Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 évesen terhesnek lenni...

Sibylla kérdése:

19 évesen terhesnek lenni elítélendő?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 23:33
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
76%
Nem.
2010. szept. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%
Nem elítélendő. Csak elgondolkodtató. (tanul-e még, dolgozott-e valaha valamit, van-e élet- és munkatapasztalata, később nem bánja-e meg, hogy a korosztálya még tanul és bulizik, el tudja-e magát tartani, akkor is, ha elhagyják, stb. stb...) De semmiképp nem elítélendő.
2010. szept. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%
nem
2010. szept. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
69%
Nem, de nem bántam meg, hogy csak 30 felett szültem.
2010. szept. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
27%

Manapság a "tanultabb" nők 30 körül/felett szülnek. Addigra megvannak az anyagiak, tapasztalatot szerez, esetleg karriert csinál, és van, ahova visszavárják majd dolgozni. Persze sok 20 éves van, akinek mindene megvan már (a karriert leszámítva), de hogy azt nem önerőből érte el, az is biztos. :)


Egy férfi hozzászóló.

2010. szept. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

"Manapság a "tanultabb" nők 30 körül/felett szülnek. Addigra megvannak az anyagiak, tapasztalatot szerez, esetleg karriert csinál, és van, ahova visszavárják majd dolgozni. Persze sok 20 éves van, akinek mindene megvan már (a karriert leszámítva), de hogy azt nem önerőből érte el, az is biztos. :)


Egy férfi hozzászóló."


Hát én ezt kikérem magamnak!!! Látszik, hogy elég szűk látó körű a fentieket író. Főleg az utolsó mondaton húztam fel magamat! Én 21 éves vagyok. Már 2 éve dolgozok, érettségim, szakmám van. A párommal közösen vettünk egy házat, úgy, hogy senki nem támogatott minket anyagilag, mindent saját magunk kapartunk össze (az már egy más dolog, hogy fizethetjük a hitelt rá, de ki nem?). Teljesen jól megvagyunk, boldogan élünk, és tervezzük a kisbabát. Az anyagiak megvannak hozzá, tehát nem az utcára szülném a gyereket. Munkatapasztalatot már én is szereztem, tehát akármikor vissza tudnék menni dolgozni. Tehát legyen szíves egy kicsit elgondolkodni az előző hozzászóló, és rájönni, hogy nem minden fiatal olyan, amilyennek ő hiszi!


Kedves kérdező!

Egyáltalán nem elítélendő, viszont tényleg felmerül a kérés, hogy hová szülöd gyermeket? El tudjátok-e tartani, meg van-e hozzá az anyagi és az érzelmi háttér?

2010. szept. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Hölgy! Az, hogy 22 évesen van egy hitellel terhelt házatok, és 2 év munkatapasztalatod, az nem pont ugyanolyan, mikor már van egy biztos alapokon álló (hitelmentes, vagy nagyon kevés hitellel bíró) ingatlanod. Egy hitel manapság haza tud vágni egy egész családot.


De örülök, hogy vannak 22 éves kivételek a többi 22 éves között! :)

2010. szept. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó!


Manapság már nem igazán vannak olyanok, akik hitel nélkül képesek saját házat venni/építeni. Valahol el kell kezdeni mindenkinek, és ha arra várnánk, hogy lejárjon rá a hitel, vagy összejöjjön a kellő pénz, hogy hitel nélkül tudjanak házat venni, akkor a még 40 évesen sem lenne gyerek...

Amúgy abban teljesen igazad van, hogy a hitel tönkre tudja vágni egy egész család életét, ezért kell mindent alaposan átgondolni, mielőtt ebbe belefog az ember, és nem hitelt hitelre halmozni, hanem előbb a számlákat és a kölcsönt kifizetni, és csak azután jöhet minden más.

2010. szept. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
41%

Nem azt mondtam, hogy várjon mindenki 40 éves koráig. De az igenis elítélendő számomra, ha egy fiatal, 20 éves nő szül, és bele a nagy semmibe. Majdcsak lesz valahogy.


Én azokra gondolok inkább szívesebben, akik mondjuk elvégzik a főiskolát (neadjuram egyetemet), dolgoznak egy-két-három évet (hogy legalább kapjanak gyed-et), és megteremtenek maguknak egy olyan utat, ahova a gyerek után vissza lehet térni. Ez nem 40 évesen van, hanem kb. olyan 25-28 évesen. Addigra, a hitel sem annyi már, mint mondjuk 6 éve, mikor felvették... Szóval előtte meg kéne tanulnia minden nőnek ÉLNI, akkor is, ha magára marad a babával. 19 évesen hogy fog kiutat találni, ha nincs aki segítse? Anyaotthon? Na ezért vagyok kicsit szkeptikus a 19 éves anyákkal.

2010. szept. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
41%

Ebben teljesen igazad van. Azért is írtam én is, hogy nem mindegy, hogy hova szüli a gyereket, de valószínűleg ennyi idősen nem volt még munkahelye, és csak az érettségin is most van túl.

Én csak azért voltam felháborodva, mert általánosította az Úr a fiatalokat, pedig igencsak vannak kivételek, akik komoly felfogásúak. Ha már dolgozott néhány évet (legalább annyit, hogy juttatásokat kaphasson) a kismama, és van valami háttere, akkor nyugodtan bele lehet vágni a babaprojektbe, egyébként nem érdemes.

Ja, és teljesen mindegy, hogy hitel felvételekor, vagy azután pár évvel vágnak bele, mert egy kis idő után emelik részletet a bankok.

2010. szept. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!