Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen krémet használtatok a...

Milyen krémet használtatok a striák megelőzésére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyban genetika, de én azért mégis használnék valamit.

Palmer’s és Ziajat nézegettem, nem akarok túl sokat költeni rá. Használtátok valamelyiket?

Illetve mellre is lehet ugyan azt kenni? Mert láttam, hogy vannak külön erre, de marketingszagú a dolog.


Köszönöm előre is!



2023. nov. 23. 17:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

36 évesen szültem, Bio-oillal kenegettem magam, nem lett egy striám se, pedig vékony voltam terhesség előtt és sokat híztam, főleg a hasam volt óriási.

Biztos vagyok benne, hogy a Bio-oilnak nincs köze hozzá :)

(Anyukámnak se lett egy csíkja sem anno, mikor velem volt terhes.)

2023. nov. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
50%

#14! Most lehet, hogy ez hülyeség, de nekem az az elméletem, hogy "öregen" már csináltunk helyet a gyereknek🤣

Fiatalon nagyon vékony voltam, ha terhes lettem volna, a hirtelen hízástól nyilván repedt volna bőr. Mostanra viszont már párszor ugrált le-fel egy 20 kiló, de nagyon lassan, tehát nem repedt, viszont "kinyúlt a bőr." Nem kell már ahhoz repednie, hogy elférjen a gyerek😂 Tapasztalatról sajnos nem tudok beszámolni, mert még nem vagyok terhes.

2023. nov. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Bármit használhatsz, nem ezen múlik. Nem kell megvenni a drága cuccokat, mert ez kizárólag a genetikán múlik. Én egy alverdés testvajat használtam a hasamra, mikor feszült a bőr. Enyhült tőle a viszketés. Striám pedig a szülés után 2 héttel lett a combomon 🤷‍♀️
2023. nov. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
#22, én mindig is vékony voltam, nem ugrált fel-le 20 kg. Tini koromban mégis volt egy kis repedés comb/fenék tájékon, terhesség alatt pedig ugye egy fia csík sem lett, még a hasamon sem. Pedig feszült rendesen a bőr, éreztem is időnként, hogy viszket. A szülés után sem maradt meg a "plusz hely", kivéve valamelyest a mellemnél, tejeszacskó effekt 😁 Nem emlékszem már mivel is magyarázták, hogy 30 felett kisebb esély van a striákra, de nem a hellyel, az tuti 😁
2023. nov. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Biooilt használtam, a Vichy stria elleni krémével felváltva. Mindkettőt szerettem, esténként kentem. Nem lett egy striám se. Anyukámnak több terhesség után se volt, ö babaolajat használt mindig, erre esküdött, így főleg az ő nyomására krémeztem én is, mert nem szeretem a krémeket amúgy.

Lánytesómnak lettek striái, pedig azt hiszem ő is kente valamivel és elég hasonló a bőrtípusunk.

2023. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

A kremek hidrataloak. A bor (aminek 10 retege van , ugyanis a 3 fo reteg kozott vannak plusz retegek. ) felso reszet hidrataljak. Adjanak akarmilyen nevet a cegek nekik.

A stria - a borszovet teljes repedese, ami az also retegeket is erinti.

Tehat ezert teljesen mindegy, hogy valaki a felso, 10. reteget mivel kenegeti, mert nem onnan indul a repedes. Lehet Bio oilban fekudni egesz nap, az akkor sem megy le azokig a az also borszoveti retegekhez ahonnan indul a repedes.

Ez sima orvostudomany, a kremek meg vasarloi piac, az emberek pedig nem ertenek hozza, ezert elhiszik, megveszik, ebbol elnek a cegek.

2023. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Arra azért kíváncsi lennék, hogy az az 1-2 ember, aki kente magát és bevált, az biztosan a kencétől? Ha nem kente volna, akkor más pett volna az eredmény? Nyilván ezt nem fogjuk megtudni.
2023. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Dm sajatmarkas malyvaviragos tegelyes kremet hasznaltam. Ketto kis repedesem lett, pedig striasodasra hajlamos vagyok
2023. nov. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
87%

Én sima két Nivea krémet kentem csak a hasamra, nem lett egy striám se. Amúgy idôsebb korban csökken az esély a striára, mert lazább a bôr és jobban viseli a nyúlást. Úgyhogy attól, hogy valaki tiniként striásodott, nem biztos hogy késôbb is fog.

Erre vannak tudományos statisztikák a neten, ha valakit érdekel. Én mindkét gyereket 30 felett szültem.

2023. nov. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!