Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem küldték még a 39...

Miért nem küldték még a 39 hétben járó barátnőmet NST-re?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
anyu azt se tudta, h mi az az nst, régen pl nem volt divat, el tudom képzelni h egyes orvosok még mindig nem "használják", ill. más országban más a divat....
2010. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elso terhessegem alatt en sem voltam nst-n.

Kulfoldon szultem, ott nem kuldenek, ha nincs panasz, vagy a szuleszno nem talal valamit, ami neki nem tetszik, illetve amig nem jott el a kiiras datuma.

Egyebkent meg igen, egyik ismerosomnek kicsinek talaltak a tapogatos vizsgalatnal a babajat 36 hetesen, utana neki minden heten volt nst es ultrahang, masik leanyzot meg azert kuldtek el, mert egyik nap keveselte a babamozgast. Es igen, terminusatlepes utan ket naponta menni kell, amig nem indul meg a baba, vagy nem inditjak meg a szulest.

Engem spec nem zavart az nst hianya, nem volt gond, babam aktiv volt, en rendben, a kiiras elott megszultem. A 2. babammal jartam nst-re, mert akkor mar Magyarorszagon eltunk es menni kellett, semmi extraval nem ereztem magam gazdagabbnak.

2010. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1. igen, semmi extra, a legtöbb esetben semmi értelme......én is csak járkáltam hetente nyomogatni a gombokat. egyszer rosszul is lettem a hátonfekvés miatt, annyira elszédültem fekve,h majdnem fel kellett mosni, elég durván rám is szorították azt a vackot, lehet attól is!
2010. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nitókrisz ***** válasza:

Szia!


Van fogadott orvosa? Nekem pl. nincs, de én mindenre rákérdezek a védőnőmnél, én kérdeztem rá az nst-re is, hogy akkor mikortól kell mennem - ő mondta, hogy a 36. héttől. Betelefonáltam a kórházba és kértem időpontot, utána meg már ott adták. Nst-re nem kell beutaló - legalább is nálunk. Szerintem menjen be oda, ahová tartozik - vagy hívja fel őket és kérjen nst-re időpontot. Egyáltalán nem felesleges, mert ebből tudják meg, hogy rendben van-e a baba, ha valami rendelleneset mutat a lelet, akkor időben tudnak segíteni.

2010. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!