Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan működik a táppénz...

Hogyan működik a táppénz igénylése? Ide-oda küldözgetnek, az első babánál nem volt ilyen, csak kiírtak a nőgyógyászaton és ennyi.

Figyelt kérdés
A nőgyógyászaton mondtam, hogy táppénzre szeretnék menni. Ekkor az orvos elküldött a háziorvosomhoz. Elmentem oda, ő vissza küldött, hogy véleményeztessem az orvosnál, majd vissza kell mennem a háziorvoshoz, ő fogja adni a táppénzes papírt minden hónapban.
2010. szept. 13. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam ilyen nem volt.A nőgyógyász vett táppénzre,mindkét terhességemnél.
2010. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászaton kell orvosi szakvéleményt kérni ahhoz, hogy a háziorvos táppénzre vehessen.
2010. szept. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam tavaly a nőgyógyász vett táppénzre s 2hetente járhattam vissza hozzá.
2010. szept. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok még táppénzen, de nekem is azt mondta a háziorvosom, és a nőgyógyász asszisztense is, hogy, ha betegácsiba szeretnék menni, akkor a nőgyógyásztól kell javaslatot vinnem a háziorvoshoz és ő vesz fel táppénzre. Sőt az asszisztens azt is mondta, hogy minden hónapban kell kérnem javaslatot és minden hónapban le kell vinnem a háziorvosnak.
2010. szept. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász ad egy javaslatot, hogy jvasolja a táppénzre vételt.

ennek a papirnak a birtokában tud csak a háziorvos táppénzre venni, neki önállóan a terhesség miatt nincs erre joga, csak a nődoki javaslata birtokában.

Tehát mindketten igazat mondtak, csak a nődokinak lehetett volna annyi esze, hogy mindjárt ad is egy javaslatot a háziorvosodnak...

2010. szept. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy ez úgy működik, hogy szakorvosi javaslat alapján a háziorvos vesz betegállományba. ÉS valóban, minden hónapban vinni kell az újabb javaslatot, ami alapján hosszabbítja a házidoki a táppénzt.

Nálam is így volt mindkét esetben, 2006-ban és 2009-ben is.

2010. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem ma kezdődik a táppénzem, eddig szabadságon voltam.

A nőgyógyász ad egy szakvéleményét, hogy miért javasolja a táppénzre vételt. (Nekem görcsölés miatt írta, valójában ő se tartotta túl jónak, hogy napi 9 órát ülök egyfolytában és 100 km-t vezetek naponta.)

Beviszed a házidokihoz, ő ez alapján fog kiírni. Nem azért kell ez a cécó, mert a dokik szeretik, hanem mert ellenőrzi őket az oep. Egyébként egyik se szokott nagy gondot csinálni ebből.

2010. szept. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma sikerült elintéznem végre. Azért nem örülök neki, hogy 2 hetente mehetek a háziorvoshoz a sok beteg közé:(
2010. szept. 14. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!