Miket kell vinni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy ti miket visztek a kórházba? Amit tényleg szükséges lenne vinni ?

Márciusra vagyok kiirva


2022. jan. 5. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja.

Amit én vittem:


Táska 1:szülőszoba:


Asványvíz

Törölköző

2db hálóing

Papucs

Bugyi/betét


Táska 2: osztályra:

Másik törölköző

3db rövidnadrág

3db szoptatós topp

Bugyi/sok betét

Papucs

Evőeszköz/pohár

Aloe spray a gátsebre (elsőnél megváltás volt, most nem vágtak)

Töltő, fülhallgató

Babának:

Fotós és hazahozós ruha (ottbenn adnak)

Pelenka

Popsitörlő

Popsikrém

Köldökápoló


Kb ennyi

(A kaja nem volt rossz, csak iszonyú kevés, azt hoztak be nekem minden nap (ugy küldték fel, nem jöhetett fel senki))

2022. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érdemes az adott kórház protokolját megérdeklődni mit kell vinni a babának.

De: pelenka, popsitörlő, textil pelenka büfihez. Én vittem saját kis takarót neki, mellszívó, cumisüveget.


Magamnak: bár császáros voltam mindháromszor, amint lábra állítottak nem "rohangáltam" pizsamában se hálóingben napközben, így alakformáló bugyi ( csm után hatalmas megváltás) poló leggings kombóban voltam.

Köntös, 2 papucs, pizsama és hálóing. Ügyelj, hogy bőven legyen váltás. Alsónemű, betét, 3 törölköző 2 nagy 1 kicsi.

Evőeszkőz, pohár, wc papír, popsitörlő, papírzsepi. Sampon, tusfürdő, fésű, hajszárító.

Gyógyszerek amennyiben szedsz valamit.

Személyes íratok, házassági,vagy apasági nyilatkozat.

Én vittem a saját kispárnámat.

Telefontöltő.

Azt hiszem ennyi 🤔

2022. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja igen. Inni ennivaló, szölőcukor.

2# voltam.

2022. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mintha egy apartmanba mennel nyaralni ahol kb semmi sincs (torolkozotol kezdve az evoeszkozokon at, tisztalkodoszerek stb). Ezeken felul en raktam bimbivedokremet, vizeletszivargasra valo pelust (ez kenyelmes es sokat vert felsziv), papirtorlo, domestosos torlo, konkrétan spriccelos domestost is, szoptatos melltarto+bele betet, kontos, egy kisebb párna, toll, nedves intim torlo. A szuloszobara is legyen nalad, intim torlo, wc papír, viz, ha engednek zuhanyozni akkor ahhoz cuccok.

Baba:

itato pohar, mellszivo, textil pelus, pelus, sapka, pelenkazora valami amit rateszel. (korhaza valogatja miket kernek, miket adnak)

Sok korhaznak van fent az oldalan lista is.

2022. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szülőszobára vittem:

Papucs

Víz

Ennyi, de éjszaka volt. Nem voltam éhes, feküdtem végig, hálóinget adtak

Osztályra:

Papucs (2 pár, az egyik zuhanyzáshoz)

Törülköző (nagy zuhanyhoz, kicsi kéztörléshez)

Fogkefe, fogkrém, pohár, fésű, hajcsat, wc papír

Evőeszköz, pohár (én műanyag flakont is vittem mert a csapvíz tökéletesen jó nekem így mindig feltöltöttem)

Eldobható bugyi, sok betét, kínais mamabugyi amit nem sajnáltam

Töltő, telefon, fülhallgató

Vittem magammal szoptatós atlétát de nekem nagyon kényelmes volt az ott kapott hálóing én így végig abban voltam

Babának:

Popsitörlő

Pelenka (bár adtak amennyit kértem)

Popsikrém

Hazahozós ruha (új ruhát minden fürdetés után adtak rá)


A kaja szokásos kórházi koszt, nem volt rossz csak a vacsi kevés így hozattam egy kis rágcsálnivalót

2022. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szülőszobára:

Víz

Szőlőcukor

Hálóing, plusz egy váltás

Papucs

Ha lehet vízben vajúdni, bikinifelső/sportmelltartó

Törölköző

Bugyipelenka


Gyermekágyra:

Köntös

Hálóing/pizsama/ruha

Tisztálkodószerek

Evőeszköz

Pohár

Zuhanyzós papucs

Törölközők (véres lehet, legyen váltás)

Töltők, esetleg hosszabbító, ha messze a konnektor

Kaja (kekszek, ropi, gyümölcspüré, zabszelet, amit szeretsz)

Wc papír, zsepi


Babának nálunk csak pelus és popsitörlő kellett, meg a hazahozós ruha. Bent a kórház saját ruháit kapták.


Én vittem még fertőtlenítő kendőt, jól jött a nedves wcpapír.

Amit nem vittem, de jó lett volna, az egy erős öv, vagy heveder, amit az ágy végére kötök, és segíti a felkelést császár után. (nem császárra készültem)

2022. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Programozott császár volt az első szülésem, most a második is az lesz, február végén.


Tisztálkodási szerek, mellszívó, köntös, szoptatós pizsama/hálóing, vízhatlan 'lepedő' magam alá, hogy felfogja a vért, jó sok és nagy betét, személyes dolgok, evőeszköz, törcsi (min 2), wc papír, fertőtlenítő, innivaló, kispárna, illetve én vittem már a 3. Elevit vitamint is, ez a szoptatáshoz van már.



sterilizáló zacskó (mikrós), cumi, cumisüveg, tápszer, kis ruha, pelenka, popsi krém és popsi törlő, textil pelenka, kis takaró.


Kb ennyi, természetesen ezen felül a plusz ruhák stb, ami értelemszerű.


Én elég nagy bőrönddel mentem (csak 1db van, az pedig nagy) először gondolkoztam nem-e túlzás, de végül nagyon örültem, hogy abba pakoltam, nem lettem volna boldog, ha a plusz nehéz táskákat is cipelni kellett volna, így én vígan elhúzgáltam a bőröndöm :)

2022. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanezeket amiket már előttem is írtak. De hálóinget feleslegesen vittem csak a kórháziba lehetett lenni. Császáros voltam elég sok cuccot vittem. Külön pakoltam a babának is. Le is b...tak emiatt hogy most meg ők kinlódjanak a rengeteg cuccal.tolókocsiban vittek át a szobára úgy hogy az ölembe rakták a cuccaim. Na úgy hogy csak azért írtam le hogy tényleg csak a nagyon fontos dolgokat pakold be.meg ha kell valami hozzátartozók úgyis bevihetik.( csak nem ők adják oda hanem a dolgozók.)
2022. jan. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!