Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés terhesnek lenni?

Milyen érzés terhesnek lenni?

Figyelt kérdés

Tudom, béna kérdés, de annyira érdekel.Itt most nem arra gondolok, hogy mikor van hányingere az embernek és mikor álmos, hanem inkább arra, hogy érzel-e valami "furcsát" a hasadban, mennyire változtatja meg az életet a terhesség és miért.

És milyen vizsgálatokon/milyen időközönként kell túlesni a terhesség alatt?

Szoptatni milyen érzés?


2011. aug. 23. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez így leírva olyan, mint a versenyautó vezetés. Na az milyen élmény? :) Na a terhesség is kb. olyan. Amig nem próbáltad, úgysem tudod.
2011. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A világ legcsodálatosabb dolga,főleg ha már érzed mozogni is.Eleinte 3 hetente kell vizsgálatokra járni,majd 36.hét után 2 hetente.A szoptatás is egy élmény,mondjuk nekem nem sokáig volt tejem sajnos.
2011. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg más állapot, nehéz leírni, én imádtam terhesnek lenni, akkor éreztem magam a legjobban életemben. A furcsa érzést alig fogod várni, hogy végre érezhesd, és egyáltalán nem lesz furcsa vagy sci-fi-jellegű, hogy mozog a baba a hasadban.
2011. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ceyla ***** válasza:

Én a közvetlen környezetem és saját tapasztalatom alapján azt tudom mondani, hogy embere válogatja.

Nálam először a cicifeszülés volt egy kicsit kellemetlen, majd egy kis rosszullét, de nem vészes, majd a 2. trimeszter a legjobb, akkor már kezded érezni a mozgást és teljesen jól érzi magát az ember, majd a 3. trimeszter megint egyedi, van akinek már nagyon feszít a hasa, nyom itt-ott, valaki nagyon bevizesedik, vagy már nem tud úgy aludni. Én személy szerint élveztem minden kellemetlenség ellenére.

A szoptatás szintén egyedi, van akinek mint a karikacsapás úgy megy, van aki megszenved vele. Kevesen beszélnek róla, de az elején a szoptatás bizony fájhat, mert a cici még nincs megedződve. Sajnos én is ebbe a kategóriába estem, akinek nagyon meg kellett szenvednie a szoptatás elejét, de álmomban sem jutott eszembe, hogy másként csináljam, láttam, hogy annyira jó a babámnak és tényleg ez kell neki. Később pedig már elmúltak a problémák és még mindig szoptatok (10 hós a babám), fantasztikus érzés.

2011. aug. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én még csak 6 hetes vagyok, de elmondhatatlan érzés az a tudat, hogy van valaki a pocimba.
2011. aug. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hányingert, fáradtságot meg az ilyen szokásos tüneteket leszámítva nem nagyon lehet érezni olyan nagyon furcsa dolgokat, legalábbis az elején. Én 10 hetes vagyok, néha van egy kis feszülés, izomláz-szerű érzés a méhemnél de amúgy semmi különös.

Én két hetente járok UH-ra, de ez nem mérvadó, mert elég problémás a terhességem.

2011. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ ki hogy éli meg, én az első terhességet végigparáztam és nem jó élmény. A másodiknál elhatároztam hogy másabban élem meg és boldog kismama leszek. Most meg barnázgatok, úgyhogy nagyon aggódok megint, félek a vetéléstől... Szóval van akinek nem jó élmény.
2011. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor először voltam terhes, azt éreztem, hogy föld felett járok :D Szépnek láttam mindent, sok dolog háttérbe szorult, amik miatt rettegtem. Különlegesnek éreztem magam (nem nagyképűnek!), átöleltem volna a világot, tök rózsaszín volt minden.

A másodiknak is nagyon örültem, izgatott voltam, de a "rózsaszínű lebegés" elmaradt, mondjuk a kicsi is lefoglalt.

2011. aug. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!