Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erős szorongás, gyomorideg...

Erős szorongás, gyomorideg árthat terhesség alatt a babának?

Figyelt kérdés

Sajnos régóta küzdök a szorongással, de az utóbbi években tünetmentes voltam. Most nagyon rossz időszakon megyek át, ami újra felerősítette a szorongásomat, és sajnos már nehezen tudom eldönteni, hogy mikor reális az idegesség, vagy mikor én nagyítom fel a dolgokat és vagyok nagyon negatív. Sajnos már a gyomorideg is előjött, nincs étvágyam, úgy erőltetem magamba az ételt a baba miatt. Hetek óta nagyon rosszul is alszok. Úgy érzem semminek semmi értelme, egész nap vagy feszült vagyok vagy teljesen közömbös, akkor felkelni sincs erőm. Össze akarom szedni magam, de napról napra nehezebb.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy másztatok ki belőle? Árthat ez a babának?



2022. febr. 27. 16:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 27 hetes vagyok jelenleg.
2022. febr. 27. 16:01
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Szedsz valami erős pszichotikumot? Nem? Akkor… Mivel árthatna a már kifejlett magzatnak?
2022. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván a stresszhormon árt a babának, de ha ezen stresszelsz, azzal nem leszel előrébb. ( [link]

Én azt ajánlanám, hogy fogadj el segítséget: pszichológus, pszichiáter, aki átsegít ezen.

2022. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%

Lehetséges hogy ő is ilyen szorongós, idegeskedős természetű ember lesz :(

A magzat átveheti az anyja terhességkor adott tulajdonságait.

Pl: mikor anyu velem volt terhes elég depis volt, én nagyon melankolikus, érzékeny ember lettem. Mire a húgommal lett terhes, addigra szrt mindenre, ő egy felelőtlen, nemtörődöm ember lett. Ugyanúgy voltunk nevelve, de alaptermeszeten teljesen átüt a terhességben telt hangulat.

2022. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!