Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ilyen helyzetbe kerulnetek,...

Ha ilyen helyzetbe kerulnetek, mit tennetek?

Figyelt kérdés

Mit tennetek, ha becsuszna meg egy gyerek vedekezes mellett? Mindketten 35 folott vagytok, megvannak mar a tervezett szamu gyerek(ek), bar korabban eggyel tobbrol is volt szo, de a meglevo(k) meg megy mentalisan, eppen hogy van meg hozza kello turelmetek. Szerettetek volna a karrierben is elorebb lepni, es jol jon a bevetel a meglevo munkabol, aminek egy resze ugye egy idore kiesne. Valoszinuleg utana is meglenne, vissza tudnatok menni egy nagyon rugalmas helyre dolgozni, es a parotok is kiveszi a reszet a gyerekekbol, nem egyedul lennetek, anyagilag, kocsiugyileg beleferne, de azert megereznetek.


Ti mit tennetek ilyen helyzetben?


A legnagyobb gond a mentalis resze lenne, hogy hogy lenne turelem egy harmadikhoz. En tudom, hogy mit tennetek, tehat nem az erdekel, hogy errol mi a velemenyetek, hanem hogy ti hasonlo helyzetben hogyan dontenetek.


Ha volt mar itt ilyen kerdes korabban, akkor megkoszonom azt is, ha belinkelitek.


2023. jún. 6. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

Én örülnék, mindig arra vártam, hogy becsússzon,nem csúszott így megbeszéltük és 20 év után jött a 3.közel.a 40hez.

Ha most becsúszna annak is örülnék pedig már 44 leszek

2023. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Megtartanám,ugyan nekünk a 4. Lenne ha becsúszna egy, de abban az esetben ha egészséges mindenképpen megtartanán.
2023. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha amúgy vágynék rá, bevállnám.
2023. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Mi is örülnénk. És szeretettel várnánk. Természetesen biztosan mindkettőnkben megjelenne egyfajta aggodalom, mint Bennetek is. És megpróbálnánk előre hozni néhány olyan dolgot, tennivalót, amit egyébként nem kellene, de mondjuk a gyermek születése szükségessé tesz.
2023. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Én nem vállalnám úgy hogy tudom, mentálisan már elértem a határaimat. Megbolondulni vagy rosszkedvű, boldogtalan anyja nem szeretnék lenni sehány gyereknek.
2023. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Én egy bizonyos életkorban éreztem azt, hogy már nem tervezek több babát, de ha védekezés mellett becsúszna, akkor természetesen megtartanám. (Nem csúszott be, de gondolkodás nélkül megtartottam volna.)
2023. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

En a napokban dilemmáztam ezen. Nekem a fogamzásgátloval vannak problemáim, így félek, hogy ne adj isten nem ugy véd. Valamelyik nap már behalucinaltam, hogy terhes vagyok.


Én nem tartanám meg. De ez én vagyok.


Igaz 31 vagyok, férjem 33.

2 gyerekünk van.

Férjem benne lenne egy 3.ba is, de megbeszéltük, elfogadta hogy ennyi, 2 marad.


Nekem a 2.terhesseg nagyon nehéz volt. Szüléseim igaz jó élmények voltak


De a lanyunk, 2 éves lesz, engem kimerített idegileg, lelkileg, fizikailag, mindenhogy.

Most mentem vissza dolgozni, elöbb mint terveztük, mert mar nem bírtam otthon vele. Hiába segít a férjem, nehéz így is.


Emellett 2 gyerekkel megvagyunk jól anyagilag. 3 is beleférne. Mig kicsik. De aztán belegondolok, hogy nem 2 hanem 3 jogsi, nem 2 hanem 3 egyetem meg stb... na igy már annyira nem is jó a történet.


Én sem lelkileg, sem anyagilag nem vállalnám be újra.



De nálunk hál isten téves riasztás volt, ma megjött, így en megnyugodtam.

2023. jún. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Megbeszéltük a férjemmel, hogy ebben az esetben megszakíttatnánk a terhességet. Elég indoknak érezzük a mentális leterheltséget. 2 gyerekünk van, néha velük is elszakad a cérna és egyszerűen nem tehetjük meg velük, hogy mi tönkremegyünk, őket pedig tönkretegyük lelkileg.
2023. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Én mit tennék.. Ha minden adott lenne,anyagiak.Vágy iránta. És türelem, lelki egyensúly,harmónia akkor megtartanám.


Ugyan tervezetten de nekünk úton van a harmadik kisbaba. Szeptemberre vagyok kiirva. Sokat( közel 1 év) huzavona után döntöttünk úgy,hogy vágjunk bele.

Én is féltem a mentális része miatt. ( Más miatt nem)

Bár nem őrülök meg a 2 gyermekem miatt. Viszonylag nagyok is már ( 8 és lassan 6 évesek) De azért vannak húzós napok és időszakok..

Tehát visszatérve en is féltem, de ez mára már teljesen elmúlt.😊

Nem félek, hogyan fogok boldogulni, nem félek, hogy mi lesz velem/ velünk, hogy tuti lesz mikor egyszerre sírnak majd valamiért, tuti lesz ,hogy egyszerre leszünk betegek. Nem érdekel. Várom nagyon a kisfiam születését és biztos vagyok abban ,hogy ügyesen megbírkózunk majd a ránk váró feladatokkal.

Egyre inkább úgy érzem, hogy jó döntést hoztunk ,a testvérei is nagyon várják már. Izgatottan várjuk az új időszakot.😊

Pedig nagyon nem indult egyszerűen ez a terhesség, és hazudnék ha azt mondanám nem gondolkoztam el azon ,hogy biztos jó döntést hoztunk?!

De így a 26.hétbe lépve egy már most gyönyörű,egészséges kisbabát látva, tudom, hogy itt a helye köztünk💙 A családunkban...

2023. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajàt esetemben?


Nem tartanám màr meg.


Mi èpp úgy vagyunk, hogy eddig a tervezett alatt voltunk egy gyerekkel.. végül cscak bevállaltuk, de ketten jöttek.


Többet sem anyagilag, sem mentálisan nem birok el.


Ez is sok.. pont eggyel tőbb, mint amennyi ideàlis lenne.

Szó se róla nem adnám már egyiket sem… imàdom a gyerekeim… de nagyon nehéz.


Ez màr anyagi sakkozást okoz.


4 gyerek az nem 3…

Mád autó stb..


A koruk is egyetik így dupla költség minden

2023. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!