Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12+5 hetes vagyok, megjött a...

12+5 hetes vagyok, megjött a kombinált teszt eredményem, a down szindróma kockázati besorolás 1:46 Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Orrcsont (NB): Látható

Tarkóredő vastagsága (NT):1,70 mm

Ductus venosus (DV): -

Trikuszpidális regurgitáció (TR): Nem mért

Szívfrekvencia (FHR): 160 bpm

PAPP-A:0,768 iu/L 0,237 MoM (!!!)

Szabad ß-hCG: 41,94 ng/ml 1,383 MoM (!!!)


36 éves vagyok, 37 leszek, mire szülök.

Én úgy láttam, hogy ultrahangon minden rendben, orrcsont látszódott, NT 1,7 mm. Egyedül a korom utalt arra, hogy magas a kockázati besorolásom. Aztán hazajöttem, és megjött a vérvételi eredmény is. Igazából nem értem, miért 1:46 az arány, ha fizikailag nem látható tünetei vannak. A vérvételnél pedig nem tudom, mi az a referencia tartomány, amin belül kéne mozogni? Mennyi a normál B-Hcg és PAPP-A érték 12 hetesen?

Nem szeretnék beteg babát :(

Mik a gyakorlati tapasztalatok, hogyan tovább? Érdemes további vizsgálatot csináltatni, vagy ez már egyértelmű? Ha igen, milyen vizsgálat legyen, ami valóban megbízható?



2023. máj. 22. 20:04
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Egész éjjel a netet bújtam, képtelen vagyok aludni.

Igazából a kérdést is azért írtam ki, hogy megtudjam, hogy a gyakorlatban hogyan néz ki egy ilyen rossz kombinált teszt eredmény után a folytatás. Olvastam mindenféle példát, sikertörténeteket is, szomorúan végződőeket is, de nincs tuti recept, úgy hogy maradnak az álmatlan éjszakák :’(


Az 1# válaszoló jól írta, miszerint a nőgyógyász továbbküld majd, illetve a méhlepény / magzatvíz biopsziára alapozva lehet csak megszakítani a terhességet. Ha minden kötél szakad, jó volna, ha szülés helyett műtenének, nem tudjátok, hogy hanyadik hétig van műtét?

Illetve most akkor térítés mentes a műtét vagy sem? Én mintha azt olvastam volna, hogy az élettel össze nem egyeztethető betegségek esetén engedélyezik a 12 hétnél idősebb terhességek megszakítását. A down szindrómára hogyan tekintenek? És az, hogy engedélyezik, gondolom még nem azt jelenti, hogy Oep támogatott.

Alapvetően sztk-ba járok terhes gondozásra a helyi nőgyógyászat osztályvezetőjéhez. Direkt azért kezdtem el hozzájárni, mert mindennap rendel. De ha olyan labor vizsgálat van, ami SOS, akkor magánlaborba mentem mindig, szóval ilyen fele-fele arányban oldottam meg a költségeket.

Viszont a nőgyógyászom tegnap ment el egy hét szabadságra, a védőnő pedig múlt héten pénteken lebetegedett, ami azt jelenti, hogy ezen a héten még biztos nem fog jönni. Másik nőgyógyászhoz ha elmegyek, fog velem foglalkozni szerintetek, vagy ilyenkor már csak az eddigi terhesgondozós orvos? Mondjuk mire időpontot kapok bárkihez is, már mindenki visszatér a nyaralásból/betegségből.

2023. máj. 23. 03:59
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
Hat én a helyedben már ma mennék egy magán laborba és kifizetném a prena tesztet az kb 4-5nap alatt megvan. Ha gáz van utána mehetsz még vizsgálatra és műtétre.
2023. máj. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
12-es jól mondja. Előbb egy prena teszt és ha az igazolja, hogy gond van akkor magzatvíz. Akkor már úgy is visszajön az orvosod, de ilyen esetben bármelyik terhesgondozós orvos segít.
2023. máj. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1:48 volt a kombinált teszten a kockázat, elsősorban az alacsony papp-a értékem miatt, ill. beta hcg picit volt magasabb, tarkóredő epdig 2.4 mm. Én már másnap levetettem a Nifty-hez a vért, de ez anyagiak kérdése is, mert ezek a tesztek nem olcsók. Illetve ahogy korábban írták, ha pozitív lesz és szóba jön a megszakítás, ahhoz Nifty/Prena/stb nem elég, csak a magzatvíz-vétel, mert az diagnosztikus értékű.

Egy megjegyzés és ezzel semmiképp sem akarok hamis reményt kelteni, de: mikor vártam a Nifty eredményét, szintén nem tudtam aludni és több száz oldalnyi angol nyelvű cikket olvastam el a kombinált tesztről. Csomó tényező magasabb kockázatú eredményt tud okozni egészséges baba mellett. (Pl. alacsony BMI, vegetáriánus étrend, csak hogy banális példát mondjak) Az alacsony papp-a érték magában is jelenthet kockázatot egészséges magzatoknál is (koraszülés esélye pl valamivel nagyobb), de nálam ez se jött szerencsére be, még túl is hordtam a teljesen egészséges kislányomat.

Minden jót kívánok neked, remélem, hamar választ kapsz a kérdéseidre és pozitív lesz a kimenetel.

2023. máj. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy ha a Prena van olyan megbízható, mint egy magzatvíz/méhlepény, akkor arra alapozva miért nem műtenek…

Azt se tudom, hogy ha ezek után elmennék egy prenára, és annak negatív lenne az eredménye,, akkor tudnék-e a negatív eredményben 100%-ban bízni. Illetve költői a kérdés, mert magamat ismerve nem tudnék már semmiben se bízni ezek után

2023. máj. 23. 07:37
 16/48 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok - ez egy újabb eljárás, ráadásul mint mindennek, ennek is van korlátja, pl mozaik Down kimutatására úgy tudom, nem alkalmas. Ezt neked kell mérlegelned, hogy megbízol-e benne. Mi is aggódtunk valamelyest a negatív Nifty után is, pláne mert voltak kisebb eltérések a 18. Heti ultrahangon, de nekem elég volt ennyi bizonyosság. Ha neked nem (és ez teljesen oké!), akkor nem éri meg kifizetni a prenát/niftyt.
2023. máj. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

Ne várd meg az orvosod, első körben egy beutaló kell a genetikai tanácsadásra. Ott elmondják a lehetőségeket.

A megszakításért nem kell fizetni, az pedig, hogy hanyadik hétig csinálják meg egy ülésben és mikortól van vetélésindukció, az helyfüggő. De 15-16 hét felett szerintem sokkal nagyobb a kockázata, mint az indukciónak, én nem vállalnám be.

2023. máj. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó, még ma szerezni fogok beutalót genetikaira.

Most megyek dolgozni, egész éjjel nem aludtam, képzelhetitek, milyen fejem van.

2023. máj. 23. 08:22
 19/48 anonim ***** válasza:
Fogd fel így, 2-3% az esélye, hogy downos a baba. Volt akinek 1:6-hoz eredménnyel egészséges babája lett. Egy rossz kombinált eredmény még nem egyenlő azzal, hogy beteg is lesz. Minél idősebb valaki, annál rosszabb lesz. Én hagynám a prena teszteket és egyből mennék méhlepény vagy magzatvíz mintavételre, mert sajnos sok idő amíg leveszik és megjön az eredmény. Pozitív esetén csak azzal tudják a terhességet megszakítani.
2023. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre apellálok, hogy mivel kezdek kifutni az időből, így nem érek rá olyan teszteket is még csinálni, amik eredményei nem jók a terhesség megszakításhoz. Legközelebb egyből olyan tesztet fogok csinálni, ami diagnózis is egyben, és nem csak egy lehetőség latolgató.

Anyagilag majdnem ugyanannyi lesz így, de ha nem, az se érdekel.

Időközben annyi fejlemény történt, hogy felhívtam a tegnapi orvost, aki elvégezte a kombináltat, mondtam neki, az eredményt, mondta, hogy ma menjek be akkor hozzá genetikai tanácsadásra ad beutalót 15:00-ig, mondta, hogy a Bajcsyba kéne majd menni. Utána felhívtam a Bajcsyt, ahol mondták, hogy legkorábban jövő hét csütörtökre tud időpontot adni, mikor kérdeztem, hogy mi lenne, ha máshova mennék tanácsadásra, de náluk csináltatnám meg a következő tesztet, azt mondták, azt nem lehet. Jó, hát akkor gondolom, jó lesz a jövő hét csütörtök nekem is.

Időközben férjem felhívta az Istenhegyit, ahol azt mondták, hogy ezekkel az értékekkel azért túlzás ez a rizikó besorolás, férjem felsorolta nekik az összes értéket. Mondták, hogy azért sem jó a kombinált, mert nem veszi figyelembe, hogy pl ki milyen gyógyszert szed, és mivel nálam progeszteron pótlás történt, így az befolyásolja a Hcg eredményt is és a Papp-A-t is. A másik, amit nem is tudtam, hogy azoknál a terhességeknél, ahol egypetéjű ikrekkel indult a terhesség, és az egyik magzat elhalt, ott a halott magzat Dns-ét még 8 hétig ki tudják vérből mutatni, ami ugyanúgy fals eredményt adhat kombináltan, hiszen ezt sem veszik figyelembe.

Igazából az éjjeli “el kell temetnem a gyerekemet” hangulatból kezdek átváltani a “meg kell ismételni egy vizsgálatot másképp” hangulatba kezdek váltani.

Talán még van remény 😔

2023. máj. 23. 11:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!