Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor vásároltatok be a babának?

Mikor vásároltatok be a babának?

Figyelt kérdés
Volt, aki már 21-22. hetesen elkezdte megvenni a dolgokat? Értem ezalatt a bababútort is. Jön az influenzás időszak és akkor már nem akarok sokat kimozdulni ilyen helyekre.
2010. szept. 22. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Én már elég korán elkezdtem vásárolni hiszen ha találok valamit nagyon akciósan pl 14-15 hetesen akkor csak azért ne vegyem meg mert még túl korai lenne?

Szóval ha valami jó árba volt azt megvettem,nem akartam különben se az utolsó hetekre hagyni dolgokat mert soha nem lehet tudni mennyire leszek fitt vagy valamiért befektetnek a kórházba stb szóval a 32. hétre már minden megvolt

2010. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kb. 30 hetesen vásroltam be nagyjából mindent, a végére már csak a gyógyszertárban beszerezhető dolgok maradtak. (lázmérő, nekem betét, stb)
2010. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát az utolsó hónapig való mászkálás szinte elkerülhetlen, mert mindig valami "tuti" fontos dolgot hall az ember, v nem találja azt amit szeretne. én ennyi idősen még csak gyűjtögettem egy-két dolgot, mert sok apróság kell. minden alkalommal vettem pl egy csomag pelenkát, h legyen az első hetekben. hol épp hálózsákért rohangálsz, hol meg füles lázmérőért......Szerintem nyugodtan kezdj el vásárolni, én nem vagyok babonás, egy huszon hetes gyerek már "kész" van, anyósom meg tökre leszólt h ő még nem mer venni semmit, de nálunk maradt még az utolsó hétre is....
2010. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nálam is az anyósom van ellene:)

Igazából tényleg már szép lassan berendezgetném a szobát, van időm rá bőven. Lehet, hogy picit korán van és legalább egy hónapot kellene még várni, de már most zavaró, hogy egy üzletben össze-vissza köhögnek az emberek. A nagyját pl. most lehetne megvenni, aztán a többi dolgot meg szép lassan, a nagy bevásárlásokat nem kerülheti el az ember, ott meg mindig kapni pelenkát és ruhát is.

(Már a karácsonnyal is úgy vagyok, hogy most meg fogom venni előre az ajándékokat, hogy a tömegben majd ne kelljen járkálni. Igaz, nem éri meg, mert karácsony körül minden le lesz árazva...)

2010. szept. 22. 13:21
 5/10 anonim ***** válasza:
azt is bele kell kalkuláni, h mikor ki tud elmenni veled, nem mindig ér rá valaki és egyedül nem szerettem menni és utána esetleg cipekedni. gyorsan eltelik az idő és nálunk pl apu csak halogatta a bútorok vételét, mert ráérünk, aztán meg az utcsó két hétben rohantunk kiságyért, pelenkázóért......anyósra meg rá kell hagyni a Ti gyereketek és had döntsétek el h h osztjátok be az időt. . Hülyeség tudom, de én azt hallottam, h egy 23 hetes gyereket már meg lehet "menteni", senkinek nem ez a célja, de azért kicsit más mind 30 éve, akkor még sokkal több ok volt a parára, így nem kell annyira húzni a dolgot, mint esetleg anyós korában
2010. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

33 hetes voltam, amikor bevasaroltunk az elso gyereknek, vagyis a nagyobb dolgokat vettuk meg ekkor, a tobbit a normal vasarlasok alatt vettem meg.

A masodik gyereknek meg eleve csak par dolog kellett, nem is volt kulon babanak vasarlas, szinten nagybevasarlas alkalmaval vettem neki dolgokat.

2010. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

12 hetes korom utan kezdtem el a vasarlast, kisebb dolgokat, majd ugy belelendultunk hogy most mar megvan minden. (22+2 hetes vagyok)

Annyi van meg hogy a kisszobat ki akarjuk dekoralni, venni a falra diszeket, meg aprosagok kellenek mint pl vattapamacs, kis fesu meg ilyenek. Ruhank is van egy rakas, ki is mostam oket meg ki vannak vasalva, persze tudom ezt ugyis meg kell majd meg egyszer csinalni mielott szulok. En a besozott tipus vagyok! :)

2010. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, hogy más is 20 hetes kor után beszerzett mindent:) Én sem bírok magammal, most úgyis itthon vagyok, időm van rengeteg, jó idő is van egyelőre:)
2010. szept. 22. 15:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Én már az összes rucit megvettem neki.A kiságy csak az összeszerelésre vár.A babakocsit már kinéztem,azt hiszem jövő héten meg is veszem.Pár apró dolog még hátravan,de ahogy magamat ismerem azt is hamar megszerzem a kisfiamnak:)

22km

2010. szept. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jázmin anyucija ***** válasza:
22 hetesen tudtam meg, hogy fiú lesz, azóta vásárolok. Szinte az összes kezdő ruha megvan, még későbbiek is, babakocsi, pólya, stb. A gyerekágyat csajszim után örökli a fiam, így az már meg van. 28 hetes vagyok.
2010. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!