az építkezés, addig anyuméknál kaptunk egy szobát. Ott volt a férjem meg az én cuccom bezsúfolva. Nagy nehezen egy polcot kialakítottam a babának, a komódra felraktam egy pelenkázó feltétet, a babakocsihoz tartozó mózes meg pont elfért az ágyunk mellett. Jól tettem, hogy rendezkedtem, mert a lányom előbb született, és még így is 3 hetet ebben a szobában éltünk. Az első napokban úgysem nagyon hagytam el az ágyamat, ott szoptattam, fejtem, a baba ott aludt mellettem, vagy átvittem a mózeskosárral a nappaliba, konyhába. a komódon remekül tudtam pelenkázni, fürdetés után meg a mosógépre fektettem törölni:) Szerintem, ha téged megnyugtat, rendezz be egy kis babasarkot, akkor nem érhet váratlanul semmi! És nyugi, az első hónapban szinte mindegy a babának, hogy hol van, a lényeg, hogy össze tudjatok bújni!:)

2010. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!