Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérem aki tud segítsen! 32...

Kérem aki tud segítsen! 32 hétben vagyok a pici mindkét veséjénél pylemon tágulatot találtak nagyot, küldtek Debrecenbe, lehet meg kell szülnöm 33 hetesen, mennyire veszélyes ilyen korán? Azt mondták elég nagy már a baba legalább 2kg, írjatok légyszi

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj, minden rendben lesz!

én szorítok nektek!!!

2011. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miben tudunk segíteni? Én debreceni vagyok. Szívesen segítek, amiben tudok.

Ne félj, nem lesz semmi baj!!! Ne aggódj, mert a pici megérzi, ha stresszelsz!

2011. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj semmi képp mert megérzi a baba

minden rendben lesz, születnek sokan koraszülötten, nem lesz baj!

2011. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik lányom 1390 gr-mal született, az évfolyam legjobb sportolója, nem kitünő, de jó tanuló ( lusta mint a dög), amúgy semmi baja. A 30-ik hétre született!

Ha tényleg meg kell szülnöd, maximális esélye meg van a teljes és normál életre a babádnak. Szép nagy már!

Ne izgulj, valóban csak ront a helyzeten! Minden rendben lesz, bízz az orvosokban és legyen végig melletted a párod, az sokat segít a nehéz órákon!

2011. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A koraszülött babák hihetetlen hamar behozzák a súlybeli "lemaradásukat". Meglátod, semmi baj nem lesz! Szorítunk a csöppségnek!

Te pedig igazi ANYA vagy, mert ennyire félted a babádat! De tényleg igaz, próbálj meg szép dolgokra gondolni, rendben lesz minden!!

2011. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
...sőt, még az sem biztos, hogy koraszülött lesz, ha már most több, mint két kiló.
2011. máj. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt megértelek, hogy nagyon fel vagy zaklatva, én is fel lennék, de nyugalmat kell magadra erőltess! Csak pozitív gondolatok lehetnek a fejedben!! Másrészt nagyon szép az a súly és azt se felejtsük, hogy a debreceni Klinikán van az ország egyik legmagasabb színvonalú koraszülött ellátó központja, tehát jobb kezekbe nem is kerülhet a kisbabád!

Mindenesetre nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen!!! Írj pár hét múlva, hogy mi történt Veletek!!

2011. máj. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz egy orvosi választ. Keresd a PYELON jeligét.

A sógornőm 32 hetesen szülte meg a kislányát. Emiatt ne aggódj. De még korán sem biztos, hogy hamarabb kell megszülnöd. Írj, ha voltál Debrecenben és tudsz valami közelebbit!

30hkm

2011. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szia!Unokatestvérem intenzíves csecsemőápoló a debreceni klinikán,a koraszülött osztályon...egy biztos,ha hamarabb is kell megszületnie,ott jó kezekben lesz!!!!És semmi baj nem lesz ,hidd el!
2011. máj. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is nagyfokú pyelontágulattal született Debrecenben (igaz, neki csak egyoldali volt) és az egyik uh-n felmerült a szülés előrehozása, de csak mint elméleti lehetőség (persze én is nagyon megijedtem). Azután viszont minden orvostól azt hallottam, hogy ilyet manapság már nem nagyon csinálnak, mert a vese a tágulat ellenére is még viszonylag jól működhet, a tüdeje viszont inkább csak méhen belül érik meg rendesen. Olvasd el ezt a témában, a Heim Pál osztályvezető gyermeknefrológusa írta: [link]

Egyébként pedig nyugi, lehet, hogy a következő uh-n már nem is lesz ekkora a tágulat, sokszor maguktól megszűnnek, biztos nektek is mondták. (Nekünk amúgy kéthetente kellett uh-ra járni, ahol a végén már 3 centinél is nagyobb volt a tágulat, de időre szültem, sőt, túlhordtam. Azóta már a műtéten is túl vagyunk, de jól viselte a kicsi és ami a legfontosabb: ez egy nagyon jól műthető eltérés és a debreceni gyermeksebészek nagyon profik ebben is, úgy tudom, az országban a legjobbak!) Jó egészséget mindkettőtöknek!

2011. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!