Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérzés 24 hetesen?

Vérzés 24 hetesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most 25 hetes terhes vagyok, múlt héten el kezdtem vérezni, teljes pánik, egyből rohantunk a kórházba, azt hittem korai lepényleválás :(

Megvizsgáltak, ultrahanggal is megnéztek, az orvos szerint semmi jele a placenta leválásának, baba jól van szerencsére, valószínű egy kapilláris vagy egy kismedencei ér pattant el. Pihenést javasolt, ne emeljek és gondolkozzak el a szoptatás abbahagyásán (van egy 22 hónapos lányom és sokat fáj a hasam).

Megteszek mindent, jött anyukám segíteni, sokat pihenek. A vérzés egyre csökkent és el is múlt pár nap múlva, tegnapelőtt azonban megint előjött, azonban most barna. Tudom nem friss vér ez, az orvosommal beszéltem, azt javasolta használjak progeszteron kúpot. De nem múlik el, sőt nem is csökken a mennyiség.. Mondták, hogy ez eltarthat egy ideig és nem is mehetek be minden nap ezzel a kórházba, csak ijesztő. Nagyon félek :( volt valaki ilyen helyzetben, hogy így félidőn túl vérzett? Mennyi ideig tartott, időre született a baba? Nagyon szépen köszönöm!



2023. aug. 10. 12:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem megijeszteni akarlak, csak a saját történetemet írom le.

Véreztem én is, bementem, kb hasonlókat mondtak. 3x küldtek haza a kórházból mielőtt kiderült, hogy tágulásos vérzés. Elveszítettük a babánkat.

Remélem nálad sokkal jobb kimenetele lesz!

2023. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Szia!Én sokáig véreztem(barnáztam) és sokáig görcsöltem!És ha úgy éreztem mentem az ügyeletre azt úgy képzeld el,hogy volt olyan hét,hogy 3x mentem!4babát vesztettünk el a kislányunk előtt,semmit nem kockáztattam!én azt tanácsolom,hogy ha úgy érzed menny és nézzenek meg titeket és senkivel ne foglalkozz csak magatokkal!!De természetesen minden rendben lessz 🍀
2023. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon! 🤗
2023. aug. 10. 14:08
 4/15 A kérdező kommentje:
Első nagyon nagyon sajnálom. Nekem is hasonló rossz gondolataim vannak. Minden jót kívánok mindenkinek!
2023. aug. 10. 14:09
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudom,ez nem ugyanaz,mert nálam nem volt ekkora mennyiségű vérzés,de azért leírom. A 24.héttől kezdődött,hogy egy egy vérfolt volt a tisztaságin,törléskor semmi. Megvizsgált a dokim,akkor a külső méhszáj nyitott volt és egy gyulladásom volt,kezelve lett,pihentem,stb. Na,utána újra volt,megvizsgált,semmit nem talált. Na ez végigkísért,hogy két naponta tuti volt vérfolt,volt hogy egy nap többször is. Egyszer vizsgálat előtt és akkor törléskor is rendesen véres volt,félve mentem,konkrétan semmit nem talált,minden oké volt. Ez végig kísért,viszont a 35 hétre nyitott is voltam teljesen,hogy ezek az apró vérzések voltak a jelek e,nem tudom,mert semmi előjele nem volt. Kérdőjel,mert nem tudták mitől van,a dokim azt mondta szerinte belső aranyér..,de amikor törléskor is véres volt a hüvelyemből jött.

Kitartást! Én is ránézetnék többször is ha szükséges.

2023. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5# vagyok. A szoptatást abbahagytad egyébként? Mert ha nem,nem e az okoz gondot. Én biztosan abbahagynám,de ez én vagyok.
2023. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is abbahagynám a szoptatást. A 22 hónapos az már 2 éves.. Szóval szerintem most ez csak egy nehezítő faktorral több. Remélem minden rendben lesz. Minden jót!
2023. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

3 terhességet vittem végig.

Az elsőnél 10 vérzésem volt a terhesség elejétől a végéig, először progeszteron hiány, majd rosszul tapadó lepény, majd tágulásos.


A másodiknál 5 vérzés, progeszteron hiány, hematoma


A harmadiknál 2 vérzés 26.héten tagulásos vérzés.

2023. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Teljesen mértékben igazatok van. Csökkentettük, már csak este elalváskor kap keveset. El fogjuk ezt is hagyni. Köszönöm mindenkinek!
2023. aug. 10. 16:54
 10/15 A kérdező kommentje:
8-as nagyon sajnálom, hogy ezen kellett keresztül menned. A 3. terhességnél a 26. héten a tágulásos vérzésnél hogy alakult?
2023. aug. 10. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!