Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki tul sokat hizott a terhess...

Aki tul sokat hizott a terhessege masodik trimesztereeig, annak az orvos irt-e elo dietat?

Figyelt kérdés
Miket kell enni?
2010. szept. 9. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Én terhességeim alatt 24, 22 és 20 kilót híztam a gyerekeimmel. 56 kg-ról kezdtem és ma is annyi vagyok fogyókúra nélkül. Szerintem attól függ hány kilóról kezdted a terhességet.Én nem diétáztam, mert képtelen lettem volna nem enni. Néha mondta a védőnő ne egyek annyi kenyeret, de soha nem írtak elő diétát.
2010. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia én most a 30 hétben vagyok és már 5-6 hete diétázok mert a dokinak nem tetszett hogy a 22 héten már +11 kg-nál tartottam. Most +14kg-nál tartok. Az egész terhesség alatt lehetne 14kg-ot hízni. Nekem a védőnőm elmondta miket ehetek miket nem,néha betartom néha nem... Annyi hogy nemeszek annyi édességet és nem nassolok annyit és a legfontosabb ne egyél sok szénhidrátot- kenyeret,tésztát ilyesmit. Nekem azt mondta a védőnő hogy teljes kiörlésű kenyerből napi két szeletet lehet enni sok zöldséggel salátával és főzeléket egyél sokat vékony rántással!Ja meg a sok gyümölcs azt egész nap rágcsálhatsz!!!
2010. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen, nekem éppen néhány napja írták elő a diétát. 18 hetes vagyok és +10kg-nál tartok... Pedig cseppet sem eszek mást vagy kevesebbet mint terhesség előtt. Azt mondta a védőnő, hogy hagyjam el a sót, mert visszatartja a vizet a szervezetben. 4 napja tartom a sómentes diétát és nagyon jó, már 2 kg lement rólam. Nem eszem kenyeret, pékárut, semmilyen húst, csak halat. Mondjuk a húst amúgy is megutáltam a terhesség alatt, úgyhogy nem esik nehezemre. A felvágottak, virsli, májkrémek abszolút tiltólistán vannak. Teljes kiörlésű műzlit, kétszersültet, sómentes puffasztott gabonát, zöldséget, gyümölcsöt, sovány tejterméket eszem. Ja és alacsony nátriumtartalmú vizet iszom. Ez nagyon fontos! Édességet nem eszek, ha kívánom akkor aszalt gyümölcs jöhet. Nekem bevált, sokkal jobban érzem magam tőle és egyáltalán nem vagyok éhes.

Ami fontos még, hogy sokszor egyél keveset. Én napi 5x eszem.

2010. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!