Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérzés 24 hetesen?

Vérzés 24 hetesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most 25 hetes terhes vagyok, múlt héten el kezdtem vérezni, teljes pánik, egyből rohantunk a kórházba, azt hittem korai lepényleválás :(

Megvizsgáltak, ultrahanggal is megnéztek, az orvos szerint semmi jele a placenta leválásának, baba jól van szerencsére, valószínű egy kapilláris vagy egy kismedencei ér pattant el. Pihenést javasolt, ne emeljek és gondolkozzak el a szoptatás abbahagyásán (van egy 22 hónapos lányom és sokat fáj a hasam).

Megteszek mindent, jött anyukám segíteni, sokat pihenek. A vérzés egyre csökkent és el is múlt pár nap múlva, tegnapelőtt azonban megint előjött, azonban most barna. Tudom nem friss vér ez, az orvosommal beszéltem, azt javasolta használjak progeszteron kúpot. De nem múlik el, sőt nem is csökken a mennyiség.. Mondták, hogy ez eltarthat egy ideig és nem is mehetek be minden nap ezzel a kórházba, csak ijesztő. Nagyon félek :( volt valaki ilyen helyzetben, hogy így félidőn túl vérzett? Mennyi ideig tartott, időre született a baba? Nagyon szépen köszönöm!



2023. aug. 10. 12:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességemnél 10 vérzés mellett 3 bélgyulladás, toxémia. Az utolsó 3 hetet bent töltöttem a kórházban. Indítás - sürgősségi császár.


2 terhesség 5 vérzés, 3 bélgyulladás, magasvérnyomás, majd fenyegető hegszétválás miatt azonnali császár. Itt 2 órás műtét, komplikációk, bélcsavarodás, letapadás összenövések. Másnap bélgyulladás 🤦


Harmadik terhesség, itt 10 napot voltam kórházban vérzésnél, szintén 3 bélgyulladás, magasvérnyomás, az orvosom ekkor már sajnos nem itt dolgozott, de területileg ide tartoztam. Semmit nem csináltak, sőt úgy megalázott az orvos, hogy elküldtem a picsába.

Mikor kiengedtek a dokim adott tüdőérlelőt. 35.héten pedig másik kórházba fektetett be. Elsősorban az előzmények miatt, másrészt mert a magzatvíz kevesebb volt, és kisebbre mérte a dokim, majd 4 másik is, de nálunk ez genetikai is, hisz mi sem vagyunk lécmancik, és az első 2 lányom is picike volt.

Végül 38.héten volt program császár, itt már eleve nem is engedték másképp

2023. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Jaj 🥹 örülök, hogy végül rendben voltatok. De nagyon nehéz lehetett..

Végül megnézett ma az orvosom. Azt mondta valóban olyan, mint ha nyákdugó lenne :( De a méhszáj zárt és a méjnyak is hosszú. Nagyon bízom abban, hogy még marad bent. Köszönöm nektek a válaszokat!

2023. aug. 10. 19:53
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen 🤞Majd ha tudsz, írj.
2023. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A nyákdugó újratermelődik, emiatt ne aggódj. Az a fontos, hogy zárt maradjon a méhnyak.

Én is szurkolok, hogy minden rendben legyen!

2023. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm nektek!
2023. aug. 10. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!