Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha pozitív a teszt, mi a teendő?

Ha pozitív a teszt, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Házi dokihoz vagy nőgyógyászhoz kell elmenni, mennyi idő után? Van valami teendő ilyenkor?
2010. okt. 2. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A helyedben elmennék nőgyógyászhoz, mert ilyenkor már meg tudja állapítani a terhesség tényét, és elvileg jó uh-val 1-2mm-es petezsák is látszik. De a lényeg, hogy jó helyen tapadt-e meg.

Ha két hét múlva mész, akkor viszont már láthatod az embriót, és a szívműködést is.

Mikor látszik az embrió, akkor mehetsz védőnőhöz. Ő el fog mondani mindent.

2010. okt. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Számold ki, hány hetes lehetsz, utolsó vérzés első napja óta hány hét telt el. Olyan 6-7 hetesen elég nőgyógyászhoz menni.
2010. okt. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Én két nap múlva ismételném a tesztet, biztos, ami biztos alapon.

Utolsó mensitől számolva, kb. a hatodik héten jó elmenni a nőgyógyászhoz, legalább kizárja a méhen kívüli terhességet.

Laborvizsgálatra (vér, vizelet) küld.

Védőnőhöz ráérsz menni, ha megvannak az eredmények, és bizonyított a terhesség, vagyis van szívhang és élő az embrió.

Ha veszélyes munkakörben dolgozol, akkor szólj a munkáltatódnak.

Ha vérzés, görcs, barnázás lép fel, azonnal ügyelet bármelyik kórházban.

Egyébként gratulálok!!!!!! :) Kismama lettél.

2010. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia minden féle képen irány a nőgyogyászat ahol megbnézik hogy, hány hetes terhes vagy adnak beutalokat aztán a védő nő lesz a következő lépés . Gratulálok neked!
2010. okt. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy várnod kéne. Én 6 hetes voltam a "számok" alapján, amikor kiderült a terhesség, és már akkor felkerestem a védőnőt is.

Első utad, a nőgyógyászhoz vezessen. Ő megmondja, az UH és az utolsó menzeszed alapján, hogy hány hetes vagy. Ezek után keresd meg a helyi védőnőt, mert tőle kapod meg a vérvételhez szükséges csöveket, illetve a papírokat, amik alapján a háziorvosod majd kiállítja a beutalókat. Mindenképp kérj teljes labor vizsgálatra is beutalót, de az egyik legfontosabb, hogy a vasadat megnézzék.

2010. okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!