Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ilyen helyzetbe kerulnetek,...

Ha ilyen helyzetbe kerulnetek, mit tennetek?

Figyelt kérdés

Mit tennetek, ha becsuszna meg egy gyerek vedekezes mellett? Mindketten 35 folott vagytok, megvannak mar a tervezett szamu gyerek(ek), bar korabban eggyel tobbrol is volt szo, de a meglevo(k) meg megy mentalisan, eppen hogy van meg hozza kello turelmetek. Szerettetek volna a karrierben is elorebb lepni, es jol jon a bevetel a meglevo munkabol, aminek egy resze ugye egy idore kiesne. Valoszinuleg utana is meglenne, vissza tudnatok menni egy nagyon rugalmas helyre dolgozni, es a parotok is kiveszi a reszet a gyerekekbol, nem egyedul lennetek, anyagilag, kocsiugyileg beleferne, de azert megereznetek.


Ti mit tennetek ilyen helyzetben?


A legnagyobb gond a mentalis resze lenne, hogy hogy lenne turelem egy harmadikhoz. En tudom, hogy mit tennetek, tehat nem az erdekel, hogy errol mi a velemenyetek, hanem hogy ti hasonlo helyzetben hogyan dontenetek.


Ha volt mar itt ilyen kerdes korabban, akkor megkoszonom azt is, ha belinkelitek.


2023. jún. 6. 10:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem az anyagi és lelki nehézségek akkor is felmerülnek gyötrő kérdésként, ha egyébként tervezett volt az a gyerek. Én azt látom magam körül, hogy a kezdeti aggályok és félelmek ellenére mindig minden megoldódik végül, és arra, amire akarja az ember mindig lesz elég lelkiereje, türelme, ideje, pénze, stb. Szerintem arra próbálj rájönni, hogy ezeket az ellenérveket csak azért próbálod-e felhozni magadnak, mert valójában nem vágysz erre a gyerekre, és azt érzed, hogy nem tudnád harmonikus légkörben felnevelni, vagy csak a szokásos dilemmák ezek.

A helyedben, ha úgy érezném, mindennek ellenére fel tudnám nevelni szeretetben ezt a gyereket, anélkül, hogy azt érezném, hogy mindent feláldoztam érte, akkor bevállalnám.

2023. jún. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartanám meg. Mi eleve is kettöt terveztünk, de már a második előtt se voltunk biztosak hogy nekünk való-e a több gyerek. Pontosan így csúszott be, védekezés mellett.. én 35, a férjem 40 volt. Megtartottuk, mert még egy benne volt a pakliban. Többet biztosan nem vállalnék. Úgy sem, hogy közel 5 év van a 2 gyerek között. Szeretek anya lenni, de szeretek önmagam is lenni, dolgozni, élvezni az életet. Szerintem mindezt már kettővel

Is sokkal nehezebb, többediket biztos nem vállalnék be.

2023. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%

11!

Ezt megcáfolnám.

Anyámék 3 gyereket terveztek. Aztán "véletlen" becsúszott még 2.


Igy voltak ők is, higy ahol elfér 3, ott elfér 5is.

Milyen jó lesz, nagycsalád, stb... majd nevelőapám kicsit többet dolgozik.


Aha...


Az egész gyerekkorunk nélkülözés volt. Kb sose kaptunk semmit, hiába kértünk bármit. Anyám egy idegbeteg volt (vezette a háztartást), nevelőapám mégjobban (halálra gürizte magát).


Szóval ja. Nem, nem oldódik meg mindig minden.

2023. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A kérdező azt írta, hogy anyagilag beleférne, és a harmadik gyerek a kérdés nem az ötödik...Szerintem kicsit más a 2 szitu, itt inkább a mentális része volt a nagyobb kérdés.
2023. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!