Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viselitek/viseltétek az...

Hogy viselitek/viseltétek az utolsó hónapot?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 11:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Oh, nekem még 3 hónap van hátra és már most nagyon nehezen viselem főleg hogy lehetőségem sincs pihenni egy labtorott gondozasa mellett😔
2022. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Én most léptem be az utolsó hónapba.

Eddig nem volt semmi bajom, de most már sokat kell feküdnöm, különben úgy megfájdul a hátam h nem tudok éjszaka aludni.

Ráadásul náthát is bekaptam, borzasztó gyenge vagyok.

Szerencsére nincs másik gyerekem és már nem dolgozom (fizikailag nem is bírnám), így sokat tudok pihenni, így azért ki lehet bírni.

Már nagy a baba úgyhogy be-beszúr amikor mozog, + jönnek már a jósló fájások, de a férjem ilyenkor mellém fekszik, simogat és nyugtatgatja a babát is, úgyhogy ez is elviselhető :)

Még csak most jön a java, remélem nem lesz durva :D

2022. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
2,5 hetem van hátra nagyon maximum ha indítással számolok megint. Nagyon jól vagyok, semmi bajom, jól alszom, aktív vagyok, minden nap kb egy órát sétálok, nem fáj semmi, nem vizesedem, nem fulladok, nem görcsölök, tényleg csak a hasam nagy és egy fokkal lomhábbnak érzem magam de egyébként féllábon is kibírom már azt ami a 41. hétig hátra van. A nagyobbik gyerekem éppen itthon van az oviból mert beteg, tök jól megvagyunk. Az első terhességem sem volt nehéz, de ez a második most még sokkal könnyebb, nagyon várom már viszont a nagy találkozást. Kitartást mindenkinek!
2022. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Pont egy hónapom van hátra. Az alvás pocsék, már kb egy hónapja már alig alszom. Kb óránként kelek pisilni. Sehogy se kényelmes. A hasam is nagy (3. baba), nehezen forgolódok vele. A nappalok többnyire jók, vagyis inkább váltakozó. Pár napig pörgök, csinálok mindent. Aztán alkalmanként becsúszik egy-egy nap, amikor felkelni sincs kedvem. De ez nem fizikai dolog, hanem hangulat ingadozás. Reggel vinni kell a kisebbiket iskolába. Délután edzésre. Közben a ház körül is akadnak teendők. Na meg a szobák rendezgetése, meg a háztartás. Eljárok kismama tornára, mert az teljesen kikapcsol és úgy veszem észre, hogy pozitív hatással van rám.

Aztán még napi szinten küzdök a gyomorsavval. Van, amikor annyira durva, hogy kijön. Tudom, Rennie, Gaviscon, ne egyel ezt-azt, már mindent kipróbáltam, semmitől se lesz jobb. Gyakran fáj a jobb mellem alatti rész, a hasam tetejénél a bordákon. Ez minden testhelyzetben tud fájni, próbáltam utána olvasni, sokaknak van, de senki nem tudja, mi ez. Szóval van kínlódás, már várom a szülést. De azért elvagyok, jövök-megyek.

2022. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 4 hónap van hátra,nagyon nehéz 22 hetes vagyok

Ez a 2.terhességem

Itthon vagyok a 2 éves kislányommal,én a 100 éves nagymamámat ápolom,gondozom pluszban egész nap

Rettentő nagy a pocakom 110 cm a körfogat,65 kg vagyok,és 165 cm...diétára fogtak,pedig 2 kg van rajtam pluszban

Alvás már most nehéz,nem tudom mi lesz igy a terhesség végéig

Ha ez lenne az 1.terhességem,biztos nem vállalnék 2.babát

Alig birok mozogni,fáj a derekam,az ágyról néha alig birok felállni,a viztől is savam van...


Köszönöm,hogy egy picit panaszkodhattam,mindenkinek kitartást aki a finishben van,jó egészséget nektek

2022. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Kitartást 5ös! 1es vagyok, én is ápolok. Nekem első baba, most 101 cm a hasam . Diétára???? Én 163 cm vagyok és 72 kg és senki nem kért diétát mondjuk én sportosan kezdtem szóval nem igazán értem hova jött fel 14 kg mert még a nadrágom is 36os (lenne) ha a hasam beleférne, de csípőben, combban is ugyanaz mint 58 kilósan
2022. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Imádtam. 😊 Mozgékony voltam, tök jól aludtam, semmi bajom nem volt egyikkel sem. Mondjuk az vicces volt, ahogy cipőt vettem, de ennyi belefért. 😄
2022. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Nehezen. Főleg a második gyerekkel, mert elég nagy volt. A tesót az utolsó hónapban a párom vitte sétálni, mert pár perc alatt elfáradtam. Ráadásul néha rohanni kellett utána. Csak oda mentem, ahova muszáj volt (orvosi vizsgálatok, védőnő).
2022. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Türelmetlenül :) fizikálisan sem volt a legegyszerűbb de én annyira izgatott és türelmetlen voltam. Minden este a szülés előtti jeleket kutattam :D

És nekem szülés előtt 2-3 nappal ilyen vihar előtti csend volt. Teljesen kétségbe estem, hogy soha nem telik le a terhesség de visszagondolva KI KELL HASZNÁLNI (és élvezni) AZ UTOLSÓ “SZABAD” HETEKET :D

Most 7 hónapos a Babó :)

2022. jan. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

En jol birtam. A cipot nehezebben tudtam felvenni de megoldottam agyedul. Nagyon aktiv voltam vegig es ejszaka is jol aludtam. Szerencsem volt.

Kitartast kivanok azoknak a kismamaknak akik nehezen viselik!

2022. jan. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!