Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen tudtad igazán élvezni...

Terhesen tudtad igazán élvezni a nyaralást?

Figyelt kérdés

Nekem terhességi cukrom van és félpanziós ellátáson vagyunk. Nem panaszkodni akarok, de 6-ból 4 étkezésnél könnyeztem, mert mindent ettem volna, de kb semmit nem ehettem (nem szereten a húst, csak letuszkolom a torkomon). A tenger hideg, nem akarok felfázni, medencébe nem mehetek, napon nem ácsoroghatok sokat. Nem is jöttem volna szivem szerint, de a férjem és a gyerekem alig várta.


Ti tudnátok élvezni a nyaralást?



2023. aug. 13. 13:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
A tengerbe siman mennék, miért fáznal fel? Ha kijössz, egyből cserélj fürdőruhát és kész. A naptól se lesz semmi bajod, ne már. Kend be magad, kalap-napszemüveg és kész. A félpanzió nem túl szerencsés sajnos. Nem tudjátok megbeszélni, hogy diétás kaját kapj?
2023. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan úgy élveztem.

Fürödtem is, napoztam is, sőt, kicsit csaltam is a kajával.

Túléltük, élveztem.

2023. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bementem a tengerbe, csak lesokkolta a méhem😀. Begörcsölt kicsit a hasam és qz első trimeszterben inkább ezért hagyom ki. Vagyok én napon, csak órákig nem akarok a homokozó gyerek felett állni. Diétás számolgatással még én is bajban vagyok, ezért nem kértem mást.🙃
2023. aug. 13. 13:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég jöttünk haza a külföldi nyaralásból. Van egy 2,5 éves fiam és 17-8 hetes terhes voltam akkor. Annyi csak hogy nekem egyenlőre nem alakult ki terhességi cukor és mi apartmanban voltunk, szóval magunknak főztünk, de étterembe mindennap mentünk egyszer. Ott meg tényleg odatudtam figyelni mit eszem. Általában vagy tengeri herkentyűt, vagy csirkét, de mindig párolt zöldségekkel vagy csak salátát. Fürödtem ugyanúgy a tengerben mint más, csak maximum ha zavart a nedves fürdőbugyi akkor cseréltem. Elmentünk egy napos hajókirándulásra is, ott ebédre szintén halat kértem káposztasalátàval. Tudtam alkoholmentes koktélt inni. Gyerekkel minden este dombot másztunk, mert az apartmanunk igaz csak kb. 10 perc sétára volt, de az fent a domboldalban volt(de nem panaszkodom, mert a kilátás kárpótolt, plusz ennyi mozgás kell terhesen is). Szóval mi nagyon élveztük az egész nyaralást. Csak azért írom így le, nem nagyzolásból, csak hogy lásd mindent meg lehet oldani és szerintem így is lehet élvezni. A terhességi cukor egyedül ami neked macerás lehet így hogy befizettetek félpanzióra, de azért biztos van minden nap valami olyan étel a sok közül amit te is megehetsz jóízűen.
2023. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

GDM-mel nem indultam volna neki egy félpanziónak, magamnak főztem és méregettem idehaza.

Anélkül voltunk nyaralni Cipruson, úszkáltam a tengerben és ájuldoztam a hőségben, király volt. :)

2023. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Hogy lehetsz GDM-es az első trimeszterben?
2023. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Második kisbabámat várom. Július utolsó hetében voltunk hármasban a kisfiunkkal Horvátországban. :)

Minden perc egy csoda volt, örök emlékként fogom őrizni. Ez volt 3. nagyobb közös nyaralásunk. A kisfiunk 4,5 most. 2,5 éves korától mertünk elindulni vele külföldre, így 3.alkalom volt hogy együtt utaztunk külföldre. És ugye hármasban ez volt az utolsó is egyben, ezért semmi pénzért nem hagytuk volna ki.

De mégis ez volt a legszuperebb, legélvezhetőbb vele. Most már úgy tudtunk vele lenni, hogy semmi feszkó nem volt a pisi-kaki, alvás-nem alvás, evés, stb körül.

Én a 25.hétben jártam akkor. Simán fürödtem a tengerben, amennyi jól esett, bekentem magam, és egyrészes ruhában simán ücsörögtem vele a parton akkor is ha sütött a nap, homokoztunk, úgy hogy a hasamat igyekeztem napnak ellent fordítani, sétàltunk a városkákban, esténként a férjemmel a teraszon beszélgettünk, míg a kisfiunk már aludt. Többször voltunk étteremben is, jókat ettem, kibírtam tengeri herkentyűk nélkül, de minden jól esett így is. Engem egyedül a hosszú út készített ki, ilyen messzire autoval együtt még nem mentünk, és oda is meg vissza is éreztem a vizesedést a lábaimban. Ami amúgy sem ott sem azota nem volt igazàból csak a hosszadalmas ülés váltotta ki.

A kislányunk a hasamban pedig köszöni szépen, azóta is tök jól elvan, remélem még 10-12 hétig igy lesz :)

Perdze nekem nincs terhessegi cukrom, meg semmi bajom.

Amikor 5 ève a kisfiammal voltam terhes akkor is pont horvátországban nyaraltunk, csak az első trimeszter végén. Ott ia ugyanugy csináltam mindent, élveztem, ahogy most is. Akkor csak a reggeli rosszullétek kínoztak még meg :)

2023. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

6.

Szerintem úgy hogy már lehet a terhesség előtt inzulinrezisztens volt és akkor már borítékolható.

Mi még csak próbálkozunk de igt vel biztos hogy az leszek ha összejön a baba.

2023. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy jól sikerült nektek.😊


Itt lehet nálam a hedonista múlt a baj😄, nálam a nyaralás abból állt, hogy svédasztalnál tömtem magam sütivel minden étkezésnél, valamikor kb az volt ott a reggelim (otthon soha, de a nyaraláskor ezerrel😁), ment közben minden szénhidrát befelé annak idején, majd a tengerben asztalttá áztam, aztán meg mentünk a pezsgő óvárosba.


Most jelenleg ha minden jól megy pár nap és 11 hetesek leszünk, reggelinél és vacsoránál csak csurog a nyálam, a vízzel még egyszer bepróbálkozom azért😊, mellette még 1 nap sem jutottunk ki az óvárosba este, mert a férjemnek nincs sok kedve, a majdnem 3 éves lányunkkal meg a kajával küzdök😄. Szóval a 3 kedvenc nyaralós idötöltésemböl minden blokkolva van.


Igen! IR-em volt, amit elhanyagoltam, első terhességnél terhességi cukrom lett, akkor elmúlt, de most óvatosabb vagyok a kajával, félig-meddig diétázgattam, de már el kellett kezdenem jobban figyelni, mert egy rántott csirke kevés krumplival, rizzsel és ketchuppal 10-es cukrot eredményezett a mérőm szerint.😒 Én nem csalhatok

2023. aug. 13. 18:52
 10/15 anonim ***** válasza:

4

Egy ir nek nagyon nehéz megoldani a kaját. A héten jöttünk haza a nyaralás ból egy fullos szállodából. Sok helyen voltunk de itt brutális volt a választék. Viszont se egy nyomorult bulgur vagy teljes kiőrlésű tészta. Ugye hiába van hús a panírozott alapból kiesik. Veszek egy csirkemellet de a káposzta salátában cukor van és nincs semmi szénhidrát, és itt irben nem kivonjuk hanem megesszük a megfelelő mennyiséget. Ebédnél 50 gramm. Volt barna kenyér de valószínű az sem volt jó. Szóval a kérdező kaja része teljesen elkeserítő és érthető.

Én mondjuk megszegtem, de ő nem teheti a baba miatt.

Erre gondolj minden percben hogy a baba miatt. Neki ne legyen baja. És ha ilyen nehéz ne üld végig a férjed végigeszikmindent vacsoráját.

Én azt mondom azt nézd hogy együtt vagytok munka helyett. Pihenj sokat, olvass, filmezz kapcsolódj ki. És ha be akarsz menni az óvárosba akkor a férjed szedje össze magát.

2023. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!