Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12+5 hetes vagyok, megjött a...

12+5 hetes vagyok, megjött a kombinált teszt eredményem, a down szindróma kockázati besorolás 1:46 Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Orrcsont (NB): Látható

Tarkóredő vastagsága (NT):1,70 mm

Ductus venosus (DV): -

Trikuszpidális regurgitáció (TR): Nem mért

Szívfrekvencia (FHR): 160 bpm

PAPP-A:0,768 iu/L 0,237 MoM (!!!)

Szabad ß-hCG: 41,94 ng/ml 1,383 MoM (!!!)


36 éves vagyok, 37 leszek, mire szülök.

Én úgy láttam, hogy ultrahangon minden rendben, orrcsont látszódott, NT 1,7 mm. Egyedül a korom utalt arra, hogy magas a kockázati besorolásom. Aztán hazajöttem, és megjött a vérvételi eredmény is. Igazából nem értem, miért 1:46 az arány, ha fizikailag nem látható tünetei vannak. A vérvételnél pedig nem tudom, mi az a referencia tartomány, amin belül kéne mozogni? Mennyi a normál B-Hcg és PAPP-A érték 12 hetesen?

Nem szeretnék beteg babát :(

Mik a gyakorlati tapasztalatok, hogyan tovább? Érdemes további vizsgálatot csináltatni, vagy ez már egyértelmű? Ha igen, milyen vizsgálat legyen, ami valóban megbízható?



2023. máj. 22. 20:04
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit fura, hogy a papp-a-t és a b-hcg-t befolyásolná a progeszteron. Én 5. héttől napi 3x1 100 mg szájon át szedhető utrogestant szedek 13. héten volt genetikai UH-m és kombinált, de nekem minden érték normál volt és 1:3000 hez lett az esélyem. Annyi idős vagyok, mint te. NT: 2.4 mm volt ugye 13. Héten. Szóval szerintem a progi ennyire nem befolyásolja az értékeket. Más gyógyszerekről olvastam, hogy igen. Lehet az én felelőtlenségem, de én nem mentem tovább, de ha ilyen eredményem lenne egyből mennék magzatvíz levételre.

NT 3 mm-ig jó + ha van orrcsont szerintem nagy gond nem lehet.


Sajnos neten is sok riogató dolgot írnak és ezek a vérből megállapított dolgok nem tűnnek 100%-nak. Azt olvastam, hogy a vérből vett minták a 17-18. Héten adnak kb 95%os eredményt a korábbi hetekben kb 90%.


Remélem minden rendben lesz a babáddal! Kitartás!

2023. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Megkérdezte a genetikus a klinikán, hogy szeretném e hogy ott legyen a műtét, de akkor még nem volt ez a mizéria ki hová mehet, így nekem a saját dokim válalta a műtétet, így mentem a Jánosba.


Szorítok hogy minden rendben legyen.

Nekem orrcsont meg volt, 1.7 volt a nyakiredő csak az áraml@s mutatott eltérést.

Egy isminek 3.6 redő meg áramlasi eltérés és egészséges baba volt.

2023. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

#31 semmilyen más gyógyszert nem szedek, csak terhes vitamint. Uh-n az NT 1,7 volt nálunk.

A súlyom még a nem jó sajnos , 79 kilóról indult a terhességem, most 84 vagyok. Inzulinrezisztencia miatt, ami 2020-ban derült ki, először 35 kilót fogytam egy év alatt, (aztán visszahíztam 10-et az én hibámból), de a gyógyszert már tavaly elhagytam. A diétában nem volt időm sokszor mérni a kaját, és a minőségre adtam inkább, a tiltólistát még most is tartom.

Tegnap, mikor elkértem a beutalót genetikai tanácsadásra a kombinált orvostól, kérdeztem, hogy szerinte mitől lett ennyire rossz az eredmény, azt mondta, hogy a vérvételi eredmények miatt. Kérdeztem tőle, hogy de talán a súlyom vagy a korom nem dobhatott-e még sokat a latba, azt mondta, hogy azok is befolyásolják, de nem ennyire. Egyébként mikor először meghallotta az 1:46-ot, annyi volt a reakciója: “Hoppá, hoppá, hoppá” - nekem ebből az jött le, hogy ő is soknak találja, utána visszanézette az asszisztensével egyből az Uh értékeket, hogy biztos legyen benne, hogy nem rontott el valamit. Mondta, hogy a down-os gyermekek 30%-nak is rendesen nő az orrcsontja.

Szóval igazából az UH semmit nem mutatott, én olyan boldogan jöttem haza, mert azt hittem, minden rendben van.

Nem törődök bele a rossz vérvételi eredménybe, ma megyek Trisomy tesztre, jövő hét csütörtökön pedig tanácsadásra, utána pedig amint lehet, biopsziára, tanácsadás után.

2023. máj. 24. 06:30
 34/48 anonim ***** válasza:

Jól teszed.


Nekem enyhe IR-em van, azaz akkor állapították meg terhesség előtt. 77 kg-val kezdtem a terhességet, most 73 vagyok (17 hetes, 164 cm). Én az első 3 hónapban rengeteget hánytam, összeszűkült a gyomrom és nem tudom azóta se visszaszedni. Mondjuk ez nem baj.


Egyébként nem voltal terhesség előtt erős dohányos? (Rendes cigi, nem iqos, nem elektromos) azt olvastam az is emelheti a B-HCG-t.


+ amit még valahol találtam nem emlékszem, hogy a rossz papp-a érték utalhat terhességi toxémiára, vérnyomásod rendben? Csak a túlsúly (bár nem tudom milyen magas vagy) miatt is talán érdemesebb jobban odafigyelni rá.


(31 voltam)

2023. máj. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

Kb 15 évig voltam dohányos (kb 15 szál/nap), aztán 2020-ban már nyugodtabb lett az életem (nem írom, hogy hála a kovidnak, de vendéglátásban dolgoztam, remélem, értitek 🙂 ), aztán elkezdtem viszább venni napi 8-10 szálra, amíg ki nem derült tavaly, hogy terhes vagyok. Terhesség alatt egyáltalán nem kívántam, nem is szívtam egyáltalán. Aztán elvetéltem, és elkezdtem utána visszaszokni ilyen napi 6-8 szálat szívtam a mostani terhességem előtt. A mostani terhességem is amint kiderült, egyből leraktam, egyáltalán nem cigizek már, olyan mintha soha nem is cigiztem volna. Ugyanígy vagyok a kávéval is. Alkoholt meg mar előtte se fogyasztottam.

30-as a BMI-m, 15 kg felesleggel indultam neki a terhességnek sajnos, 163 centi vagyok.

Viszont a vérnyomásom teljesen rendben, sőt talán még alacsony is, otthon van vérnyomásmérőnk, rendszeresen mérjük magunkat, el se raktuk az asztalról, hogy mindig elől legyen.

2023. máj. 24. 10:47
 36/48 A kérdező kommentje:

engem úgy érdekelne, hogy azoknak, akiknek alacsony kockázatú lett a kombináltjuk, ott milyen MOM számok voltak?

Megjártam időközben Istenhegyet, várom az emailt az eredményről a következő 5-7 napban.

2023. máj. 24. 11:57
 37/48 anonim ***** válasza:

25-ös vagyok,

Down: 1:27126

Edwards: 1:19268

Patau: 1:4061


Papp-a: 0,421 MoM

B-hcg: 0,244 MoM


Tarkóredő: 2,2 mm (12+5 nap)


Engem a kevés hormon miatt ijesztgettek ügye a toxémiával, de sehol semmi 😅


31 hkm

2023. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
De jó neked 🙂 mondjuk a Papp-a nálad is alacsony nem? Én még nem olvastam rá erre a terhességi toxémiára, de máris pótlom a lemaradásom 😁
2023. máj. 24. 12:50
 39/48 anonim ***** válasza:

Igen a papp-a nekem is alacsony volt, viszont a b-hcg nem magas, emiatt nem lett magas a kockázat valószínűleg😅


Nekem a dokim arra fogta, hogy a sok hormon amit szedek, meg egyszeri barnás folyás is okozhat eltérést🤷🏽‍♀️


Barátnőmnek 1:639 lett down-ra ez közepes kockázat, neki is magas volt a b-hcg, emiatt levetették a niftyt, egészséges 31. hetes kislánya van a pocakba. :)


Illetve a korod is befolyásolja a kockázatbecslés eredményét, 37 éves nő esetében 1:240, azért ez is megdobja az eredményed.

Én 25 éves vagyok (1:1500), barátnőm 30 (1:910)


#25 és #37 válaszoló

2023. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.

Első terhességemnél 1:50000 volt a kockázat, 28 évesen.

Papp-a: 0,819 MoM

Hcg: 0,580 MoM


Másodiknál 30 évesen pedig 1:48.

Papp-a: 0,301 MoM

Hcg: 1,342 MoM


Mindketten egészségesek! (És most már rögtön niftyre mennék, kombináltra soha)

2023. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!