Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkarmolt a cica. Lehet...

Megkarmolt a cica. Lehet ettől bajom?

Figyelt kérdés
16 hetes vagyok, eddig nagyon vigyáztam, csak kéthetente látom a macsekot anyuméknál, néha kicsit megsimogatom (régen az én cicám volt, és nagyon ragaszkodik, nincs szívem elhajtani teljesen), de nem ölelgetem, és minden simogatás után kezetmosok. Ki is szokott járni, már 8 éve a család macskája. Tegnap sajnos belelendült a játékba és megkarmolt. Utána gyorsan lemostam szappannal. Még nem voltam toxoplazma vizsgálaton, remélem nem lesz semmi. Szerintetek?
2010. szept. 27. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia szerintem nyugodj meg nem lesz semi bajod tőle De viszont ha nagy karmolás és mostanában nem kaptál tetanusz oltást lehet Érdemes lenne kérni.Én nálam is történzt ilyen terheség alatt de az orvos azt mondta hogy ettől nem lesz semmi baj!
2010. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Karmolás nélkül is lehetsz toxoplazmás. Kérd a vizsgálatot, hogy tudd meg, hogy átestél -e rajta vagy sem. Karmolástól egyéb fertőzést is kaphatsz, betadinnal mosd le. Igaz nekem sosem lett bajom a karmolástól, de egy kinti cica talán veszélyesebb fertőzés szempontjából.

Nekem 25 éve vannak folyamatosan cicáim, jelenleg 8 éve egy szobacica, mégsem estem még át a betegségen. Nálunk még mindig a lakásban van, nőgyógyász szerint ki kell dobni.

2010. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy fél mm széles a karmolás, és 2 cm hosszú. Tehát nem túl nagy, már bevarrasodott a kis csík. Azért lekenem betadinnal, de szerintem egy nap után már mindegy ez nem? Oltást nem hiszem hogy kérnék terhesen...

De biztos, hogy nem fogok többet a közelébe menni ha látom, hogy kezd vadulni. :(

2010. szept. 27. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Irány toxoplazma vizsgálatot kérni! De komolyan, az nem vicc!
2010. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Holnap megyek pont a dokihoz. Biztos, hogy kérni fogom, főleg, hogy macskáztam egész életemben. Azért remélem negatív lesz minden. :(
2010. szept. 27. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha macskáztál egész életedben, akkor már rég áteshettél a toxoplazmán, úgy, hogy észre sem vetted. Viszont tényleg vizsgáltasd ki magad, az nem árt. De biztos, hogy minden rendben :) .
2010. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi bajod, annyira parás vagy!!!

Nem kell ennyire fo**ni minden kis apróság miatt, ajj atyám...

Nekünk fél tucat macskánk van, mévek óta, át sem estem a toxón, a doki sem problémázik miatta, vődőnőm sem, nem tiltottak el tőlük, ma is ágyba járósak. SEMMI BAJUNK!!!!!!!!!!

Ne parázz már ennyire!

2010. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A toxoplazmózist nem csak macskától lehet elkapni hanem például a nyershústól is főzés közben.A macskánál is annyi óvintézkedés kell hogy az almot ne a kismama cserélje.
2010. szept. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!