Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ajánlanátok nekem valamilyen...

Ajánlanátok nekem valamilyen kismama diétát?

Figyelt kérdés
Nem fogyókúrázni akarok! De oda kell figyelnem, mert még csak 15 hetes vagyok és már 3,5-4 kg feljött. A védőnők azzal riogatnak, hogy ez rengeteg. Pedig nem vagyok hízékony alkat. 162 cm vagyok és 59 kg-ról indultam. Most 62,5 kg körül vagyok.
2010. szept. 20. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sok gyümölcs zöldség, kerüld a sok szénhidrátot pl. fehérkenyér, sok tészta. inkább teljes kiörlésű pékárut és durumtésztát egyél. egészségesebb is. sok folyadék.
2010. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

amúgy ha ennyi ment fel akkor ennyi ment fel. a lényeg, hgoy a baba, vérképed, cukrod rendben legyen.

nem mindent kell elhinni amit a védőnő mond, ha valamit megkívánsz edd!

-előző voltam-

2010. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyél, ami jól esik és ne foglalkozz a védőnővel, majd ha az orvos azt mondta, vigyáznod kell, akkor kell, addig nem.


Én ugyanennyi centi vagyok (igaz, hogy jóval kevesebbről indultam), egyszer 18, másszor 15 kilót híztam, és le is ment mindkétszer, sőt, most már túl kevés is, az 50-re kell hajtanom, mert nem mindig vagyok annyi...


(Ja, és nekem is mondott ilyet a védőnő...)

2010. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de mit ehetek ebédre, vacsorára? Mert nem ehetek mindig sajtokat, alát és húst.
2010. szept. 20. 11:54
 5/11 anonim ***** válasza:

egyél rakott zöldséget, hússal. ezt lehet váltogatni.

A tészaféléket kerüld. egyél inkább rizst, meg krumplit.

Ne nassolj, ne iygál cukros üdítőket.

Egyél főzelékeket. stb...

2010. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, inkább menj el egy dietetikushoz, ő biztos, hogy olyan diétát fog előírni neked, ami jó neked is és a babának is.
2010. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ebéd után már ne egyél fehér liszttel és cukorral készült ételeket. szerintem ez tartható, és eredményre vezet.
2010. szept. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem nem olyan sok ez, ha figyelembe veszed, hogy nem mindenki egyformán hízik. Van, aki inkább az elején szed fel pár kilóval többet, van aki a vége felé. Szóval ez nem olyan, hogy minden nap x dkg-t hízhatsz, hogy a végére max. ennyi vagy annyi legyen a súlyod. A tésztaféléket, fehér kenyeret helyettesítheted durum vagy tönköly tésztával, teljes kiőrlésű kenyérrel, de nem csak a hízás miatt, hanem azért is, mert amúgy is sokkal egészségesebb. A saláta, főzelékek meg nem hízlalnak, a zsíros húsok, sajtok annál inkább. Viszont ez nem jelenti azt, hogy ne egyél... Azt, és akkor egyél, ami és amikor jólesik. Mielőtt kiszeded a második adagot valamiből, eméssz 15 percet, mert lehet, hogy addigra rájössz, hogy tele vagy. Az agynak ugyanis idő kell, amíg leesik a tantusz, hogy hoppá, tele van a gyomor, de ha addig, amíg ezt érzed, folyamatosan eszel, akkor tuti túletted magad. Ha 15 perc szünet után még mindig éhes vagy, akkor nincs mese, éhes vagy, és kész, vagyis a babád és a saját érdekedben enned kell. :)
2010. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
lehet hogy a vedonod agyverzest kapna tolem, mert 17 hetes vagyok es 15 kilot hiztam :) 175 cm vagyok es 71 kilo. en nagyon jol erzem igy magam. en konnyen hizok, de konnyen le is tudom adni a kilokat, igy nem parazok. nem fogyasztok csokit, cukrot es colat + rokonait, de amit megennek, azt meg is eszem. szoval ELJ A MANAK!!!
2010. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
azért csak óvatosan, nehogy kialakuljon a terhességi diabétesz. főleg a szénhidrátokat kell kerülni. nem azt jelenti, hogy ne egyél, hanem tudatosan és kisebb mennyiségeket. egy nap többször egyél kis adagokat.
2010. szept. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!